Ми йдемо колядувати, господарів величати! Лідія Повх’’Колядники’’
Номер слайду 2
Дзвоник дзвенить , не стихає,Школярів усіх скликає: Гей, до класу поспішайте,На місця свої сідайте. Сядьте діти всі рівненько. Усміхніться всі гарненько,Настрій на урок візьмемо,Й працювати розпочнемо.
Номер слайду 3
Чистомовка Ма-ма-ма- прийшла весела зима. Ло-ло-ло - снігу білого намело. Ець-ець-ець - ніс щипає морозець. Или-или-или - щедрувати ми ходили.
Номер слайду 4
Гра « Утвори нові слова» Хуртовина
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Вправа ‘’Бджілки’’
Номер слайду 7
Я маленький пастушок. Загорнувся в кожушок. На скрипочку граю,Вас усіх вітаю. А ви, люди, чуйте,Коляду готуйте –Яблучка, горішки. Дітям для потішки.
Номер слайду 8
Коляд, Коляд, Колядниця Добра з маком паляниця А без маку не така Дайте дядьку п`ятака А ви тітко про запаску Кладіть в торбу нам ковбаску Щоб добро у вас бувало Несіть нам шматочок сала Хай вам Бог за ці дари Дасть багатії отари Поросята і корови Та бувайте всі здорові!
Номер слайду 9
Словничок Паляниця – велика пишна хлібина з пшеничного борошна. Кожух (кожушок) – верхній теплий одяг з овечої шкіри з хутром усередині. Коляду готуйте – тут: винагорода за величальну пісню, тобто готуйте винагороду.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Вправа ‘’Рибки’’
Номер слайду 12
Щедрик, щедрик, щедрівочка,Прилетіла ластівочка,Стала собі щебетати,Господаря викликати: Вийди, вийди, господарю,Подивися на кошару, -Там овечки покотилися,А ягнички народились. В тебе товар весь хороший,Будеш мати мірку грошей,Хоч не гроші, то полова,В тебе жінка чорноброва. Щедрик, щедрик, щедрівочка,Прилетіла ластівочка.
Номер слайду 13
Словничок. Кошара – загорода або хлів для овець, кіз; вівчарня. Полова – відходи при обмолочуванні й очищуванні зерна хлібних злаків,льону та деяких інших культур, що використову- ється переважно як корм для тварин. Мати мірку грошей – бути дуже багатим, мати великий капітал. Овечки покотились – народили малят.
Номер слайду 14
Робота в групах. Інсценізація дійства колядування або щедрування