Презентація до уроку з української мови в 10 класі . Може використовуватися як додаток до конспекту.Мета: формування мовленнєвої культури, раціональної мовленнєвої поведінки,
розвиток логічного і критичного мислення, творчої уяви.
Перегляд файлу
/:&%#.5 %(.+.!6. B+;*,+: URL: Jhttp://www.inmo.org.ua/sum.html/ 0 URL: Jhttp://sum.in.ua/. Мета: з’ясувати суть поняття про лексикографію. Формувати уміння користуватися словниками і довідковою літературою різних типів (у тому числі інтернет-ресурсами). Сприяти підвищенню мовної культури учнів, удосконаленню їх соціальної та комунікативної компетентності. Виховувати любов та повагу до рідної мови." title="?;%#+.) -)&*@+/6)%@ 4%#. # 11 :%4*5 / A+/:.:-: 4%#%3+*#/:#* 04. B. B. C%-:"1+0 DE FG?G / 2%;. &"(. )%;. A. H. I0;%(0(. H.@#: E*-)%#* (-4)*, 1970–1980.134 058 &">/:&%#.5 %(.+.!6. B+;*,+: URL: Jhttp://www.inmo.org.ua/sum.html/ 0 URL: Jhttp://sum.in.ua/. Мета: з’ясувати суть поняття про лексикографію. Формувати уміння користуватися словниками і довідковою літературою різних типів (у тому числі інтернет-ресурсами). Сприяти підвищенню мовної культури учнів, удосконаленню їх соціальної та комунікативної компетентності. Виховувати любов та повагу до рідної мови.">
Лексикографія. Сучасні лексикографічні джерела: словники, довідкова література. Довідкові медіаресурси. Обложок Наталія Василівна
Номер слайду 2
?;%#+.) -)&*@+/6)%@ 4%#. # 11 :%4*5 / A+/:.:-: 4%#%3+*#/:#* 04. B. B. C%-:"1+0 DE FG?G / 2%;. &"(. )%;. A. H. I0;%(0(. H.@#: E*-)%#* (-4)*, 1970–1980.134 058 &">/:&%#.5 %(.+.!6. B+;*,+: URL: Jhttp://www.inmo.org.ua/sum.html/ 0 URL: Jhttp://sum.in.ua/. Мета: з’ясувати суть поняття про лексикографію. Формувати уміння користуватися словниками і довідковою літературою різних типів (у тому числі інтернет-ресурсами). Сприяти підвищенню мовної культури учнів, удосконаленню їх соціальної та комунікативної компетентності. Виховувати любов та повагу до рідної мови.
Номер слайду 3
ЛЕКСИКОГРАФІЯ ( грецьк. lexicos- словник, grapho- пишу)- розділ мовознавства, пов’язаний зі створенням словників.
Номер слайду 4
Лексикографія має багаторічну історію, великий досвід створення різноманітних словників і знаменні досягнення. Як одна із важливих у сучасній лінгвістиці, вона набуває дедалі більшого розвитку. Спричинюється це зростаючими міжнародними контактами, потребою у вивченні малодосліджених і поглибленому аналізі всіх мов для задоволення наукових і загальнокультурних та освітніх запитів суспільства. Застосування електронно- обчислювальної техніки в укладанні словників збагатило теорію і практику цієї лінгвістичної науки.
Номер слайду 5
ІНФОРМАТИВНА(долучають до знань)ФУНКЦІЇ ЛЕКСИКОГРАФІЧНИХ ДЖЕРЕЛНОРМАТИВНА(допомагають оволодіти мовними нормами)
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Словники бувають двох типів лінгвістичні енциклопедичні
Номер слайду 8
Робота зпідручником Вправа 1. Енциклопедичні словники подають стислу характеристику предметів, явищ, історичних подій, видатних діячів культури, науковців, різних понять, що позначаються словами.
Номер слайду 9
Лінгвістичні (філологічні) словники по-різному пояснюють слово: з погляду лексичного значення, написання, вимови, походження та ін. Вони бувають одномовні, двомовні й багатомовні. Вершиною словникарства є тлумачні словники, за допомогою яких з’ясовують лексичне значення слів. Одним із найповніших є «Словник української мови» (1970–1980), який містить близько 135 тис. слів.
Номер слайду 10
Творча майстерня Завдання: складіть, будь ласка, сенкан до слова СЛОВНИК..
Номер слайду 11
Словник (тема,1 іменник, хто? що?)Пізнавальні, корисні (2 прикметники, який?)Об’єднують, групують, навчають (3 дієслова, що робить?)Допомагають оволодіти мовними нормами(4 слова - фраза)Пояснення (1 слово- синонім до теми)
Номер слайду 12
Завдання: із запропонованих слів вибрати неправильно наголошені слова. Для перевірки можна скористатись електронною версією «Словника української мови» в 11 томах за посиланням: http://sum.in.ua. Кроп. Ивад. Онькад. Очкафорз. Ацкат. Алогр. Услой. Огурт
Номер слайду 13
-назва походить від грецьк. lexicos — словник і grapho — пишу;-наука про словники;-два типи словників (енциклопедичні, лінгвістичні); -на часі популярні електронні словники, інтернет-ресурси;-слова у словниках розміщені за алфавітом. Запис у зошити. Що потрібно знати про Лексикографію :