Маркус Франк Зузак народився 23 червня 1975 року в Сіднеї (Австралія). Його батьки були біженцями з післявоєнної Європи. Він був найменшим із чотирьох дітей. Рано виявив здібності до літературної творчості: у 16 років написав свій перший роман, але публікації довелося чекати майже 7 років. Зузак закінчив Старшу школу Енгандіна, вищу освіту здобув в Сіднейському університеті. Після закінчення університету юнак деякий час працював учителем англійської мови у школі, де колись навчався сам. Дебютний роман Маркуса Зузака побачив світ у 1999 році. Однак тріумфом Зузака став роман «Книжкова злодюжка», який вийшов друком у 2005 році. Він загорівся бажанням написати свою власну книгу після прочитання романів Ернеста Хемінгуея «Старий і море» і Пітера Хеджеса «Що гризе Гілберта Грейпа». Зараз Маркус Зузак разом з родиною (дружиною і 2 дітьми) живе у Сіднеї.
Номер слайду 3
В основі твору – спогади батьків письменника про своє воєнне дитинство: бомбардування Мюнхена, потоки євреїв, що прямували у Дахау, голод і загибель рідних. Цей роман перебував у списку «The New York Times Best Seller list» понад 230 тижнів. У 2013 році на основі роману був знятий фільм. Твір побудований незвичайним чином – розповідь ведеться від імені Смерті, яка у автора є чоловіком. Смерть є досить розпливчастий образ, проте її присутність в романі відіграє важливу роль. Смерть розповідає про свою нелегку роботу і часто дає свої власні коментарі з приводу того, що відбувається в книзі. Роман розділений на десять частин, кожна з яких має власну назву. Заключна, десята частина, називається так само, як і сама книга – «Книжковий злодій».
Номер слайду 4
Жанр – роман. Тема твору – зображення подій Другої світової війни; знедоленого воєнного дитинства, фізичних і духовних страждань. Художній час і простір твору: Події роману розгортаються у нацистській Німеччині, починаючи з січня 1939 року, коли Лізель Мемінгер виповнюється 9 років, і закінчуються смертю головної героїні в глибокій старості в Австралії. Проблематика твору “Крадійка книжок”: книга і слово в житті людини, суспільства; ідеологія фашизму і нацизму, що нівечить душу; Голокост, дегероїзація війни, загальнолюдська солідарність; духовне зростання особистості і сенс життя.
Номер слайду 5
«Крадійка книжок» головні героїСмерть. Смерть, колекціонер душ. Саме смерть розповідає історію молодої дівчини, яка жила в жахливі часи нацистської Німеччини та Другої світової війни. Лізель Мемінгер. Головна героїння книги дев’ятирічна дівчинка ─ це “книжкова злодюжка”, саме про неї йдеться у назві. Ганс Хуберманн. Це прийомний батько Лізель. Ганс – колишній німецький солдат під час Першої світової війни, акордеоніст та художник. Роза Хуберманн. Прийомна матір Лізель. Роза зустрічає дівчинку не надто привітно, але Лізель незабаром звикає до тутешньої манери спілкування і зближується з названою матір’ю. Макс Ванденбург. Єврей-втікач, який укривається від нацистського режиму в підвалі Хуберманів. Руді Штайнер. Сусід Лізель, Руді, має кістляві ноги, блакитні очі, волосся лимонного кольору та схильність до того, щоб потрапити в неприємні ситуації. Ільза Герман. Дружина мера міста Молхінг, в якому працює Роза Губерман. Паула Мемінгер. Рідна матір Лізель згадується в оповіданні лише кілька разів.
Номер слайду 6
Сюжетний ланцюжок: Дорогою до Молькінга помирає молодший братик Лізель – дівчинка прибуває до Молькінга – життя в сім’ї Хуберманів – знайомство з Руді Штайнером – проблеми з читанням – Ганс Хуберман навчає Лізель читати – дівчинка починає красти книги – знайомство з Максом – хвороба Макса – книга Макса – діти розкладають шматки хліба на шляху, де проходитиме колона євреїв – Макс змушений тікати – Ганса мобілізують до армії – поранення Ганса – Ганс повертається – бомбардування Молькінга, загибель Небесної вулиці – зустріч Лізель зі Смертю.