Контроль як компонент навчального процесу. Функції та види контролю. Підготувала. Студентка групи АС-19-З Коссе Вероніка
Номер слайду 2
Контроль (франц. controle - перевірна) - виявлення, вимірювання й оцінювання знань та умінь учнів. Визначення:
Номер слайду 3
полягає в забезпеченні ефективності навчання шляхом систематизації знань, умінь і навичок учнів, самостійного застосування ними здобутих знань на практиці. Мета контролю:
Номер слайду 4
Об'єктом контролю є знання учнів про основні категорії, принципи, правила, факти, явища у їх тісному взаємозв'язку і взаємозумовленості, їх уміння і навички оперувати цими знаннями. Об'єктом контролю є також діяльність учнів у навчанні, їх уміння застосовувати знання на практиці, самостійно здобувати нові знання.об'єкт контролю:
Номер слайду 5
Функції контролю знаньспецифічні (контролювальні) полягають у виявленні, вимірюванні й оцінюванні знань загальні
Номер слайду 6
- діагностична (визначення рівня та якості знань учнів, виявлення прогалин у знаннях);- освітня (систематизація знань учнів, коригування результатів їхньої навчальної діяльності);- виховна (формування моральних якостей учнів, виховання адекватної самооцінки, дисциплінованості, самостійності, почуття відповідальності);- розвивальна (формування самостійності та критичності мислення учня, розвиток пізнавальних процесів);- стимулювальна (спонукання учнів до систематичної праці, досягання кращих результатів у навчанні, подолання прогалин у знаннях);- прогностична (визначення шляхів підвищення ефективності роботи вчителя і пізнавальної діяльності учнів);- оцінювальна (зіставлення виявленого рівня знань, умінь і навичок з вимогами навчальної програми);- управлінська (коригування роботи учнів і власної діяльності вчителем, удосконалення організації навчання). До загальних функцій контролю належать:
Номер слайду 7
До основних принципів контролю знань належать:індивідуальний характер перевірки, об'єктивність, систематичність, тематична спрямованість, єдність вимог, оптимальність, усебічність.
Контроль результатів навчання відбувається на всіх стадіях процесу навчання. Особливого значення він набуває після вивчення якого-небудь розділу програми чи завершення етапу навчання