Презентація "Краса та мелодійність української мови. Значення прикметників у мові"

Про матеріал

В даній презентації було надано вказівки щодо створення учнівської презентації. В ній було зазначено:

- ключове запитання;

- мету проекту та завдання для дослідження:

- Що ми спостерігаємо?

- Як ми діємо?

Також було надано вимоги до роботи та інформаційні джерела. На основі зазначених завдань було створено учнівську презентацію.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Краса та мелодійність української мови. Значення прикметників у мові. Автор: Рунчева Валентина Григорівна

Номер слайду 2

Ключове запитання: До чого могла б привести відсутність прикметників у мові?

Номер слайду 3

Тематичні запитання: Чому без прикметників неможливо описати предмет? Яку роль відіграють прикметники у художніх творах та науково-популярних текстах? Що допомагає людині дати всебічну характеристику предмету явищу? Чому прикметники самі по собі не можуть дати уявлення про той чи інший предмет?

Номер слайду 4

Мета проекту та завдання дослідження: Визначити значення прикметників у мові. Дослідити , яку роль відіграють прикметники у художніх та науково-популярних текстах, чому прикметники самі по собі не можуть дати уявлення про той чи інший предмет, чому, не маючи прикметників, неможна описати красу природи, а також намалювати будь – яку картину. Розширити та уточнити значення прикметників - синонімів, прикметників-антонімів, а також розкрити необхідність знань про багатозначні прикметники та їх використання у мові. Шляхом дослідження визначити, з якою частиною мови найчастіше пов’язані прикметники у реченні та як визначити рід, число та відмінок прикметника, яким членом речення найчастіше буває прикметник.

Номер слайду 5

Що ми робимо? I група “Чомучки” Дослідити, чому без прикметників неможливо описати предмет. II група “Дослідники” Дослідити, яку роль відіграють прикметники під час малювання картин. III група “Попитайки” Дослідити, чому без прикметників неможливо описати предмет чи явище. IV група “Винахідники” Дослідити, чому самі по собі прикметники не можуть дати уявлення про той чи інший предмет.

Номер слайду 6

Що ми спостерігаємо? Уявляємо, заплющивши очі, що прикметників не існує. Що ми відчули? Уявляємо, що предмети не мають форми. Як їх розрізнити? Чи сподобаються вони тобі? Уявляємо, що предмети не мають кольору. Намалюйте картину. Уявляємо, що ми не відчуваємо температури оточуючих предметів. Що з нами буде? Уявляємо, що не існує синонімів та антонімів. Як порівняти предмети?

Номер слайду 7

Як ми діємо? Iгрупа Милуємося красою ранку та відображаємо свої спостереження у малюнках. II група Спостерігаємо за красою сонячного дня, свої спостереження передаємо за допомогою малюнків. III група Милуємося красою дощового дня. Малюємо. IV група Дивимося на нічне небо. Відтворюємо його красу за допомогою фарб.

Номер слайду 8

Вимоги до роботи: На основі спостережень та створених малюнків створити схему значення прикметників у мові та граматичних категорій прикметників. Створити веб – сайт , його презентацію та публікацію. На основі власних спостережень та створених малюнків написати твір-опис природи. Підготувати дебати на тему: “ Зимовий ранок”.

Номер слайду 9

Інформаційні джерела: Програми для середньої загальноосвітньої школи. 1-4 класи, К.: Вид. “Початкова школа”, 2006. - 420 с. Державний стандарт. Базовий навчальний план початкової школи. – Вид. “Початкової школи”. К. – 2006. Петрик О. В., Діалогічне мовлення: Методичний посібник, З., 2003. – 429 с. БабовалТ.І., Робота над творами: Навчальний посібник, Т., “Навчальна книга – Богдан”, 1998. – 40с. Савченко О. Я. “Уроки читання у 4 класі: Методичний посібник. – Х. : Видавнича група “Основа2, 2006. – 315с. Куріпта О.Л. Українська мова ( нестандартні уроки): методичний посібник. Х.: Вид. група “Основа”, 2006. – 208с.

Номер слайду 10

Інформаційні джерела: Ярош Г. О., Седова н, М. Сучасний урок у початковій школі – Х. :Вид. гр. “Основа”, 2005. -240с. ЗаяцьЯ.М. Онишков О.П. Уроки рідної мови – 4 клас: Методичний посібник. – Т., “Навчальна книга – Богдан”. 2006. – 230с. Рідна мова: Підручник для 4кл. (М.С. Вашуленко. С.Г. Дубовик. О.І. Мельничайко, Л.В.Скуратівський). За наук. Ред. М.С. Вашуленка. – К.: Освіта. 2004 – Ч, I. – 128с. СавченкоО.Я. Читанка: Підр. Для 4 кл. – К.: Освіта, 2004. – Ч. I – 159с. Байбара Т. М. , Бібік Н.М. Я і Україна: Підр. Для 4 кл. – К: Форум. 2004. – 176с.

ppt
Додано
10 вересня 2018
Переглядів
1282
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку