20 травня о 18:00Вебінар: Можливості сервісів Canva та Liveworksheets для створення інтерактивних навчальних матеріалів

Презентація "Історія чаю"

Про матеріал
Відомо, що англійці великі шанувальники чаю. Маючи 59 мільйонів чоловік населення, англійці щодня випивають 165 мільйонів кухлів чаю. 86% кухлів чаю випивається саме вдома. Цікаво простежити історію появи чаю на території Великої Британії і становлення його як традиції.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Чай2016

Номер слайду 2

На весілля отримали подарунок від купців 1кг чаю. Катерина де Брагансапортугальська інфанта. Карл II Стюарт король Англії і Шотландії

Номер слайду 3

Придане Катерини. Португалія передала Англії : Місто Танжер і Марокко в Північній Африці місто Бомбей в Індіїдозвіл використовувати всі порти в португальських колоніях в Африці, Азії та Америці тим самим відкривши для Англії перші шляху для торгівлі чаєм.

Номер слайду 4

Зародження традиціїКатерина була великою шанувальницею чаю і дуже швидко зробила чаювання модною традицією, яка швидко поширилася спочатку серед багатих верств населення, а пізніше і серед простих людей.

Номер слайду 5

Сімейне чаювання

Номер слайду 6

18 століття. Лондон. У 500 кафе продавали чай. Витіснив каву У кав'ярні допускалися лише чоловіки. Чай можна було попити в спеціальних садах-парках. Чай почали пити на сніданок замість пива. Були популярними сімейні чаювання. Аристократія створювала чайні сади. Введено великий податок на чай, що у багато разів перевищував вартість чаю

Номер слайду 7

.

Номер слайду 8

.

Номер слайду 9

Пригоди чаюв Лондоні відкривається “Кав'ярня Тома”Жінкам було дозволено відвідувати Відкрито магазин, де можна було купити чай різних сортів. Було зменшено податок на чай в 10 разів, що зробило чай дуже доступним напоєм. По секретному завданню британського уряду Чарльз Брюс контрабандним шляхом привозить з Китаю насіння та саджанці чаю. Замість рому частиною денного раціону матросів стає чай. Джон Хорніман придумав паперову упаковку, щоб захистити свої товари від підробок.

Номер слайду 10

Чашки з Китаю йшли разом з чаєм як баласт, оскільки сам чай занадто легкий для оснащення судна.

Номер слайду 11

Томас Твайнінг

Номер слайду 12

Кав'ярня Тома «Золотий лев»

Номер слайду 13

Музей-магазин Twinings. Лондон

Номер слайду 14

.

Номер слайду 15

.

Номер слайду 16

.

Номер слайду 17

.«Since 1706»..

Номер слайду 18

Англійський графік чаювання«великий чай» - тобто ранковий (high tea)«післяполудневий чай» (afternoon tea) о 13.00 до 6 вечора«five o'clock» о 17.00. У той же час з'явився такий вираз, як «чай на двох» (tea-for-two)На самоті пити цей напій не прийнято.

Номер слайду 19

.

Номер слайду 20

Чай з молокомодна з найбільш загадкових традицій, додержуюється англійцями протягом сотень років. Найбільш імовірною причиною тому послужили чашки, зроблені з тонкого фарфору, який через високу температуру напою іноді тріскався. Тому англійці наливали в чашку 2-3 столові ложки теплого, але не кип'яченого молока, і тільки після - сам чай. Вважається, що зворотний порядок змішування псує аромат і смак чаю, подібна помилка приймається як невігластво.

Номер слайду 21

Англійці п'ють чай не менше 6-7 разів на день.

Номер слайду 22

Чаювання з королевою

Номер слайду 23

. Проходить у Букінгемському палаціТрадицію започаткувала королева Вікторія 150 років тому. Проводиться 3 рази на рік. Вхід лише за запрошенням. Заборонено оголювати плечі та одягати чорне