Метод – мистецтво вчителя спрямувати думки учнів у потрібне русло та організувати роботу за планом. У структуру методу входять зміст навчання, шляхи досягнення мети, активність учнів, методичні прийоми, мета, способи, завдання, інструменти, засоби, правила, педагогічна майстерність учителя.
ІІ. Класифікація методів за рівнем пізнавальної активності і самостійності студентів (за характером розумової активності) або за характером піорганізовує викладач і здійснюють студенти в навчальному процесізнавальної діяльності, яку організовує викладач і здійснюють студенти в навчальному процесі.
1) пояснювально-ілюстративний, або інформаційно-рецептивний (розповідь, лекція, пояснення, робота з підручником, демонстрація та ін.) – викладач повідомляє матеріал, студенти його сприймають:2) репродуктивний (відтворення знань і способів дій, діяльність за алгоритмом, програмою тощо) – студент виконує дії за зразком, наданим викладачем;М. Н. Скаткін і І. Я. Лернер поділяють ці методи навчання на:
Підґрунтям такого навчання є активізація пізнавальної діяльності учнів за допомогою активного спілкування: учня з учнем; учня з групою учнів; учня з учителем; учителя з представником групи; учителя з групою учнів; учителя з класом. Таке навчання в методиці одержало назву комунікативно-ділового або інтерактивного.
Велике коло. Учні сидять по колу і по черзі за бажанням висловлюються з приводу певного питання. Мікрофон. Це різновид великого кола. Учні швидко по черзі висловлюються з приводу проблеми, передаючи один одному уявний "мікрофон". Незакінчені речення.2. Інтерактивні технології колективно-групового навчання:
новизну, що дає змогу визначити рівень оригінальності досвіду. Розрізняють абсолютний, локально-абсолютний, умовний, та суб'єктивний рівні новизни;оптимальність, яка сприяє досягненню високих результатів за найменших витрат часу фізичних і розумових сил учасників педагогічного процесу;Інноваційна спрямованість визначається критеріями педагогічних інновацій , до яких відносять: