5 березня о 18:00Вебінар: Дизайн продуктивного уроку біології

Презентація "М. Цвєтаєва. «Книги в червоній палітурці»."

Про матеріал

Презентація допоможе розкрити й усвідомити учнями тему уроку. Містить інформаційний матеріал. Познайомить з композиторами ХІХ ст, імена яких згадуються в поезії. Забезпечить розуміння почутого на уроці.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Мета уроку: ознайомити учнів із короткими відомостями про життя російської поетеси М. Цвєтаєвої; розвивати навички словесного малювання, творчі здібності, вміння коментувати прочитане; виховувати любов до книги.

Номер слайду 3

Мозковий штурм Навіщо людині читати книжки?

Номер слайду 4

Робота з епіграфом Книга вчить, як на світі жить. Народна творчість

Номер слайду 5

Номер слайду 6

26 вересня 1892 року народилася Марина Іванівна Цвєтаєва.

Номер слайду 7

Музей образотворчого мистецтва Іван Володимирович Цвєтаєв (1847 – 1913)‏

Номер слайду 8

Марія Олександрівна Мейн (1868 – 1906)‏

Номер слайду 9

Марина Цвєтаєва з сестрою Анастасією

Номер слайду 10

Вірш написаний приблизно в період 1908—1910-х років. У той час Марина Цвєтаєва почала готувати до друку свою першу книгу - "Вечірній альбом". Твір "Книги в червоній палітурці" увійшов до розділу "Дитинство«. Молода авторка відчувала, що її дитинство відходить у минуле, попереду на неї чекало велике доросле життя. Але у подальшу путь вона взяла із собою незабутні враження і спогади про твори мистецтва (музики й літератури), які полюбила з дитинства. В уяві героїні вірша тісно переплелися реальні події дитинства, образ мами і літературні події та персонажі, які для Марини Цвєтаєвої зажди були живими. Історія створення вірша.

Номер слайду 11

Коментар Палітурка - обкладинка, оправа для зброшурованих листків книги, зошита і т. ін. з картону, матерії, шкіри тощо.

Номер слайду 12

Едвард Гріг Цезар Кюї Роберт Шуман (Норвегія) (Росія) (Німеччина)‏ Композитори ХІХ ст. Їх об’єднує втілення в творчості переплетіння народних образів, казкових сюжетів, природи народного краю.

Номер слайду 13

Том Сойєр і Гекльберрі Фінн Принц і жебрак Хто ці герої?

Номер слайду 14

Діоген “що жив у діжці” Найприродніший зі всіх мудреців Древньої Греції, Діоген зневажав розкіш, носив жебрацький одяг, не залишив письмових зібрань творів. Про нього збереглися лише розповіді сучасників.

Номер слайду 15

Творче завдання Запишіть обґрунтовану відповідь на запитання. З яким почуттям Марина Цвєтаєва згадує своє дитинство (за поезією «Книги в червоній палітурці»)?

Номер слайду 16

Підсумок уроку - Який урок отримала героїня поезії? - Що ви запам’ятали сьогодні на уроці? - Чи можна сказати, що вірш «Книги в червоній палітурці» вчить нас читати?

Номер слайду 17

Дорослою Марина Цвєтаєва не один раз згадувала своє золоте дитинство. Вона була вдячна матері Марії Олександрівні за те, що відкрила чудовий світ природи, подарувала їй радощі дитинства, чарівні свята сім’ї, різдвяні ялинки, дала у руки краще з океану книг.

Номер слайду 18

Домашнє завдання Прочитати й переказати за підручником с. 220-224. Уміти виразно читати вірш та переказувати його своїми словами. * Написати відгук про улюблену книжку.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Vololovtseva Tatyana
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
29 червня 2018
Переглядів
3145
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку