Презентація "Класифікація хімічних реакцій за різними ознаками"

Про матеріал
закріпити і поглибити одержані раніше знання про типи хімічних реакцій; ► Навчитись розрізняти реакції сполучення, розкладу, заміщення, обміну; ►продовжити формувати уміння класифікувати хімічні реакції за кількістю і складом речовин, що взаємодіють, чи утворюються в результаті реакції, та складати реакції різних типів; ►комплексно розвивати всі компоненти мислення, уміння застосовувати набуті знання і навички на практиці; ►виховувати ціннісне ставлення до власного здоров’я, культуру мовлення, ініціативність,патріотизм, екологічну культуру. завдання уроку:Складання хімічних реакцій за схемою перетворень: визначення типу хімічної реакції; вказати окисник і відновник у ОВР; методом електронного балансу розставити коефіцієнти; складання схеми “ Класифікація хімічних реакцій за різними ознаками; Розв’язування задач;
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Епіграф уроку Єдиний шлях, що веде до знань - це діяльність. Бернард Шоу

Номер слайду 3

ТЕМА: Класифікація хімічних реакцій за різними ознаками. 1.Послухайте, будь-ласка, уривок з твору Л. Керролла «Аліса в країні чудес» «За кілька кроків від неї сидів Чеширський кіт. «Скажіть, будь ласка, куди мені йти?» « А ти куди хочеш потрапити?» « А мені все одно…», - сказала Аліса.» «Тоді все одно куди йти», - зауважив кіт.» «Що хотів сказати цим кіт Алісі?

Номер слайду 4

Мета: ►закріпити і поглибити одержані раніше знання про типи хімічних реакцій; ► Навчитись розрізняти реакції сполучення, розкладу, заміщення, обміну; ►продовжити формувати уміння класифікувати хімічні реакції за кількістю і складом речовин, що взаємодіють, чи утворюються в результаті реакції, та складати реакції різних типів; ►комплексно розвивати всі компоненти мислення, уміння застосовувати набуті знання і навички на практиці; ►виховувати ціннісне ставлення до власного здоров’я, культуру мовлення, ініціативність,патріотизм, екологічну культуру.

Номер слайду 5

ЗАВДАННЯ УРОКУ Складання хімічних реакцій за схемою перетворень: визначення типу хімічної реакції; вказати окисник і відновник у ОВР; методом електронного балансу розставити коефіцієнти; складання схеми “ Класифікація хімічних реакцій за різними ознаками; Розв’язування задач;

Номер слайду 6

. ТИП УРОКУ: Урок закріплення знань, умінь і навичок

Номер слайду 7

ХІД УРОКУ І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. Прийом: “ Мозковий штурм” -Що таке хімічна реакція? -Які ознаки хімічних реакцій? Назвіть основні типи хімічних рекцій за кількістю вихідних речовин і продуктів реакції? - В яких галузях використовують хімічні реакції? Завдання № 1. “ Хімічна естафета” Допишіть рівняння хімічних реакцій і вкажіть тип реакції

Номер слайду 8

Допишіть реакції і вкажіть їх тип Na+CI2= Fe+O2= Zn+CuSO4= CuSO4+NaOH= ZnCI2+NaOH= Cu(OH)2= KMnO4= Al+HCI=

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Фізкультхвилинка Встаньте, діти, посміхніться, Землі нашій уклоніться За щасливий день вчорашній. Всі до сонця потягніться, Вліво, вправо нахиліться, Раз присядьте, два присядьте І за парти тихо сядьте.

Номер слайду 11

Скласти рівняння реакції,визначити тип реакції, де можливо, вказати окисник і відновник P2O5 + H2O = СО2+ Н2О= KCl + AgNO3 = Zn + HCl = CuSO4 +NaOH = КМnO4= Задача № 1. Обчисліть масу утвореного осаду, якщо нітрат срібла ,масою 56 г прореагував з магній хлоридом.Напишіть реакцію в молекул.повному йонному і скороченому вигляді,визначте тип реакції. Задача №2. Обчисліть тепловий ефект реакції горіння магнію, якщо при згорянні 1 г магнію виділяється 25,6 кДж теплоти.Складіть термохімічне рівняння і визначте в ньому окисник і відновник. Робота в парі за завданнями:

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Патріотична реклама

Номер слайду 15

Цікава хімія Значення реакцій в біосистемах. Значення реакцій в природі. Значення реакцій в хімічному виробництві. Значення реакцій в побуті.

Номер слайду 16

Гра «Вірю – не вірю» . Учні зачитують твердження і дають відповідь - вірне воно чи хибне. Екзотермічні реакції відбуваються із виділенням теплоти. Ендотермічні реакції відбуваються із поглинанням теплоти. Реакція горіння вугілля – це ендотермічна реакція. Тепловий ефект реакції – це маса продукту реакції, що утворилася під час горіння речовини. Тепловий ефект реакції вимірюється в паскалях (Па), або кілопаскалях(кПа). Тепловий ефект реакції позначається буквою Q або ∆Н. В ендотермічних реакціях внутрішня енергія речовин зростає. Тепловий ефект реакції – це кількість теплоти, що виділяється, або поглинається під час реакції. Тепловий ефект реакції вимірюється в Дж або кДж. Хімічні рівняння, в яких зазначаються ступені окиснення елементів, називаються термохімічними. При екзотермічних реакціях температура реакційної системи підвищується. 12.Під час протікання ендотермічної реакції температура реакційної суміші підвищується.

Номер слайду 17

Узагальнення знань Прийом «Так чи ні» Встановити, яке твердження вірне, а яке ні: Схема А + В = АВ відповідає реакції сполучення. Схема АВ = А + В відповідає реакції розкладу. Схема А + ВС = АС + В відповідає реакції обміну. Схема А В + СД = АД + СВ відповідає реакції заміщення. У реакції розкладу бере участь одна складна речовина. У реакції сполучення можуть брати участь тільки прості речовини. У реакції обміну беруть участь дві речовини, з яких одна проста, а інша -_складна. Реакція взаємодії металу з неметалом є реакцією сполучення. Реакція взаємодії металу з кислотою є реакцією заміщення. Взаємодія кислот з основами є реакцією сполучення.

Номер слайду 18

Підсумок уроку. Рефлексія.

Номер слайду 19

Домашнє завдання Повторити параграфи 13-17 Скласти кросворд із ключовив словом “Сполучення,розкладу,обміну, заміщення” Виконати вправу7,9 стор.114-115.

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Номер слайду 31

ppt
Пов’язані теми
Хімія, 8 клас, Розробки уроків
Додано
4 серпня 2019
Переглядів
1994
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку