Презентація "Мариністи – художники, які малюють море. Кольорова гама для зображення моря і берега. Малювання морського пейзажу."

Про матеріал
Презентація "Мариністи – художники, які малюють море. Малювання морського пейзажу" знайомить з українськими сучасними художниками-мариністами . Інформація презентації буде цікава і пізнавальна для учнів. В допомогу вчителю до уроку в роботі подано покрокову інструкцію створення композиції «Морський пейзаж» за альбомом – посібником «Маленький художник» Демчак С., Чернявської Т. Створена за допомогою інтернет-ресурсів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Мариністи – художники, які малюють море. Кольорова гама для зображення моря і берега. Малювання морського пейзажу.

Номер слайду 2

Пролунав уже дзвінок. Починається урок. Сьогоднішній урок хочеться почати з чудових рядків, що кличуть нас до завзятості, працьовитості, радості життя, творчості. Нехай вони стануть і вашим девізом: Не можеш - дізнайся,Не знаєш - дізнайся,Пробуй, шукай, здійснюй, досягай.

Номер слайду 3

Жанр образотворчого мистецтва, де основним елементом картини є море - це МАРИНА або морський пейзаж. Поль Сіньяк, “Сен-Тропе після шторму” Л. А. Афремов, “Дотик горизонту”Бато Дугаржапов, “Ласпі”

Номер слайду 4

Сучасні українські мариністи. Видатні українські художники, які творять сьогодні в тому числі і в жанрі мариністики, дуже різні і за манерою, і за світосприйняттям. Об'єднує їх одне - бажання по-своєму вирішити проблему заповнення простору між формами, відійти від фотографічного реалізму в зображенні заради досягнення максимальної художньої виразності.

Номер слайду 5

Знайомтесь-Юрій Петренко. Крім моря, у роботах київського художника Юрія Петренка багато яхт і причалів.

Номер слайду 6

Від "морських" картин ще одного столичного художника Віктора Іваніва так і віє літом і теплом. Митець експериментує з різними техніками і напрямками, а кожне його полотно із зображенням моря сповнене глибинного сенсу. Знайомтесь

Номер слайду 7

Картини Михайла Демцю вражають яскравістю. На додачу до звичних морських відтінків у них багато, здавалось би, не властивих морю кольорів: червоний, зелений, жовтий. Човни біля берега Сен-Тропе. Знайомтесь

Номер слайду 8

Віктор Микитенко. Більшість робіт художника виконані у складній техніці аквареллю на папері. Попри це його картини надзвичайно деталізовані та реалістичні. Художник зізнається, що його улюбленими персонажами на морі є серфінгісти. У порівнянні з величезними хвилями їхні фігури здаються крихітними, і контрастно передають могутність стихії. Чоловіки-серфінгісти Серфінгіст і стихія. Знайомтесь

Номер слайду 9

Художник із Запоріжжя Віталій Гудко працює в напрямку "абстрактного експресіонізму" та створює роботи-ребуси. Митець зізнається, що важливу роль у його творчості відіграє елемент випадковості, що виникає під час нанесення на полотно різних фактур – щільних мазків, потертостей, бризків і потоків. Його картини, ніби спеціально призначені, для того, аби глядачі довго вдивлялись, пробуджували свою творчу уяву і вгадували, що на них зображено. Віталій Гудко "Вечірній прибій"Знайомтесь

Номер слайду 10

Якщо вам траплялось бачити хоча б одну роботу сучасної української художниці Олени Клименко, ви точно її запам’ятали. Мисткиня пише картини про море аквареллю, технологією, яку називають "живопис по-мокрому". Унікальні вони тим, що зображують море з неба – глядач, ніби птах, насолоджується узбережжям з висоти. Знайомтесь

Номер слайду 11

Робота в альбомі-посібнику на с.20

Номер слайду 12

Послідовність виконання. Простим олівцем познач лінію горизонтута лінію берега.2. Наміть, а потім детально промалюй ближніІ дальні скелі, хмари та вітрильники.

Номер слайду 13

Послідовність виконання3. Широким пензлем (горизонтальними мазками)зафарбуй небо і море. Відблиски на поверхні водизалиши білими.4. Теплими кольорами і відтінками зафарбуйберег, скелі, вітрильники.

Номер слайду 14

Художня галерея (виставка робіт)

Номер слайду 15

- Що ми сьогодні робили на уроці?- Що малювали?- Чим сподобався вам сьогоднішній урок?Ось і скінчився урок,І дзвенить для вас дзвінок!Працювали добре, друзі,Відпочиньте по заслузі!

Номер слайду 16

Дякую за роботу!

pptx
Додано
5 листопада
Переглядів
332
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку