Кримське ханство у XVIII ст. Освоєння півдня України. Підготувала вчитель історії Котик Марія Михайлівна§ 31/п8-9/
Номер слайду 2
Кримське ханство у XVIII ст8 Остаточно доля кримськотатарської держави вирішилася внаслідок російсько-турецької війни 1768—1774 рр. Кючук-Кайнарджийський мирний договір1774р Проголошена незалежність Кримського ханства від Османської імперії Звернення татарського уряду до Росії, у якому він відмовлявся від її підтримки1776р. Введення на територію ханства 25-тисячного російського війська . Ханом проголошено Шагін-Гірея, який утримував владу завдяки росіянам. Дії Російської влади. О. Суворов силою виселив із Криму все християнське населення (31 тис. вірмен і греків) до Азовської губернії
Номер слайду 3
Крим приєднано до Росії Перетворення Криму на вільну і незалежну область не спричинило спокою для Росії, а перетворилося для неї на нові турботи зі значними витратами. Досвід часу з 1774 р. показав, що незалежність мало притаманна татарським народам. і для того щоб зберегти її, нам потрібно… виснажувати свої війська важким рухом, здійснюючи такі витрати, як за часів війни. Така морока з кримською незалежністю спричинила понад 7 млн надзвичайних витрат. Приймаючи до відома всі ці обставини, Ми прийшли до рішення… зробити у майбутньому кримський півострів не кублом розбійників і бунтівників, а територією Російської держави. 1783 р. З указу Катерини II про приєднання Кримського півострова до Росії (1783 р.) Наслідки приєднаннятатар витісняли на неродючі земліхан Шагін-Гірей зрікся влади населення скоротилося з 500 тис. до 200 тис. осіб - більшість переселенців.
Номер слайду 4
Освоєння півдня України. Заснування нових міст. 9 «Новоросія» / Південна Україна/Надзвичайна родючість причорноморських степів обіцяла в майбутньому великі прибутки Російській імперіїГригорій Потьомкін (1739—1791 рр.)., фаворит Катерини ІІНові землі активно роздавалися російським дворянам. Нові міста НоворосіїЄлисаветград (Кропивницький) Новомиргород і Новоархангельськ Катеринослава (Дніпро). 1778- Херсон Миколаїв 1798 - Одеса Маріуполь. До кінця ХVІІІ ст. на півдні України налічувалося близько 30 міст. Ці нові міста із часом стали провідними економічними цент рами України та всієї Російської імперії.