Нас оточує безліч речей, до яких ми звикли і на які не звертаємо особливої уваги. Вони завжди нам допомагають, роблять наше життя зручнішим: олівець і зошит, у якому ми пишемо чи малюємо; вікно, у яке дивимося, та й скло у вікні, що пропускає сонячне проміння; посуд, шпилька, якою користуємося під час пошиття одягу... Втім, ці незамінні сьогодні речі не завжди були поруч, досить часто вони з'являлися у результаті роботи винахідників.
Застосування методу фокальних об*єктів передбачає виконання таких дій:1. Вибір фокального об'єкта. 2. Вибір 3-4 випадкових об*єктів. 3. Складання списків ознак (властивостей) випадкових об'єктів.4. Отримані признаки перенести на прототип (фокальний об*єкт).5. Розвинути нові ідеї та записати найбільш цікаві.6. Підвести підсумок.
4. Отримані признаки перенести на прототип (фокальний об*єкт): -лампа травоїдна, лампа південна, лампа висока, -лампа металева, лампа тяжка, лампа функциональна, -лампа потужна, лампа єлектрична, лампа гучна, -лампа тендітна, лампа пахуча, лампа синя.3. Складання списків ознак (властивостей) випадкових об'єктів: ЖИРАФ - травоїдний,південний, високий ЛОМ - металевий, тяжкий, функціональний ДВИГУН - потужний, електричний, гучний НЕЗАБУДКА - тендітна, пахуча, синя.
5. ОБИРАЄМО ІДЕЇ ДЛЯ НАШОГО ВИРОБУ: різнокольорова, невідома, світиться6. У ПІДСУМКУ МАЄМО: поличку для книжок у формі знака питання, в яку вбудоване різнокольорове підсвічування та нічна лампа. 4. ПЕРЕНОСИМО ОЗНАКИ НА НАШ ОБ*ЄКТ:-поличка кругла, поличка різнокольорова, поличка атмосферна,-поличка невідома, поличка талановита,-поличка нічна, поличка маленька, поличка світеться
“Кожна річ або речовина корисна для людини, тобто має позитивні властивості. І, навпаки, кожна річ або речовина мають недоліки, тобто негативні властивості. Наприклад, за допомогою ручки для письма можна записувати у зошит власні думки чи виконати домашнє завдання - це позитивна характеристика. Корпус ручки може виходити з ладу, паста у наповнювачі ручки витікає - це негативна характеристика.Інший приклад. Коли під час приготування страв використовують цибулю - це чудова приправа (позитивна характеристика). Але цибуля залишає неприємний стійкий зaпах на руках (негативна характеристика).”Щоб навчити дітей обирати з одержаних поєднань найоптимальніший варіант, можна виконати наведену нижче вправу: Вправа:1. Знайдіть позитивні та негативні характеристика для таких об’єктів: компас, рюкзак, мобільний телефон, ножиці, голка, маркер.2. Запропонуйте ідеї для вдосконалення.3. Складіть власний список речей для визначення у них позитивних і негативних характеристик.