Дана презентація стане у пригоді під час уроку. Сприятиме розкриттю та усвідомленню учнями виучуваного маткріалу, забезпечить розуміння почутого на уроці.
Підготувала учитель зарубіжної літератури Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 Данько Світлана Валентинівна Компаративний аналіз байок І. Крилова та Л. Глібова “Вовк та Ягня”
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Що таке байка? З яких частин складається байка? Що таке алегорія? Хто є, зазвичай, дійовими особами байки? Яких відомих байкарів ви знаєте? Запитання та завдання
Номер слайду 4
Що я знаю про Івана Крилова?
Номер слайду 5
Запитання до байки І. Крилова “Вовк та Ягня” Визначте головних героїв твору. Зачитайте слова, що є мораллю байки. Де відбувається дія твору7 Коли? Як себе поводять герої? Якою мовою написана байка? Як розвивається конфлікт між персонажами? Яких людей ми впізнаємо в образі Вовка та ягняти7 Визначте ідею твору.
Номер слайду 6
Хто такий Л. Глібов?
Номер слайду 7
Панночку, помилуйте. Пресвітлий Вовк; Світлість. Мова Ягняти Дрижить, бідне, сердешне, маленьке. Маленьке, нема ще й року з роду. Ягня Собачий сину; ніс поганий свій; як муху задавлю; поганець; капосне; щеня. Нахабо, негіднику, щеня, Мова Вовка Страшенний, здоровенний Голодний Вовк Відмінне 7. Використання художніх засобів: епітетів, прислів’їв. 6. Використання діалогу. 5. Віршована мова 4. Спільна основна думка: сильний завжди правий. 3. Мораль розташована на початку байки. 2.Складається з оповідної та повчальної частини. 1. Розповідь про схожу ситуацію, в яку Ягня потрапило при зустрічі з Вовком. Спільне Л. Глібов (українська література, середина ХІХ ст.) І. Крилов (російська література, початок ХІХ ст.) Дослідницька робота
Номер слайду 8
Номер слайду 9
ПІДСУМОК ? Чи є байки І. Крилова та Л. Глібова актуальними в наш час? Думку обґрунтуйте. ? У чому, на вашу думку, полягає вічна мудрість байки?
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Вивчити байку І.А.Крилова «Вовк та Ягня» (укр. мовою), підготуватися до її інсценізації (виразно читати в особах).