10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація "Хвороби цивілізації. Соціальні чинники ризику "хвороб цивілізації"

Про матеріал
Багато хвороб цивілізації загрожують людям через їхній спосіб життя. Сучасна людина працює за комп’ютером чи грає в комп’ютерні ігри, багато часу проводить перед телевізором, часто нераціонально харчується, іноді має шкідливі звички. Дехто курить і вживає алкогольні напої.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Хвороби цивілізації. Соціальні чинники ризику “хвороб цивілізації”Підготувала вчитель фізичної культури та основ здоров'я, Зайцівської філії І-ІІ ступеня КОЗО “Кислянська ЗШ І-ІІІ ступенів”,І категорії Довгопол Марина Іванівна

Номер слайду 2

Сучасне життя досить комфортне. Люди користуються побутовими електричними та газовими приладами, пересуваються на машинах, замовляють одяг і продукти через Інтернет, спілкуються між собою телефоном та в соціальних мережах, навчаються дистанційно, не виходячи з дому. Але вигоди цивілізації, як не прикро, спричинили появу нових хвороб. Їх так і назвали — «хвороби цивілізації». Це серцево-судинні та онкологічні захворювання, ожиріння, діабет, захворювання хребта тощо.

Номер слайду 3

Багато хвороб цивілізації загрожують людям через їхній спосіб життя. Сучасна людина працює за комп’ютером чи грає в комп’ютерні ігри, багато часу проводить перед телевізором, часто нераціонально харчується, іноді має шкідливі звички. Дехто курить і вживає алкогольні напої. Здоров’ю також шкодить надмірне емоційне навантаження, бо може призвести до стресу. Хвороби цивілізації

Номер слайду 4

Усе менше фізичних зусиль витрачає людина на задоволення повсякденних потреб. Малорухливий спосіб життя стає звичним. Та слід пам’ятати, що постійне фізичне навантаження необхідне організму для росту й розвитку. Крім того, активний рух сприяє зміцненню здоров’я людини, підвищенню опірності хворобам. Розуміючи це, усе більше людей відвідують спортивні секції, багато ходять пішки, активно відпочивають. 

Номер слайду 5

Через низьку рухову активність можуть виникати порушення роботи серця. Людина швидко втомлюється, у неї з’являється прискорене серцебиття. Серцево-судинні хвороби — найпоширеніші серед хвороб цивілізації. Раніше такі хвороби були притаманні переважно літнім людям. Тепер досить часто серцево-судинними хворобами хворіють уже в шкільному віці. Щоб убезпечитися, необхідно активно рухатися. Наприклад, якомога більше ходити пішки. Корисно швидко ходити 4-5 разів на тиждень по 40-45 хв, щоб пульс був 110-120 ударів на хвилину. Візьми за правило не сідати у громадський транспорт, якщо їхати треба одну-дві зупинки. А замість того щоб їхати ліфтом, піднімайся до квартири сходами. Ходьбу корисно доповнити ранковою гімнастикою, яка зміцнить м’язи, сприятиме підготовці до активної роботи на уроках. У селі чи місті ніколи не цурайся фізичної праці. Прибирання, прання чи робота на городі сприяють зміцненню здоров’я.

Номер слайду 6

Якщо мало рухатися і вживати калорійну їжу, це може призвести до ожиріння. Ця хвороба цивілізації пов’язана з незбалансованим харчуванням і переїданням. У людей з надмірною масою тіла може підвищуватися артеріальний тиск. Навіть у підлітковому віці можуть виникнути відхилення в роботі серця. Повні люди частіше хворіють на цукровий діабет. Для профілактики цих хвороб уживай продукти, які містять багато поживних речовин і вітамінів, розподіляй їжу рівномірно протягом дня. Вживай менше солі, цукру, не зловживай солодощами. Пам’ятай, що калорійність продуктів, які споживаєш, має відповідати твоїм щоденним енергетичним витратам.

Номер слайду 7

Однією з хвороб цивілізації є так звана комп’ютерна хвороба. Речі, що допомагають жити – телефони, планшети, приставки та комп’ютери – можуть призвести до багатьох захворювань, про які до недавно людство і не чуло. Синдром фантомного дзвінкаІнтернет-залежність. Номофобія. Кіберхвороба Залежність від он-лайн ігор. Ефект Google. Facebook Depression

Номер слайду 8

Неправильне положення тіла при сидінні під час навчання і праці призводить до неправильної постави, інших хвороб хребта. Важливо правильно облаштувати робоче місце, чергувати навчання і відпочинок, робити вправи для запобігання порушенню постави.

Номер слайду 9

Ти вже знаєш про шкідливий вплив куріння на організм. Проте деякі підлітки не вірять застереженням щодо цієї шкідливої звички й продовжують курити. Варто знати, що підлітки, які курять, фізично слабші від однолітків, можуть відставати в інтелектуальному розвитку. Позбутися звички курити нелегко, бо тютюновий дим містить нікотин, який спричиняє залежність. Ти знаєш, що тютюновий дим уражає не тільки курця, а й тих, хто перебуває поряд. Куріння збільшує ризик інфекцій дихальних шляхів, сприяє виникненню або загостренню серцево-судинних захворювань, підвищенню артеріального тиску. Нікотин уражає всі органи людини. Але найбільше страждають легені курця. Відомо, що тютюновий дим містить нікотин, чадний газ, смоли. Ці шкідливі речовини можуть призвести до раку порожнини рота, бронхів, легенів, шлунку, шкіри. Для курців ризик захворіти на рак легенів і шлунку значно вищий, ніж для тих, хто не курить.

Номер слайду 10

Вплив комерційної реклами на здоров’я Ви вже знаєте, що реклама впливає на прийняття рішень. Мета комерційної реклами — продати товар. Аби досягти цілі, рекламодавці - виробники товарів чи надання послуг визначають конкретну групу споживачів, на яку розраховують рекламу. Це, наприклад, підлітки або дорослі. Щоб зацікавити споживача в рекламованому товарі, виробники товарів і послуг використовують спеціальні прийоми та стратегії.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Важливо розрізняти позитивний і негативний вплив реклами. Позитивний вплив реклами – це інформування споживачів про товари й послуги. Проте негативним можна вважати нав’язування товарів, не завжди потрібних споживачам. А також надання неправдивої або перебільшеної інформації про рекламований товар. Щоб протидіяти можливому негативному впливу реклами, потрібно:

Номер слайду 13

Висновок Дбайте про своє здоров’я повсякчас. Якщо не хочете захворіти на якусь із хвороби цивілізації, багато рухайтесь, активно відпочивайте, не куріть й не вживайте алкогольних напоїв, раціонально харчуйтесь, стежте за масою тіла!

pptx
До підручника
Основи здоров`я 7 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В.)
Додано
13 квітня 2020
Переглядів
1419
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку