Односкладні речення. Повні й неповні речення. Тести
Номер слайду 2
Мета: перевірити рівень засвоєння учнями теоретичного матеріалу та вміння застосуватизнання на практиці
Номер слайду 3
Інструктаж. Завдання 1 – 12 мають по п’ять варіантів відповіді, серед яких лише ОДИН ПРАВИЛЬНИЙ. У завданнях 13 – 15 до кожного з чотирьох рядків інформації, позначених ЦИФРАМИ, виберіть один правильний варіант, позначений БУКВОЮ.
Номер слайду 4
1 Односкладним є речення. А Поети – вічні перехожі. Б У високості – блакить. В Старі дуби, спасибі вам за осінь!Г Мій перший вірш написаний в окопі. Д Краплини перші вдарили об шибку.
Номер слайду 5
2 Двоскладним є речення. А П’єм дикого ячменю буйний солод. Б Струшую роси – свідків сходу сонця. В Ой біжи, біжи, досадо, не вертай до хати. Г Навколо буйний цвіт чорнобривців. Д Люблю яскраві маки і волошки.
Номер слайду 6
3 Повним є речення. А Трохи вище відставка – млин. Б Навколо тільки дрімучий тютюн і мак. В Марудна справа – життя без баталій. Г У долині – луки, трави по пояс. Д У полях – озера талої води.
Номер слайду 7
4 Неповним є речення. А Лиш боротись – значить жить. Б У нього очі - наче волошки в житті. В А згори сипле та сипле, витрушує душу з дзвіночків. Г У городі тиша й мовчазний передзвін сердець. Д Напевне, у кожному з нас дрімає щось від Піфагора.
Номер слайду 8
5 Односкладним означено-особовим є речення. А Бережи честь змолоду. Б Ночвами моря не перепливеш. В І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь. Г Поспішайте творити добро!Д Щозміни норму виконуємо на сто відсотків.
Номер слайду 9
6 Односкладним неозначено-особовим є речення. А Батьків не вибирають. Б Нарешті ремонтують магістраль. В Правди не сховаєш. Г Коней на переправі не міняють. Д З двох бід вибирають меншу.
Номер слайду 10
7 Односкладним узагальнено-особовим є речення. А День народження святкуватиму пізніше. Б Правда неправду перетягне. В Немає пісні без любові. Г Держи кишеню й уста замкненими. Д Спинися, мить, зіграй сонату вічну!
Номер слайду 11
8 Односкладним безособовим є речення. А По селу застрибало відлуння цокоту сокири. Б Навколо запахло чебрецем і м’ятою. В Напечемо солодкої цибулі, з підчеревини нашкваримо шкварок. Г Передсвітанкова весняна тиша рідних полів. Д Батьківщину і матір не вибирають.
Номер слайду 12
9 Односкладним називним є речення. А У тихім сквері серед віт мармурова Венера. Б Вузенька вуличка. Стіна, повита хмелем. В У синіх відрах листя лопушине. Г Твої спогади світлі, але щемливі. Д За вікном жоржини й чорнобривці.
Номер слайду 13
10 Речення “Весна, і смерть, і світле воскресіння”. єА означено-особове. Б неозначено-особове. В узагальнено-особове. Г безособове. Д називне
Номер слайду 14
11 Речення “Незабаром має світати”. єА означено-особове. Б неозначено-особове. В узагальнено-особове. Г безособове. Д називне
Номер слайду 15
12 Речення “У чужому домі не порядкуй”. єА означено-особове. Б неозначено-особове. В узагальнено-особове. Г безособове. Д називне
Номер слайду 16
13 Установіть відповідність. Односкладне речення1 означено-особове2 неозначено-особове3 узагальнено-особове4 безособове. Приклад. А Свого щастя й колесом не об’їдеш. Б Нині холодно навіть удень. В Стою, мов скеля, непорушний. Г До Харкова в’їжджали вночі. Д Пекельний посвист снарядів.
Номер слайду 17
14 Установіть відповідність. Односкладне речення1 означено-особове2 неозначено-особове3 узагальнено-особове4 безособове. Приклад. А Незнятий кадр незіграної ролі. Б За одного небитого двох битих дають. В Благословляю і люблю твоє чоло. Г Зелене море зроблять із Дніпра. Д Завіяло снігом у полі.
Номер слайду 18
15 Установіть відповідність. Односкладне речення1 означено-особове2 неозначено-особове3 узагальнено-особове4 називне Приклад. А Пахло чебрецем і свіжою травою. Б Довгий яр, білою черемхою залитий. В Більше роби та менше говори. Г Наливайся, житечко, тепловиною. Д Весілля справляли по-старосвітському.
Номер слайду 19
Домашнє завдання. Повторити тему “Головні й другорядні члени речення”, скласти діалог ,,У їдальні” за сторінкам підручника 99 – 100.