Сучасний урок зарубіжної літератури покликаний не лише познайомити учнів з багатством поезії, прози та драматургії, розказати про видатних представників літератури, а й орієнтований на розвиток суб’єктивності, культури мислення. Це безперервний процес творчості, вміло організований педагогом. Учні на такому уроці не просто читають художні твори – вони й самі залучаються до творчості: пишуть рецензії, анотації, реферати, створюють проєкти й реклами
Номер слайду 2
Як же слід вивчати літературу, щоб цей процес стимулював уміння нестандартно мислити, швидко адаптуватися до мінливих умов життя, щоб активізувати особистісний потенціал учня, сформувати здатність переносити знання в нові умови ? Яким же має бути цей урок, аби зворушити душу підлітка, пробудити в ньому кращі людські якості. Над цим питанням ламали голови досвідчені вчені-методисти і вчителі-практики багато років поспіль. Більшість дискутантів дійшли спільної думки, що урок літератури має бути співтворчістю вчителя та учнів.
Номер слайду 3
Впершу чергу, треба пам’ятати, що на уроці зарубіжної літератури здобувач освіти поринає у неповторний світ мистецтва слова, стає активним співучасником творіння письменника, намагаючись зрозуміти героїв, їхні вчинки, приймає або не приймає позицію автора, тобто виступає у ролі творця власної життєвої позиції, яку вчиться відстоювати. Реалізувати можна лише за умов формування здобувачів освіти як вдумливих небайдужих читачів. Основою будь-якого уроку зарубіжної літератури завжди буде текст художнього твору, а вдумливий читач зможе його зрозуміти, пропустивши через своє серце, збагатитись духовно і тим самим підготуватися до складних життєвих випробувань.
Номер слайду 4
Лише поєднання сучасних технологій та інтерактивного навчання забезпечує організацію такого уроку, який відповідає вимогам сьогодення. Використання інтерактивних технологій уможливлює фахове вдосконалення, спрямовує на навчання разом із учнями. Навчальний процес відбувається за умов постійної, активної взаємодії всіх учнів. Це співнавчання, взаємонавчання, де вчитель і учень є рівноправними суб’єктами навчання. Вчитель виступає в ролі організатора, лідера групи. Організація інтерактивного навчання передбачає моделювання життєвих ситуацій, спільне розв’язання проблем
Номер слайду 5
Інтерактивне навчання дає змогу розв’язувати одночасно кілька завдань. Важливим є те, що воно розвиває комунікативні вміння і навички, допомагає встановити емоційні контакти між учнями, забезпечує виховну функцію, оскільки привчає працювати в команді, прислухатися до думки інших учнів. Як показує практика, використання інтерактивності під час уроку знімає нервове навантаження учнів, дає можливість змінювати форми їх діяльності, зосереджувати увагу на головних питаннях уроку. У процесі інтерактивного навчання учні вчаться бути демократичними, спілкуватися з іншими людьми, критично мислити, приймати продумані рішення, співпрацювати між собою і вести відкритий діалог з учителем.
Номер слайду 6
Інтерактивне навчання— це спеціальна форма організації пізнавальної діяльності, яка має конкретну, передбачувану мету — створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність. Основними складовими інтерактивних уроківє інтерактивні вправи і завдання, які виконуються учнями. Важлива відмінність інтерактивних вправ і завдань від звичайних в тому, що учні не стільки закріплюють вже вивчений матеріал, скільки вивчають новий.
Номер слайду 7
Методи інтерактивного навчання: *робота в парах, групах;*мікрофон;*карусель;*акваріум;*мозковий штурм;*рольова гра;*незакінчені речення;*навчаючи – учусь;* асоціативний колаж та ланцюжки;* стратегія «Дискусійний клуб» або «Займи позицію та обґрунтуй її»
Номер слайду 8
Серед багатьох форм і методів інтерактиву (індивідуальна, парна, групова робота, дослідницькі проєкти, тощо) оптимальною є групова форма, адже група для кожного її члена — це суспільство в мініатюрі. Робота організовується в такий спосіб, щоб досвід (знання, вміння), який набуває учень в штучно створеному середовищі, він міг перенести в зовнішній світ і успішно його використати. Така форма роботи розвиває одночасно і соціальні компетенції учнів.
Номер слайду 9
Зацікавити здобувачів освіти зарубіжною літературою як предметом навчання можна передусім шляхом уникнення одноманітності, шаблону і схематизму в роботі. Тому намагаємося перетворити свої уроки літератури у своєрідну інноваційну майстерню, у якій використовуємо різноманітні веб сервіси та інтернет-ресурси, які спрямовані на засвоєння і осмислення знань
Використання хмари тегів Прочитати в хмарах слів епіграфи до уроку:
Номер слайду 13
Використання хмари тегів
Номер слайду 14
Інноваційне навчання – це процес, який оновлює навчальну систему та унеможливлює пасивність здобувачів освіти під час уроку. Новітні методи допомагають встановити партнерські взаємовідносини між викладачем та учнями, що позитивно впливає на процес засвоєння інформації та формування соціокультурної компетентності, креативної творчої особистості. А також сприяють підвищенню якості освіти, формуванню предметних та міжпредметних знань, умінь, навичок, розкриттю здібностей учнів, підготовці до життя у високотехнічному конкурентному світі.