Пропоную наступну презентацію до розділу "Психічна та духовна складова здоров'я" Рекомендую використовувати всі три презентації які стануть доповненням до Вашого уроку.
Культура вияву почуттів та конфліктологія. Психічна і духовна складові здоров'я. Частина ІІ
Номер слайду 2
Усі люди іноді сердяться, ображаються, лякаються, засмучуються. Це природно. Людина не може жити без емоцій. Вияв емоцій — сигнал іншим про те, що вона відчуває. Потрібно вчитися культури вияву почуттів.
Номер слайду 3
Життєві задачки…Наприклад, ти дав товаришу послухати диск, а той загубив його. Чи варто відразу сваритися? Може, краще висловити свої почуття, не звинувачуючи друга? Поясни, як тобі прикро і сподіваєшся, що в майбутньому товариш ставитиметься до чужих речей відповідально. Можливо, твоєму другові стане соромно. А якщо кричатимеш і сваритимешся, він образиться. Часто крик і грубість призводять до відповідної нечемної поведінки співрозмовника. У такому разі розпалюється конфлікт, програють обидві сторони. Якщо подруга запізнилася на зустріч, не поспішай звинувачувати її в тому, що вона не додержується слова. Дай їй можливість висловити свою точку зору. Помовчи кілька хвилин. Ти заспокоїшся, а вона розкаже, чому так сталося. Можливо, конфлікт розв’яжеться в перші хвилини розмови.
Номер слайду 4
АСОЦІАТИВНИЙ КУЩТвої асоціації зі словом «конфлікт». Які емоції у тебе виникають при слові «конфлікт»? Завдання: Добрати синоніми та асоціації до слова «конфлікт» сварка протиріччя суперечка сутичка скандалбійка
Номер слайду 5
Слово «конфлікт» у перекладі з латині означає «зіткнення різноспрямованих сил» (цінностей, інтересів, поглядів, позицій) суб’єктів – сторін взаємодії. Наука, що вивчає причини виникнення, особливості перебігу, запобігання та розв’язання конфлікту, називається конфліктологією. Один американський психолог сказав «Конфлікт – це прекрасно». А ти погоджуєшся з цим? Назви переваги і недоліки.
Номер слайду 6
«Стилі поведінки у конфлікті»Учені К. Томас і Р. Кілман визначили основні стратегії поведінки в конфлікті. Вони вказують, що існує 5 основних способів подолання конфліктів: пристосуваннякомпромісуникнення співпрацясуперництво
Номер слайду 7
Пристосування – людина нехтує своїми інтересами, щоб задовольнити інтереси іншого. Співпраця – процес, що складається з послідовної взаємодії, коли людина прагне брати активну участь у розв’язанні конфлікту, захищати свої інтереси, але при цьому бажає співпрацювати з іншими учасниками конфлікту. Це спільна спроба знайти рішення, що цілком задовольнити вимоги обох сторін. Уникнення – людина намагається ухилитися від конфлікту. Шляхом втечі можна відкласти справу на зручний час. Компроміс – часткове задоволення обох сторін. Суперництво – це коли людина намагається задовольнити свої інтереси за рахунок іншого. Суперництво може означати «стати на захист своїх прав», якщо людина переконана, що вона права.
Номер слайду 8
ЗАВДАННЯ: «Визнач стилі поведінки»Пристосування, компроміс, уникнення, співпраця, суперництво.
Номер слайду 9
Запам’ятай головне!!! Якщо говориш доброзичливо і спокійно, співрозмовник завжди тебе зрозуміє та спілкуватиметься з тобою.
Номер слайду 10
Відчуття, емоції та почуття допомагають сприймати явища навколишнього середовища, виявляти ставлення до оточуючих. Позитивні емоції поліпшують настрій і позитивно впливають на здоров’я. Негативні емоції шкодять здоров’ю.
Номер слайду 11
Культура вияву почуттів допомагатиме уникати сварок і конфліктів у стосунках з оточуючими. Якщо володітимеш навичками самоконтролю, поводитимешся делікатно, тактовно й терпимо, поважатимеш оточуючих, — ростимеш культурною, чемною і вихованою людиною. Ти не ображатимешся через дрібниці, з тобою буде легко спілкуватися.
Номер слайду 12
Презентація створена вчителем «Основи здоров’я» Лебедин Наталею Володимирівною. Основи здоров’я 7 КЛАС - Т.Є. Бойченко2022рік