Презентація "Контрреформація в Європі. Релігійні війни в Німеччині та Франції"

Про матеріал
Даний матеріал відноситься до підручника "Всесвітня історія 8 клас Щупак, Бурлака, Власова, Піскарьова, Секиринський, Худобець 2021", видавництво "Оріон"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Контрреформація в Європі. Релігійні війни в Німеччині та ФранціїПідготувала: Вчитель історіїПрилуцького ліцею № 6 Плєшакова Я. В.

Номер слайду 2

план. Боротьба католицької цекрви проти реформації. Орден єзуїтів. Релігійні війни.

Номер слайду 3

Що означає поняття «народна реформація», індульгенція, протестантизм, лютеранство?Назвіть причини «Селянської війни» та де вона відбувалася?В якому році та де відбувся початок Реформації?Хто такий Жан Кальвін? Кальвінізм – це…Назвіть основні передумови й наслідки Реформації.

Номер слайду 4

Католицьку церкву не влаштовував упевнений рух Реформації в Європі. Поступово, втрачаючи вплив над вірянами, церква перейшла в контрнаступ проти Реформації. Розпочалася Контрреформація. У боротьбі проти Реформації Папу підтримали князі Південної Німеччини, імператор Священної Римської імперії, король Іспанії, правителі Італії.

Номер слайду 5

Протидія протестантизму призвела до активізації інквізиції. Папа Павло ІІІ своєю буллою 21 липня 1542 р. заснував у Римі Центральний інквізиційний трибунал, який став зброєю Контрреформації. Папська інквізиція мала право судити кожного, незважаючи на ранг і походження. Помилування міг здійснювати лише Папа.

Номер слайду 6

Католицька церква, намагаючись зберегти контроль над духовним життям суспільства, у 1559 р. склала перший обов'язковий «Індекс заборонених книг» — офіційний перелік видань, які не дозволялося читати вірянам під загрозою відлучення від церкви. До цього списку потрапили не лише праці лідерів Реформації, а й роботи вчених, письменників, гуманістів. «Індекс заборонених книг» перевидавали ще 31 раз, останній датується 1948 р.

Номер слайду 7

Авторитет папства повинен був укріпити Тридентський собор (1545—1563 рр.). Він підтвердив усі католицькі догмати, засудив Реформацію, виступив проти свободи віросповідання. Були також прийняті рішення, спрямовані на поліпшення освітнього рівня священників, посилення церковної дисципліни.

Номер слайду 8

27 вересня 1540 р. Папа Римський Павло III спеціальною буллою затвердив чернечий місіонерський орден — Товариство Христа (орден єзуїтів). Навесні наступного року орден очолив іспанський священник Ігнатій Лойола. Єзуїти, на відміну від членів інших чернечих орденів, не відгороджувалися від світу товстими стінами монастирів, вони жили серед вірян, переймалися їхніми повсякденними справами й турботами. Провідним напрямом діяльності ордену єзуїтів була освітня Діяльність. У заснованих єзуїтами колегіях викладали «сім вільних наук» — граматику, поетику, риторику, арифметику, геометрію, діалектику й музику. Головним предметом була латинська мова, якою викладали всі інші дисципліни, також вивчалася грецька. До програм повних колегій входили курси філософії і теології. Шкільна модель освіти, розроблена орденом єзуїтів, належаладо найпрогресивніших в Європі. Робота з історичним джерелом, підручник с. 41 (42)

Номер слайду 9

Реформація і Контрреформація зробили Європу схожою на «клаптикову ковдру». Протягом ХVІ ст. вона була ареною зіткнень між католиками й протестантами. Ці зіткнення дістали назву релігійних війн. У 1526 р. німецькі князі, які прийняли Реформацію, для зміцнення своєї незалежності від імператора й Папи Римського виступили за реформу церкви. Їхнім могутнім супротивником був імператор Священної Римської імперії Карл V, який називав себе «католицьким королем Німеччини, Іспанії та всіх королівств». Вбачаючи загрозу розколу імперії, він вирішив розправитися з князями — прибічниками Реформації. Робота з підручником с. 43

Номер слайду 10

Тривале релігійне протистояння в Німеччині загрожувало розколом Священної Римської імперії, тому іспанські Габсбурги, які в той час очолювали імперію, пішли на компроміс. У 1555 р. було укладено Аугсбурзький релігійний мир, який визнавав лютеранство й право князів на своїх землях уводити ту релігію, яку самі сповідували. На території міст могли існувати обидві конфесії. У життя німецьких князівств увійшов принцип «Чия вла. Да, того й віра». Відтоді віру своїх підданих визначав князь.

Номер слайду 11

З терен Швейцарії на південь Франції поширився кальвінізм. Французьких кальвіністів називали гугенотами. Саме поширення цього руху стало однією з головних причин релігійних (гугенотських) воєн 1562-1598 рр. Завершилися вони підписанням Нантського едикту 1598 р., яким також визнавалися права кальвіністів у Франції. Релігійні війни торкнулися більшості європейських країн. Головним підсумком релігійних війн було законодавче закріплення рівності між протестантами та католиками.

Номер слайду 12

Запиши до зошита. Контрреформація — церковно-політичний рух у Західній Європі другої половини XVI — середини XVII ст., організований папством, католицьким духовенством, спрямований проти Реформації, її лідерів і прибічників за збереження і зміцнення становища католицької церкви. Орден єзуїтів — католицький чернечий орден, заснований в 1534 р. (офіційно затверджений в 1540 р.) для зміцнення папської влади й поширення впливу католицизму. Головою ордену був генерал, якого обирали пожиттєво (першим став І. Лойола). Релігійні війни — збройний конфлікт між представниками різних релігійних груп, спричинений релігійними відмінностями.

Номер слайду 13

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал у підручнику - параграф 7. Переглянути відео-матеріал до уроку у класрумі. Зробити конспект, занотувавши основні дати, терміни та історичних осіб.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Шевченко Майя
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Половик Олена Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Трифонова Світлана В'ячеславівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
6 листопада 2022
Переглядів
6388
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку