Дана презентація містить інформацію про місце лужних металів у Періодичній системі, їх фізичні та хімічні властивості, а також завдання на закріплення даної теми
Тема. Лужні метали Мета: поглибити знання учнів про лужні метали, удосконалювати вміння складати рівняння реакцій взаємодії металів із простими і складними речовинами; навчити порівнювати будову атомів та властивості, ознайомити з галузями застосування лужних металів; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність та колективізм, інтерес до предмету.
Номер слайду 3
Епіграф. Пізнання пломінь хай не гасне, досліджуйте, що є прекрасне, й велике, що не знав ще світ. М. В. Ломоносов Девіз. Думати – колективно, діяти оперативно, сперечатись – доказово – це для всіх обов'язково.
Номер слайду 4
Візитна картка Ім’я: Li, Na, K, Rb, Cs, Fr. Прізвище: Лужні метали. Місце проживання: І група, головна підгрупа періодичної системи .
Номер слайду 5
Правила, яких повинен дотримуватись учень працюючи на уроці. - Не перебивати один одного. - Допомагати. - Поважати один одного. - Слухати. - Бути доброзичливим. - Виконувати правило «піднятої руки». - Кожна думка має право на існування. - Бути активним.
Номер слайду 6
Історія відкриття та походження назв лужних металів Хімічний елемент Дата відкриття хімічного елемента Вчений, який відкрив хімічний елемент Походження назви хімічного елемента Li 1817 Ю.А.Арфведсон (Швеція) Від грец. liqoV - камінь Na 1807 Г.Деві (Англія) Від давньоримської назви соди natron K 1807 Г.Деві (Англія) Від арабської назви лугу, давньоримської назви поташу alkali Rb 1861 Р.В.Бунзен і Г.Кірхгоф (Німеччина) Від кольору характерних ліній спектру rubidus – темно-червоний Cs 1860 Р.В.Бунзен і Г.Кірхгоф (Німеччина) Від кольору характерних ліній спектру caesus – синьо-сірий Fr 1939 М.Пере (Франція) На честь Франції
Номер слайду 7
Фізичні властивості
Номер слайду 8
Хімічні властивості
Номер слайду 9
Правила техніки безпеки 1. Хімічні речовини не можна брати руками. 2. Якщо розчин лугу потрапив на шкіру, його необхідно змити великою кількістю води і нейтралізувати розчином борної кислоти.
Тест-експрес 5. Назва якого елемента в перекладі означає «зола рослин» а) Купрум б) Калій в) Кальцій г) Цезій
Номер слайду 21
Перевірка 1) а; 2) в; 3) б, в, г, а; 4) б; 5) б.
Номер слайду 22
Головоломка Відомий римський правитель Юлій … (ар міняємо на ій) Тепла пора року – О + сім‘я бджіл - р Коштовний камінь червоного кольору – н + наказова форма дієслова діяти
Номер слайду 23
Кристал NaCl
Номер слайду 24
Епіграф Пізнання пломінь хай не гасне, досліджуйте, що є прекрасне, й велике, що не знав ще світ. М. В. Ломоносов