Презентація на тему "Цікаві факти про англійську мову"

Про матеріал
Презентація була розроблена в рамках проведення тижня іноземних мов, де учні вивчають англійську, як другу мову. Дана презентація містить слайди з цікавими фактами, а також вікторину для тих, хто уважно слухав.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Цікаві факти про англійську мову

Номер слайду 2

1. Англійська мова тримається на третьому місці після китайської та іспанської.

Номер слайду 3

2. Найкоротше речення може складатися з трьох букв (I am (я є)/ I do (я роблю)), а якщо I am скоротити до I'm, то взагалі з двох!

Номер слайду 4

Словниковий запас англійської мови налічує 800 000 слів.

Номер слайду 5

4. Найдовші слова в англійській мові:• pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis. А позначає воно назву хвороби дихальних шляхів при вдиханні вулканічного пилу.• Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg. Воно має 45 букв (як і попереднє!), 15 з яких «g» і 9 - «a». Це невелике озеро поблизу міста Вебстер, штат Мічиган, США.

Номер слайду 6

5. Єдине в англійській мові речення, яке вважається коректним за наявності 8 однакових слів, розташованих поспіль та без пунктуаційних знаків! (Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, лякають бізонів з Баффало).

Номер слайду 7

6. Слово- рекордсменset: - 44 основних значення для дієслова, -17 основних значень для іменника, -7 основних значень для прикметника і ще купа всіляких додаткових значень.

Номер слайду 8

7. Найчастіше використовується буква E, а найрідше - Q. 8. Найдавніше слово в англійській мові – town (невелике місто), bad (поганий), gold (золото, золотий), apple(яблуко).

Номер слайду 9

9. Слово goodbye (до побачення) це деформація староанглійської фрази «God be with ye» (нехай буде з тобою Господь).10. Англійське слово slave (раб) має пряме відношення до слов'ян: в стародавні часи германські племена продавали представників слов'янських племен в рабство римлянам.

Номер слайду 10

11. Англійські поети не можуть знайти риму тільки до 4 слів: month (місяць), orange (апельсин, помаранчевий), silver (срібло, срібний), purple (фіолетовий). Хоча деякі поети-аматори намагаються римувати orange з courage (мужність), porridge (каша), arrange (організувати) та іншими схожими за звучанням словами.

Номер слайду 11

12. Найскладніша англійськаскоромовка «The sixth sick sheik's sixth sheep is sick» (хвора шоста вівця хворого шостого шейха). Навіть носії мови насилу справляються.

Номер слайду 12

13. У слові indivisibility (неподільність) буква I повторюється 6 разів.14. Goddessship (божественність) - єдине слово, де приголосна буква повторюється 3 рази поспіль. А слово rhythm (ритм, такт) - найдовше слово з 1 голосною.

Номер слайду 13

15. Речення «The quick brown fox jumps over the lazy dog» (швидка коричнева лисиця перестрибує через лінивого собаку) унікальне тим, що тут зустрічаються всі букви англійського алфавіту.

Номер слайду 14

16. «A rough-coated, dough-faced, thoughtful ploughman strode through the streets of Scarborough; after falling into a slough, he coughed and hiccoughed» (Одягнений у грубий одяг блідолиций задумливий орач крокував вулицею міста Скарборо. Після падіння в болото він кашляв та гикав). Унікальність даного речення в тому, що тут зустрічаються всі 9 варіантів читання буквосполучення «ough».

Номер слайду 15

17. Крапка на буквами «i» та «j» називається tittle (капелька).18. Almost (майже) - найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.

Номер слайду 16

19. В англійській мові є тільки 4 слова із закінченням на «dous»: tremendous (величезний), horrendous (страхітливий), stupendous (дивовижний), hazardous (небезпечний, ризикований).20. Underground (метро, підземний) - єдине слово в англійській мові, яке починається і закінчується на «und».

Номер слайду 17

21. Слово stewardesses (стюардеса), це найдовше слово, яке можна надрукувати лише лівою рукою.22. Символ & колись був в англійському алфавіті. Зараз же він називається «амперсанд» і не вважається літерою.23. Слово queue (черга) єдине слово, в якому вимова не зміниться, якщо прибрати останні 4 букви.

Номер слайду 18

24. Go (йти, йди)– це найкоротший осмислений вислів в англійській мові.25. В англійській назви всіх континентів закінчуються на ту ж саму літеру, з якої починаються.26. Американський президент Бенджамин Франклін зібрав більше 200 синонімів слова drunk (п'яний), включаючи такі шедеври як cherry - merry, nimptopsical і soaked.

Номер слайду 19

27. Слово typewriter (друкарська машинка) - найдовше слово, яке можна набрати на клавіатурі в одному (верхньому) ряді.28. Слова salary (заробітна плата) і salad (салат) походять від латинського sal (сіль). Перше слово виникло через те, що римським солдатам видавали дозвіл на купівлю солі, а друге - через те, що римляни любили солити зелень.29. В цілому Інтернеті приблизно 70% займають сторінки англійською мовою.

Номер слайду 20

30. Офіційною мовою штату Іллінойс (США) є «американська», говорити англійською там вважається незаконним.31. Англійська мова вважається обов'язковою для всіх учнів в Китаї, починаючи з третього класу. В Америці ж, тільки 3% початкових шкіл і 4% середніх шкіл пропонують вивчення китайської мови.

Номер слайду 21

32. Поки ви читаєте цей текст, 700 мільйонів осіб в усьому світі вивчає англійську мову!

Номер слайду 22

Вікторина «Цікавинка»

Номер слайду 23

Словниковий запас англійської мови налічує: 1)8 000 0002)80 0003) 800 000

Номер слайду 24

Рекордсменом за кількістю значень є слово:1) SIT2) SET3) SEE

Номер слайду 25

Яка буква найчастіше використовується в англійській мові?1) Е2) О3)А

Номер слайду 26

Речення «The quick brown fox jumps over the lazy dog» унікальне тим, що тут:1) носії мови не можуть вимовити2) зустрічаються всі букви англійського алфавіту3) поети не можуть знайти риму

Номер слайду 27

Найдовше слово, яке можна набрати на клавіатурі в одному (верхньому) ряді:1) Typewriter2) Underground3) Buffalo

Номер слайду 28

Найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку: Indivisibility salary almost

Номер слайду 29

1. Назвати найкоротше речення!2. Назвати найдавніші слова в англійській мові.3. Як називається крапка над буквами «i» та «j» ?

Номер слайду 30

4. Назвати слово, яку починається і закінчується на «und». 5. Скільки відсотків займають сторінки англійською мовою в інтернеті?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Сініцина Анжеліка Володимирівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Дрозд Вика
  Дуже сподобалось, вже і у себе провела. Дякую.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
12 травня 2020
Переглядів
975
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку