«Ідейно-художня своєрідність поезії О. Блока «Весно, весно, без меж і без краю…»
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Познайомся! Вірш «Весно, весно, без меж і без краю...», написаний 24 жовтня 1907 p., уходить до циклу «Закляття вогнем і мороком» зі збірки «Фаїна» (1906-1908), яка присвячена Н. Волоховій, акторці Театру Комісаржевської, почуття до якої сам поет визначив як «непереборну стихію».
Номер слайду 4
Вірш наповнений оптимізмом, має символічне значення, що знаменує настання нового етапу, періоду в історії Росії.
Номер слайду 5
Життя ліричного героя сповнене трагічних протиріч, але він сприймає його оптимістично: Вас приймаю, недолі погрози, Ласко долі, — вітання й тобі! В зачаклованім царстві, де сльози, В тайні сміху — не місце ганьбі!
Номер слайду 6
Зацитуй! Зустріч із життям для ліричного героя — алегорія непримиренної боротьби, але він готовий до неї: …
Номер слайду 7
Наведи приклад! Ліричний герой цього вірша — незламна і нескорена особистість із сильним, могутнім духом. Про це свідчить підтекстовий натяк …
Номер слайду 8
Продовжи! У вірші розгортається картина, що не має кордонів ані в часі, ані в просторі. Цей богатирський розмах досягається за допомогою несумісних понять: сміх і сльози, …
Номер слайду 9
Знайди, які саме художні засоби використав автор у вірші! Думки і почуття ліричного героя, його моральна позиція отримують оцінку в образі автора.
Номер слайду 10
Над чим заставив тебе поміркувати автор? Твір О. Блока не можна засвоїти «з ходу», не напружуючи свого розуму і душі. Вірші Блока не читаються легко й тому, що в них втілено чимало важких переживань.