В розробці використано, малюнки, схеми, рухомі моделі та відео фрагменти, що формують необхідні фізичні поняття. Матеріал для уроку взято з Інтернету, бібліотеки електронних наочностей (7-9) та віртуальної фізичної лабораторії(7-9).
Орбіти планет земної групи Меркурій, Венера, Земля и Марс. Орбіти планет – гігантів. Юпітер, Сатурн, Уран и Нептун. Сонячна система.
Номер слайду 4
Планети Сонячної системи в порівнянніміж собою за розмірами.
Номер слайду 5
Відеофрагмент “Рух супутника навколо планети”
Номер слайду 6
Відеофрагмент “Падіння метеорита”
Номер слайду 7
Відеофрагмент “Падіння метеорита”
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Взаємодії в мегасвіті: Сили всесвітнього тяжіння: між всіма тілами діють сили взаємного притягання. Ці сили називають силами всесвітнього тяжіння, або гравітаційними. Сила тяжіння – сила з якою всі тіла притягуються до Землі.
Номер слайду 10
Макросвіт – сукупність навколишніх тіл, які можна спостерігати не озброєним оком.
Номер слайду 11
Взаємодії в макросвіті: Сила тяжіння Сила пружності – сила, що виникає в тілі під час деформації і повертає тілу попередню форму. Сила тертя – сила, що виникає при рухові одного тіла по поверхні іншого , напрямлена проти руху і прикладена до рухомого тіла. Електричні сили діють між електрично зарядженими частинками і тілами Магнітні сили – між магнітами та в притягання до магнітів залізних і стальних предметів.
Номер слайду 12
Електричні сили діють між електрично зарядженими частинками і тілами Відеофрагмент “Взаємодія між наелектризованими тілами”
Номер слайду 13
Електричні сили діють між електрично зарядженими частинками і тілами Відеофрагмент “Взаємодія між наелектризованими тілами”
Номер слайду 14
Магнітні сили – між магнітами та в притягання до магнітів залізних і стальних предметів. Відеофрагмент “Магнітна взаємодія”
Номер слайду 15
Мікросвіт – світ частинок, з яких складається речовина.
Номер слайду 16
Відеофрагмент “Молекулярний рух”
Номер слайду 17
Відеофрагмент “Будова атома, рух електронів”
Номер слайду 18
Взаємодії в мікросвіті: Електричні- притягання різнойменних зарядів. Ядерні сили- утримують частинки з яких складається атомне ядро.