Підготувала: учитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. №9 Сляднєва Галина Юріївна
Номер слайду 2
Сила музики безмежна. Вона знімає втому і заряджає людину енергією, позитивно впливає на системи кровообігу та дихання. релаксація під музику (окрім музики, добре заспокоюють і відновлюють внутрішню рівновагу різноманітні звуки природи ( голоси птахів, тварин, вранішній спів птахів у лісі, звуки морського прибою, голоси дельфінів, чайок) медитація під музику Допомагає розслабитись і дає можливість відчути себе персонажем казки. Велике значення має урівноважений, спокійний тон педагога. Дітей вкладають, приглушують світло, вмикають музику і починають у спокійному темпі розповідати казкову оповідку. спонтанний рух під музику Одним із різновидів арт-терапії є музикотерапія
Номер слайду 3
Музикотерапія – інтегративна дисципліна на cтику нейрофізіології, психології, рефлексології та музикознавства, що все більше стверджується у статусі універсальної виховної дисципліни, здатної оптимізувати особистісний розвиток людини. Музикотерапія як дисципліна і як психотерапевтичний метод сформувалася у середині ХХ ст., хоча зцілювальні властивості музики відомі людству вже не одне тисячоліття.
Номер слайду 4
Музикотерапія буває: пасивна (прослуховування музичних творів); активна (підспівування, гра на інструментах чи предметах, плескання в долоні тощо); інтегративна (малювання під музику, рухові вправи, танці тощо).
Номер слайду 5
У нашому організмі все пов’язано. Конкретні типи нервових клітин реагують на конкретні частоти звукових коливань. Звуковисотність, ритм, гучність, тембр звуку – все має своє значення і різний вплив. Гармонізуючи енергоінформаційні процеси організму, музика здатна допомогти при: психосоматичних захворюваннях, невротичних розладах, порушеннях гормонального балансу, синдромі хронічної втоми.
«Ноктюрн ре-мінор» Шопена, «Весільний марш» Мендельсона, «Концерт ре-мінор для скрипки», «Кантата 21» Баха, «Соната для фортепіано» Бартюка Кровяний тиск, серцева діяльність
Номер слайду 11
Для дітей з особливими потребами музика – це універсальна мова. Природність, щирість, емоційність – ось те, що здатне «розкрити» дитину, не ставлячи перед нею завдання висловлювати думки та почуття словами. Дитина сприймає і рефлексує «напряму», без посередництва слів.