17 липня о 18:00Вебінар: Чи може наука сформувати підприємницьку компетентність?

Презентація "Лілія лісова"

Про матеріал
Популяції містять від декількох одиниць до декількох десятків особин різного віку, які зростають групами. Інколи трапляються популяції з декількох сотень особин, зазвичай на освітлених місцях у рівнинних лісах. Місцезнаходження біля населених пунктів відчувають значний антропогенний прес, багато з них поступово зникають.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Лілія лісова Lilium martagon L.

Номер слайду 2

Таксономічна належність. Родина Лілійні — Liliaceae.

Номер слайду 3

Природоохоронний статус виду: Неоцінений

Номер слайду 4

Ареал виду та його поширення в Україні Євразійський вид: від Середньої, Південної та Східної Європи до Західного і Східного Сибіру (включаючи північну частину Монголії). В Україні — в Карпатах, Закарпатті, Передкарпатті, Розточчі, Опіллі, на Поліссі, в Лісостепу.

Номер слайду 5

Чисельність і причини її зміни Популяції містять від декількох одиниць до декількох десятків особин різного віку, які зростають групами. Інколи трапляються популяції з декількох сотень особин, зазвичай на освітлених місцях у рівнинних лісах. Місцезнаходження біля населених пунктів відчувають значний антропогенний прес, багато з них поступово зникають.

Номер слайду 6

Причини зміни чисельності рекреаційне навантаження; збирання на букети; викопування цибулин для пересаджування та як лікарської сировини; внаслідок вирубування лісів, оскільки потребує часткового затінення.

Номер слайду 7

Умови місцезростання Листяні та мішані ліси в мезотрофних умовах, насамперед, в їх освітлених місцях — на галявинах, узліссях. В Карпатах — у розріджених лісах, серед лісових та субальпійських лук — на добре зволожених місцях. Всюди трапляється спорадично. Мезофіт.

Номер слайду 8

Загальна біоморфологічна характеристика Геофіт. Багаторічна трав’яна рослина 50– 150 см заввишки. Цибулина яйцеподібної форми, черепитчаста, жовта. Стебло зелене, під суцвіттям безлисте, середні листки по 5–6 в кільцях. Суцвіття китицеподібне, квітки повислі, на довгих квітконіжках, яснопурпурові з темно-фіолетовими плямочками, ароматні, зібрані у негусту китицю. Трапляються рослини із іншим забарвленням квітів — жовто-оранжевим, червоним та ін.

Номер слайду 9

При розквітанні листочки-оцвітини закручуються угору, між ними звисають довгий зігнутий стовпчик та шість довгих тичинок. Плід шестигранна коробочка, яка при дозріванні розтріскується на три частини. Цвіте в червні–липні. Плодоносить у серпні. Розмножується насінням та вегетативно, утворюючи дочірні цибулинки.

Номер слайду 10

Режим збереження популяцій та заходи з охорони   Потребує уваги охорона виду на Лівобережній Україні. Охороняють в багатьох природно-заповідних територіях лісової та лісостепової зони — Карпатському БЗ, ПЗ «Розточчя», «Медобори», Рівненському, ННП Шацькому, «Подільські Товтри», в багатьох заказниках. Заборонено зривання та викопування рослин, рубку лісу.

Номер слайду 11

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах. Вирощують у багатьох ботанічних садах.  

Номер слайду 12

Господарське та комерційне значення декоративне лікувальне медоносне.

Номер слайду 13

Дякую за увагу

pptx
Додано
4 березня
Переглядів
147
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку