Презентація "Ікосаедр"

Про матеріал
Презентація "Ікосаедр" знайомить учнів з одним із найзагадковіших і найкрасивіших правильних многогранників – ікосаедром. У доступній формі пояснюються основні поняття, пов'язані з ікосаедром: грані, ребра, вершини, симетрія. Яскраві ілюстрації та приклади з реального життя допоможуть учням краще уявити цю геометричну фігуру та її властивості.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ІКОСАЕДР

Номер слайду 2

ІКОСАЕДРІкосаедр - правильнийопуклий многогранник,двадцятигранник,одне з Платонових тіл.

Номер слайду 3

ІКОСАЕДРНазва ікосаедр походить з грецької мови:від грецького „iкoсі” — двадцять і hedra — грань. Елементи:вершин — 12;граней — 20;ребер — 3031 вісь обертової симетрії

Номер слайду 4

ІКОСАЕДРКожна вершина оточена п'ятьма правильними трикутниками, це означає для багатогранника, що його грань — правильний трикутник, а вершинна фігура — правильний п'ятикутник. Оскільки всі грані правильного ікосаедра правильні трикутники, то цей багатогранник є дельтаедром.

Номер слайду 5

ВЛАСТИВОСТІПравильний ікосаедр має 15 площин дзеркальної симетрії, що проходять через вершину та середину протилежного ребра для кожної грані. Має центр симетрії (в ньому перетинаються всі осі та площини симетрії). Сума плоских кутів при кожній з 12 вершин дорівнює 300°. Правильний ікосаедр має 59 зірчастих форм.

Номер слайду 6

Гранями ікосаедра є правильні (рівносторонні) трикутники.

Номер слайду 7

Такий вигляд має розгортка правильного многогранника

Номер слайду 8

Правильні многогранники, зокрема ікосаедр, відіграли важливу роль у творчості багатьох видатних митців. Леонардо да Вінчі; ілюстрації до книги Луки Пачолі "De Divina Proportione" (1509), Леонардо зобразив кілька правильних многогранників, зокрема ікосаедр. Мауріц Корнеліс Ешер створював гравюри, де правильні многогранники, зокрема ікосаедри, були центральними елементами. Його роботи часто поєднують математику з мистецтвом і досліджують симетрію та просторові відносини.

Номер слайду 9

Ікосаедр у природі1. Природні кристали: Деякі кристали мають структури, близькі до ікосаедра. Наприклад, фулерен C₆₀, молекула вуглецю, має форму, схожу на ікосаедр.2. Віруси: Деякі віруси мають форму ікосаедра, зокрема, вірус герпесу або аденовіруси. Така форма є енергетично ефективною для створення оболонки вірусу.3. Молекулярні структури: Як було згадано, молекули фулерену (наночастинки вуглецю) часто мають симетрію, подібну до ікосаедра.

Номер слайду 10

Як зробити модель ікосаедраhttps://www.youtube.com/watch?v=m. Kx. W2v6 Nd2 Q

Номер слайду 11

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Геометрія, 11 клас, Презентації
До підручника
Геометрія (академічний, профільний рівень) 11 клас (Бевз Г.П., Бевз В.Г., Владімірова Н.Г., Владіміров В.М.)
Додано
13 листопада
Переглядів
157
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку