Презентація "Історія гаманця"

Про матеріал
Дана презентація може бути використана при проведенні уроку трудового навчання в 7 класі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Історія гаманця

Номер слайду 2

Що саме вам відомо про ваш гаманець? Багатьом, безсумнівно, тільки те, що він призначається для зберігання грошей, де він був придбаний і скільки йому років. Однак гаманець має довгу історію. Крім цього, багато хто стверджує, що він наділений особливою магією і притягує до себе грошові потоки. Давайте спробуємо розібратися, що ж це таке насправді.Є припущення, що гаманці з'явилися ще задовго до нашої ери: в Лідії. Жителі цієї країни вже в 640-630 роках. до н.е. зберігали і носили монети в  спеціальних мішечках.

Номер слайду 3

Шкіряна сумка, прикрашена собачими іклами, була знайдена в могилі древнегерманского воїна. Археологи датували гаманець приблизно бронзовим століттям - приблизно тоді прикраса предметів побуту увійшло в моду. ГАМАНЕЦЬ. 4500 РОКІВЦі собачі зуби - все, що залишилося від 4500-річного гаманця, який знайшли в Німеччині. Вони, ймовірно, були зовнішньою частиною .

Номер слайду 4

Пояснень такого поняття, як «гаманець» досить багато, однак, в першу чергу, він виконує найважливішу функцію – зберігання грошей. Такі незамінні речі ще з XI століття мали величезну популярність . Прототип сучасного гаманця представляв собою тканинну калитку, яка зверху стягалася спеціальним шнурком. Таким чином, втратити великі гроші, так і саму маленьку дрібницю, було практично неможливо. В таких «гаманцях», як правило, зберігалися не тільки грошові кошти, а ще і спеціальні складні ваги з маленькими гирками. Вони призначалися для того, щоб господар міг приймати в якості плати не тільки гроші, але і дорогоцінні камені і метали, попередньо зробивши оцінку.

Номер слайду 5

У стародавньому Єгипті гаманець мав форму, що нагадує нам тканинну сумку, яка кріпилася на бік. Зображення таких гаманців можна зустріти на фресках. Такий гаманець служив не тільки «будиночком» для грошей, а так само і сховищем дорогоцінних каменів і, не рідко, трав. В стародавньому Китаї і Японії гаманцем служив шнурок. Справа в тому, що в ті часи монети не мали номіналу, а відрізняли їх по отворах, виконаних в середині монети. Шнурок просто пропускали через отвори, а цінність можна було визначити тільки по його вазі.

Номер слайду 6

Виготовлення перших гаманців в Україні дещо відрізнялося. Форма шкіряного гаманця у вигляді жаби виглядала дещо жахливою, але вважалося, що такий аксесуар примножить багатство і сприятиме успішності свого власника. В середньовічній Європі поширеними стали гаманці-конверти та гаманці-омоньєри. Перші мали вигляд нашитих на основу кишень по обидва боки. Омоньєри – поясні гаманці із шкіри чи полотна. Їх прикрашали вишивкою, зображеннями гербів, жанровими сюжетами чи орнаментами. Оздоблення гаманців інколи було настільки розкішним, що вони ставали предметами, які закладали у лихварів. Перші омоньєри з’явились у XII столітті. Вважалось, що саме із таких поясних гаманців, а не звичайних, варто жертвувати милостиню, щоб гроші у благодійника ніколи не перевелися.

Номер слайду 7

Для декорування такої кишені нерідко використовували шматочки тканин, що залишалися після виготовлення іншого одягу. А от всередині карман був виготовленим із простої грубої тканини, що робило виріб досить міцним. Щоб зафіксувати «калитку» на талії, шили куліску, через яку протягували мотузку або тонкий пояс. Безліч речей, якими активно користувалися наші предки, залишися в минулому. До них належать «калитки» («кармани», «гамани», «ладунки») – торбинки, які прив’язували до поясу. Вони нагадували велику кишеню, часто були парними. Жінки носили такі «калитки» над верхньою спідницею та щедро оздоблювали вишивкою.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Гаманець Івана Котляревського

Номер слайду 10

Поступово гаманці перестали бути атрибутом винятково заможних станів, з XVI століття ними широко користувалися ремісники, купці та селяни. У цей період частими стають крадіжки гаманців. Щоб захистити своїфінанси, власники гаманців обладнують їх металевим каркасом. Часто доних кріпили спеціальні дзвіночки, які допомагали впіймати крадія «на гарячому». Крадіжки гаманців зображені на багатьох відомих полотнах. Серед них – «Фокусник» живописця Ієроніма Босха. Художник зобразив поширений спосіб шахрайства: у той час, поки фокусник відволікає аудиторію грою в кубки та кульки, крадій намагається викрасти гаманець у одного із глядачів.

Номер слайду 11

Тільки римляни здогадалися використовувати для виготовлення гаманців шкіру. Люди прикрашали гаманці не лише вишивкою, але і каменями, не рідко – дорогоцінними. За таким гаманцем можна було визначити, на скільки людина заможна. В цей час гаманець і став важливою прикрасою прекрасної половини людства. Саме в Стародавньому Римі гаманці для жінок стали головною прикрасою і виконували не тільки свою пряму функцію, але і служили в якості косметички.

Номер слайду 12

До XVII сторіччя чоловіки обзавелися кишенями, а форми їх сумок і гаманців стали більш різноманітними. Завзяті гравці в карти воліли кишені з твердим дном. Їх можна було ставити на стіл. У них зберігали різні кістки, а також карткові колоди. Як і кисети для тютюну і курильних приналежностей гаманці картярів були оригінально прикрашені. У Німеччині, а також скандинавських країнах заміжні жінки носили на поясі досить містку, шкіряну, плоску сумочку на металевій рамці-каркасі. Така сумка була обов'язковою приналежністю господині будинку і часто передавалася у спадщину. У багатьох сім'ях використовували срібні каркаси і дорогі тканини, а в будинках, де жили люди бідніші задовольнялися мідною або залізною рамочкою, недорогим сукном або натуральною шкірою. Існував особливий рід сумок-футлярів для молитовників, з якими благочестиві парафіянки відвідували церкву.

Номер слайду 13

Через деякий час цей аксесуар став разюче змінюватися. Модельєри і дизайнери стали пропонувати нові сукні і наряди, і мішечки і торбочки перестали бути актуальними – з’явилися шкіряні конверти. Такі жіночі гаманці могли бути прибрані в дамську сумочку, заховані в сидіння карети, в скриню з речами або навіть під перину. Дами люблять прикрашати не тільки себе, але і одяг, речі, тому конверти стали набувати вишуканий вигляд – до поверхні приклеювалися квіти з тканини, робилася вишивка бісером, більш заможні дами використовували для цього перли. З розвитком грошової системи світу, коли стали з’являтися не тільки монети, а й купюри різного номіналу, змінювалася і форма і розміри гаманців – цей аксесуар підлаштовувався під дійсність.

Номер слайду 14

З появою в одязі такої деталі, як кишеня, стали видозмінюватися і самі гаманці. З досить важких і великих мішків вони перетворилися в маленькі мішечки, які легко поміщалися в кишені. Починаючи з XVII століття, почали з'являтися гаманці або портмоне, призначені виключно для паперових купюр.

Номер слайду 15

На сьогоднішній день цей аксесуар є невід’ємною частиною кожного сучасного жителя. Їх різноманітність здатна задовольнити навіть найвибагливіших поціновувачів. У вас є можливість підібрати для себе не тільки фасон, але і фактурність гаманця. Для виготовлення сучасних гаманців використовують різноманітну шкіру: крокодила, змії, страуса, ската та безліч інших. До речі, зверніть увагу на те, що виробникам знаменитих брендів все складніше стало дивувати сучасний світ високотехнологічними лініями виробництва. В моду все швидше входять аксесуари ручної роботи.

Номер слайду 16

Основний розподіл. Всі гаманці умовно поділяються на три основні категорії : Чоловічі. Жіночі. Унісекс – для обох статей. Унісекс-варіант випускається з лаконічним оформленням, через що має великий попит в останні роки. Моделі для хлопців за функціональністю схожі на жіночі, проте характеризуються стриманішим дизайном, рівними лініями, без строкатого декору та прикрас. Візуально вони плоскі, вертикальної чи горизонтальної спрямованості, з кількома відділеннями під банкноти та картки, часто оснащуються потайною кишенькою. Якщо говорити про портмоне, то він представлений компактнішими розмірами та складанням в два або три рази. Конструкція передбачає повну відсутність застібки або має лише ремінець із кнопкою. Вироби для жінок виділяються своєю різноманітністю у плані дизайнерського виконання. Вони, як правило, великі та горизонтального типу, з безліччю внутрішніх відсіків, з можливістю закривання на кнопку або блискавку, яка йде по всій бічній стороні.

Номер слайду 17

Біфолд. Особливість будови – подвійне складання, яке вважається класикою. Завдяки універсальному зовнішньому вигляду такий предмет можна поєднувати з будь-яким одягом – від спортивного до ділового. Біфолд переважно обирають за компактність та функціональні можливості. Трифолд. Головна відмінність від попереднього різновиду – три відсіки. Внутрішній простір продуманий таким чином, щоб ви могли розмістити все необхідне для сучасної людини та залишалися запасні кишеньки. В основному застосовується кнопкове закриття, яке фіксує їх у складеному положенні.

Номер слайду 18

Тревелер. Це зручна річ для зберігання головних складових поїздки та подорожі – грошей та документів. Його обирають за велику кількість відділень, через що у ньому можна скласти паспорт, квитки, банківські картки, купюри, права. Завдяки цьому в сумці панує повна гармонія та порядок, а знайти документи в аеропорту неважко. Тревелер має великі розміри, що для поїздок стає головною перевагою. Лонгер . Це один з різновидів чоловічих гаманців, який ідеально підходить для носіння в нагрудній кишені. Лонгер відрізняється тим, що він тонкий та довгий. За своїм принципом він також є подвійною моделлю, тільки вузькою та витягнутою. Передбачено розкладку навпіл: одна частина використовується для банкнот, друга – для карток.

Номер слайду 19

Гаманець-акордеон. Accordion wallet – назва, яка з'явилася через те, що у розкритому положенні купюрник нагадує акордеон. Велика кількість відсіків усередині використовується під документи, банкноти, смартфон, монети та картки. Допускається носіння в руці через габаритність та наявність ремінця, який часто передбачений конструкцією. Кардхолдер. Подібна продукція може виготовлятися як самостійна з комплектом під карти або виступати доповненням до основного гаманця, який не може розмістити всі пластикові картки. Кардхолдер особливо актуальний для ділових людей, у яких набір поповнюється власними та врученими візитками.

Номер слайду 20

Затискач для купюр. Сучасні люди рідко звертаються до такого металевого предмета через те, що він розрахований на паперові гроші та не здатний зберігати банківські картки. Але як додатковий аксесуар його можна придбати, щоб підкреслити стиль. Монетниця (coin box)Coin Box характеризуються незначними розмірами та, як зрозуміло з назви, розраховані для монет. Сучасні варіації можуть бути оснащені відділенням під карти.

Номер слайду 21

Види жіночих гаманців. Жінки особливо ретельно підходять до вибору гаманця. Тому він має бути не тільки привабливим зовні, а й практичним, адже потрібно вмістити багато корисних дрібниць. Серед усієї різноманітності товарів до чисто жіночих можна віднести такі: Гаманець-клатч. Сьогодні можна підібратирішення під свої вподобання щодо застібки. Закрите положення може забезпечувати як блискавка, так і хлястик. Зручність носіння гарантована, якщо ви користуєтеся на щоденній основі великою сумкою. Клатч – найбільш місткий предмет із усіх можливих. При цьому в ньому передбачаються відсіки під усе потрібне.

Номер слайду 22

Безкаркасний. Візуально нагадує маленьку м'яку сумочку. У якості матеріалів може застосовуватися текстиль, денім, гобелен. Для довгого носіння не підійде, а ось як авторська річ із цікавим декором для виходу у світ – відмінний вибір. Поясний. Тренд останніх років, який повернувся до нас із 90-х. Візуально це маленька сумочка різної форми: прямокутника, трикутника, овалу. Головна особливість полягає в наявності ремінця, за рахунок чого допускається носити на поясі або стегнах як поверх суконь, блейзерів, пальто, так і надягати на штани, джинси. Різноманітність модельного ряду дозволяє вибрати міні-сумочку, яка допоможе вмістити всі жіночі дрібниці.

Номер слайду 23

Існує ще одна категорія, яку можна винести до розділу універсальних – гаманець-барсетка. Стильний виріб, який абсолютно не схожий на барсетки з минулого десятиліття. Цей варіант є оптимальним для людей, які водять автомобіль.

Номер слайду 24

За способом закривання гаманці бувають: Класичні види чоловічих гаманців, які зовсім не закриваються, лише захлопуються як книжка. Дві його частини стримуються в закритому стані завдяки своїй вазі та жорсткості. Виключається ймовірність, що щось може випасти, якщо все розташоване по своїх відсіках, а купюри складені вдвічі разом із портмоне. Класику вибирають ті, хто не любить витрачати час на відкриття, як це відбувається з іншими моделями. На кнопці, розташованій на клапані або хлястику. Представлений спосіб вважається надійнішим у порівнянні з попереднім, але потрібно кілька секунд на відкривання. Це лише справа звички, яка здатна убезпечити вміст. Зверніть увагу, щоб кнопка застібалася не дуже туго та не дуже легко, щоб добре фіксувався навіть наповнений гаманець. На блискавці. Такий варіант – найкращий для тих, хто переживає за наповнення свого гаманця. У чоловічих портмоне подібний дизайн зустрічається рідко, тому що блискавка найчастіше виготовляється на жіночих аксесуарах. Хлопці вибирають представлений тип за його оригінальність та вигідну відмінність від класики. На магнітному клямці. Вбудований магніт чудово підходить для щоденного використання. Він забезпечує швидке відкривання та закривання, наприклад, стоячи на касі в магазині. Окремі екземпляри передбачають захований усередину магніт, тому ніщо не відверне уваги від лаконічності оформлення. Комбіновані. Купюрники можуть пропонувати різні методи закриття залежно від відділу. Відсік із монетами закривається на кнопку або клямку, основні під банкноти – на блискавку. Додатково є фінальна кнопка, яка фіксує виріб у закритому положенні.

Номер слайду 25

Історія гаманця настільки цікава, що є навіть книги і музеї цього аксесуара! Люди ретельно вибирали і матеріали для виготовлення аксесуара, підбиралися різні форми і розміри. Гаманець із сюжетом «Діана-мисливець», 1725-1750 р.р. Гаманець для великої печатки Англії, 1558-1603 р.р.

Номер слайду 26

Музей сумок та гаманців розташований в Амстердамі, Нідерланди. Цей унікальний музей присвячений історичним сумкам, гаманцям і валізам, які датуються починаючи від Середньовіччя і до наших днів. Цей музей - результат унікальної роботи Хендрік Іво, яка збирала всілякі сумки і гаманці протягом 35 років. Довічне захоплення Іво сумками почалося з того моменту, коли вона зіткнулася з древнім зеленим черепаховим гаманцем, що відносяться до періоду 1820 року. Вона поставила за мету дослідити і розгадати історію цієї знахідки. Звідси і пішла пристрасть до колекціонування подібних предметів.

Номер слайду 27

Старовинний гаманець з Тибету (початок 19 століття)

Номер слайду 28

Номер слайду 29

До речі, чи чули ви, що хорошим подарунком для рідної людини стане гаманець. Ось тільки порожнім його дарувати не рекомендується, адже він не терпить порожнечі ні за своїм функціоналом, ні за прикметами. Крім того, купуючи його, переконайтеся, що грошам у ньому комфортно, вони не повинні м'ятися і не вміщуватися в свої нові апартаменти. Тоді, зігрітий вашою турботою гаманець віддячить вам, притягуючи у ваше життя додаткові грошові надходження.

Номер слайду 30

Памятник гаманцю, Суми. Пам'ятник знаходиться біля відділення одного з банків з 2011 року. Він являє собою гігантський відкритий гаманець, з якого випадають золоті монети на землю. На монетах вигравіруваний герб міста. Виконано пам'ятник з бетону, пофарбований в золотистий колір. Біля пам'ятника є невелика традиція: кожного, хто потре монетки, що лежать біля гаманця, очікує матеріальне благополуччя. Пам’ятники гаманцю.

Номер слайду 31

Пам’ятник гаманцю у МельбурніПроте історія не стоїть на місці. І вже сьогодні з'явився новий різновид гаманця – електронний гаманець.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Цецхладзе Марина Борисівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Овчаренко Оксана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Технології, Презентації
Додано
19 березня 2023
Переглядів
3617
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку