Історичні пам’ятки культури України 16-18 століття
Підготувала вчитель історії Дворічанського ліцею Дворічанської селищної ради ІНЯГІНА Н. В.
Інформація
Вежа Мурована (Острозький замок) — унікальна оборонна споруда середньовічної Волині. Місцями її стіни сягають завтовшки 2,6 м (!). Вежа мурована була першою оборонною кам’яною спорудою Острозького замку. В той період замок – тип однобаштової фортеці з дерев’яними фортечними стінами і одною житловою оборонною баштою-донжоном. Приміщення вежі були пристосовані для зберігання припасів, інших компонентів захисту в період облоги.
В одній з кімнат була криниця.
Георгіївський собор — центральна споруда в архітектурному ансамблі Видубицького монастиря у Києві. Один із найкращих шедеврів українського бароко, пам'ятка архітектури. Храм зведено на
честь Георгія Переможця коштом полковника Михайла Миклашевського впродовж 1696–1701 років.
Мигура Іван Детесович (*д/н — †після 1712) — визначний український гравер, художник—портретист, іконописець.
ІКОНА «АРХАНГЕЛ МИХАЇЛ». З ІКОНОСТАСУ ЦЕРКВИ РІЗДВА ХРИСТОВОГО В М. ЖОВКВА. І. РУТКОВИЧ к. 17 століття.
Вознесіння, 1698 - 1705 - Йов Кондзелевич
«Богдан Хмельницький. Війська Запорізького Головнокомандувач,
Війни Хлопської Зачинатель, Повсталого Козацтва і Народу
Українського Князь»
.Богдан Хмельницький. Гравюра Вільгельма Гондіуса 1651 року
Чигири́нський за́мок — фортеця, збудована в місті Чигирин у XVI столітті. Була частиною оборонної смуги укріплень Київського староства з півдня. В часи
Хмельниччини та Руїни слугувала цитаделлю гетьманської столиці — Чигирина.
Кругла вежа розташована у південно-західній частині замку. Це триярусна споруда з каменю та цегли, кінець 16 ст.
ова середньовічна фортеця, зведена для охорони та контролю овельних і військових шляхів. Замок збудовано на горі
анічного походження (188 м н. р. м., 68 м над Мукачевим). леку він виглядає як суцільний об'єкт, а насправді складається з
аду терас. Теперішнього вигляду замок набув наприкінці ХVII —
очатку ХVIIІ ст., коли закінчено останню, нижню терасу.Що
ачає слово Паланок?Щодо назви, саме слово «паланок» означає овий частокіл, за допомогою якого обносять рів навколо фортеці амкової гори.
Будинок Корнякта споруджений 1580 року на місці двох готичних кам'яниць.
Євангеліст Лука гровюра з Львівського «Апостола» 1574 Підгоре́цький за́мок (або Палац у Підгірцях) — пам'ятка архітектури епохи пізнього ренесансу і бароко. Розташований у селі Підгірці Золочівського району Львівської області.
Конєцпольського. Сучасного вигляду замок набув після реконструкції
1720-х років за Жевуських, коли було добудовано третій поверх,
Іллінська церква знаходиться у селі Суботів Чигиринського району, що на Черкащині. За історичними даними, вона збудована у 1653-му році за наказом Богдана Хмельницького. Це була родова церква-усипальниця.
Іллінська церква – явище цікаве та колоритне, особливості цій споруді додає і її розташування – на невеликому пагорбі на розкішних чигиринських землях.
Ве́жа Корня́кта — пам'ятка архітектури національного значення у Львові (вулиця Підвальна, 9), частина ансамблю Успенської церкви.1572-1578рр Каплиця Трьох Святителів.1578.Каплиця була побудована архітектором Андрієм Підлісним на кошти львівського купця Костянтина Корнякта.
Каплиця Боїмів 1609-1617.Каплиця збудована в 1609–1615 роках (за іншими даними у 1606–1615 роках) над фамільним гробівцем родини львівських патриціїв угорського походження Боїмів. Каплицю побудовано на території тогочасного міського цвинтаря, поблизу Латинського собору. Усипальницю для родини замовив і розпочав Георгій Боїм, а завершував його син Павло Боїм. Всього в каплиці поховано 14 осіб з роду Боїмів.
Межиріцький монастир УПЦ (МП) — архітектурний ансамбль монастирських, будівель XVI-XVII століть у Межирічі на
Ікона » Христос перед Пілатом» 1630-1638 рр.
Олексій Горошкович (XVI ст., Перемишль) — живописець. Автор творів: ікона
Надгробок князя Костянтина Острозького в Успенському соборі КиєвоПечерської лаври — рідкісний зразок української пластики, яскравий вираз сарматської ідеології другої половини XVI століття, виконаний у дусі традицій та настроїв італійського Відродження. 1579 р.. Втрачено разом із собором у 1941 році.
Дзвінниця Софійського собору. - к. 17 ст. бароко
Покровський собор в Харкові.к. 17 ст.бароко
ПОРТРЕТ ПЕТРА КОНАШЕВИЧА-САГАЙДАЧНОГО З КНИГИ «ВІРШІ НА ЖАЛІСНИЙ ПОГРЕБ ШЛЯХЕТНОГО РИЦАРЯ ПЕТРА КОНАШЕВИЧАСАГАЙДАЧНОГО». 1622 Р.