Галицько-волинський літопис. Найвидатнішою пам‘яткою літописання Галицько-Волинської держави є Галицько-Волинський літопис. Він розповідає про життя Данила Галицького і тогочасний розвиток держави.
Номер слайду 3
Архітектура. В Галичині найчастіше за зразок брали здобутки романської архітектури, поширеної в Угорщині, Чехії, Польщі. Розквіту архітектура досягла у ХІІ ст. за князювання Ростиславовичів. У стольних містах з‘явилися муровані князівські палаци, кам‘яні храми, оборонні споруди.
Номер слайду 4
Найвідоміша архітектурна пам‘ятка – успенський собор у галичіЗбудований у середині 12 ст. Фундамент його було знайдено в 30-х роках 20 ст. Символізував могутність Галицького князівства періоду Ярослава Осмомисла. У соборі виявлено саркофаг самого князя.
Номер слайду 5
Єдина споруда давнього Галича, що збереглася до наших днів – церква Святого Пантелеймона поблизу Галича.
Номер слайду 6
Успенський (Мстиславів) собор у володимиріЗ 70-80-х років 13 ст. храмом опікувався Володимир Василькович, якого в ньому ж поховали.
Номер слайду 7
Із ХІІІ ст. на Західній Волині з‘явився новий тип оборонних споруд – кам‘яні оборонні башти. До нашого часу збереглась Вежа у Кам‘янці(нині Білорусь)
Номер слайду 8
А також збереглась Вежа в Стовпі(нині Польща). Ця вежа унікальна, оскільки на п‘ятому ярусі розташовано каплицю.
Номер слайду 9
Холмська ікона богородиціНа думку дослідників, ікона потрапила до Холма в період 40-х років 13 ст. Найдосконаліша за мистецьким рівнем візантійська ікона константинопольської школи, збережена в Україні.
Номер слайду 10
Дорогобузька ікона БогородиціСтворена в останній третині 13 ст. на Волині.
Номер слайду 11
Святий Іоанн златоуст. Мініатюра з перемишльського архієрейського служебника. Між 1220 і 1225 рр.
Номер слайду 12
Робимо висновок, що культура Галицько-Волинської держави була різноманітною та багатою. Особливо цінно те, що до сьогодні збереглось багато архітектурних пам‘яток та прикладів образотворчого мистецтва, які несуть нам історичну пам‘ять про тодішні часи.