Закон збереження імпульсу. 1.Векторна сума імпульсів тіл, які входять у замкнену систему, залишається сталою:
Номер слайду 5
Реактивний рух. Законом збереження імпульсу пояснюється реактивний рух. Реактивний рух — це рух тіла, який виникає в результаті відокремлення від нього частини або викиду ним речовини з деякою швидкістю відносно тіла. Демонстрація 4. Надути повітряну кульку, а потім відпустити. Кулька буде рухатись за рахунок газів, що з неї «витікають».
Номер слайду 6
Приклади реактивного руху Реактивний рух здійснюють літаки, які рухаються зі швидкостями в декілька тисяч кілометрів за годину, с наряди усім відомих «катюш», бойові та космічні ракети. Навіть є легкі танки для переміщення по воді. Реактивний рух притаманний деяким істотам, наприклад кальмарам, каракатицям, восьминогам.
Номер слайду 7
Приклад задачі з даної теми Задача Візок масою m1= 120 кг котиться зі швидкістю v1 = 6 м/с. Людина, яка бігла назустріч візку зі швидкістю v2 = 9 км/год, стрибає у візок. З якою швидкістю рухається після цього візок, якщо маса людини m2= 60 кг?
Номер слайду 8
Розв'язання: Візьмемо вісь Ох у напрямі руху візка, тоді v1x = 6 м/с, v2х= 9 км/год = 2,5 м/с. Зовнішніми силами, що діють на систему «візок + людина» в напрямі осі Ох, можна знехтувати. Отже, проекція повного імпульсу системи на цю вісь зберігається: