Проведені соціологічні дослідження різних форм і методів викладання свідчать, що засвоєння матеріалу складає: Лекції - складає 20 % Лекція с використанням аудіовізуальних засобів дає 50 % засвоєння інформації Дискусія - 70% Гра - 90 %
Номер слайду 3
Конфуцій говорив: Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу і чую, я трохи пам'ятаю. Те, що я чую, бачу і обговорюю - я починаю розуміти. Коли я чую, бачу, обговорюю і роблю - я набуваю знань і навичок. Коли я передаю знання іншим, я стаю майстром.
Номер слайду 4
Кейс-метод (від англ. саsе studу – вивчення ситуації), відомий у вітчизняній освіті як метод ситуативного навчання на конкретних прикладах. Це «сукупність умов та обов’язків, що описують конкретні, реальні обставини на даному етапі». Кейс, це завжди моделювання життєвої ситуації.
Номер слайду 5
Кейс – це події, які реально відбулися в фінансовій, банківській чи страховій сфері діяльності і яківикладач описав для того, щоб спровокувати дискусію в навчальній групі, підштовхнути студентів до обговорення та аналізу ситуації, до прийняття рішень. Таким чином, ситуаційна вправа або кейс– це опис конкретної ситуації, який використовують як педагогічний інструмент, що допомагає студентам:
Номер слайду 6
-глибше зрозуміти тему, розвинути уявлення; -отримати грунт для перевірки теорії, дослідження ідей, виявлення закономірностей, взаємозв’язків, формулювання гіпотез; -пробудити інтерес, підігріти зацікавленість, заохотити мислення та дискусію;
Номер слайду 7
отримати додаткову інформацію, поглибити знання; переконатися у поглядах; розвинути і застосувати аналітичне і стратегічне мислення, вміння вирішувати проблеми і робити раціональні висновки, розвинути комунікаційні навички; поєднати теоретичні знання з реа-ліями життя, перетворити абстрактні знання у цінності і вміння.
Номер слайду 8
Приклад Кейс-ситуації з дисципліни Банківські операції
Номер слайду 9
Приклад Кейс-завдання з дисципліни Фінанси
Номер слайду 10
Вказівки для виконання кейс-завдання з гіперпосиланнями
Номер слайду 11
Таким чином, треба зазначити, що застосування викладачем кейс-методу з одного боку стимулює індивідуальну активність студентів, формує позитивну мотивацію до навчання, зменшує «пасивних» і невпевнених у собі учнів, забезпечує високу ефективність навчання і розвитку майбутніх працівників, формує певні особистісні якості і компетенції, а з другого дає можливість самому педагогу: самовдосконалюватись, по-іншому мислити й діяти та оновлювати власний творчий потенціал.