Презентація "Мініпроєкт – важливий мотиваційний чинник у реалізації компетентісного підходу до навчання"

Про матеріал
В презентації описані вимоги до створення проєкту, розкриті етапи і види проєктів, а також організаційні форми роботи, характерні для різних видів проєктів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Мініпроєкт – важливий мотиваційний чинник у реалізації компетентісного підходу до навчання

Номер слайду 2

Метод проєкту - це: сукупність прийомів, дій учнів в їх певній послідовності для досягнення поставленої мети вирішення проблеми, важливої для учнів і оформлених у вигляді кінцевого продукту

Номер слайду 3

Метод проєкту - це: ► одна із особистісно зорієнтованих технологій; ► спосіб організації самостійної діяльності учнів, яка направлена на розв’язання завдань проєкту; ► важливий чинник у реалізації компетентісного підходу до навчання; ► навчання вмінню знаходити рішення різноманітних проблем, які постійно виникають в житті людини, яка займає активну життєву позицію; ► виховання самостійної і відповідальної особистості, розвиток творчих і розумових здібностей.

Номер слайду 4

Мета застосування методу проєктів: ► підвищення мотивації навчання; ► розвиток критичного мислення; ► розвиток в учнів комунікативних навичок, умінь працювати в різноманітних групах, виконувати соціальні ролі; ► орієнтування в інформаційному просторі; ► застосування знань на практиці; ► створення позитивної атмосфери.

Номер слайду 5

за кількістю навчальних предметів; за кількістю учасників; за характером контактів; за тематикою; за тривалістю. Класифікація проєктів:

Номер слайду 6

за кількістю навчальних предметів: ► монопредметні; ► міжпредметні; ► надпредметні Класифікація проєктів

Номер слайду 7

Класифікація проєктів за кількістю учасників: ► індивідуальні; ► групові (2-6осіб); ► колективні

Номер слайду 8

за характером контактів: ► внутрішні; ► міжпаралельні; ► міжшкільні; ► обласні; ► регіональні; ► всеукраїнські; ► міжнародні. Класифікація проєктів

Номер слайду 9

Класифікація проєктів за тематикою: ► Рольові, ігрові проєкти передбачають виконання ігрових ролей (казкові, літературні герої,професійні ролі). ► Творчі проєкти (оформлення результату в вигляді дитячого свята,спектаклю, виставки малюнків). ► Інформаційні проєкти спрямовані на збір даних про предмет дослідження (кінцевий продукт – газета, альбом). ►Дослідницькі проєкти – діти досліджують, аналізують, а результати видають у вигляді звіту, газети, усного журналу. ► Практично орієнтовані проєкти відзначаються чітко визначеним із самого початку результатом діяльності учасників проєкту, який зорієнтований на соціальні інтереси самих учасників роботи.

Номер слайду 10

Класифікація проєктів за тривалістю: ► міні-проєкти (15-20хвилин) ► короткотривалі (від 1 до 5 уроків); ► середньої тривалості (до місяця); ► довготривалі (від одного до до кількох місяців).  

Номер слайду 11

Що являють собою міні- проєкти для учнів? З точки зору учня – це можливість робити щось цікаве самостійно, в парі, в групі , в колективі. Це діяльність, яка дозволяє: проявити себе, спробувати свої сили, використати свої знання; направляти знання і вміння на вирішення проблеми, коли результат носить практичний характер; принести користь, показати досягнутий результат

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Міні - проєкт з точки зору вчителя: Дозволяє навчати проєктуванню, тобто навчати: умінню готувати матеріал для проведення презентації: газета, свято, тематична міні-збірка, виставка малюнків фотоальбом, рольова гра. практичному застосуванню знань, умінь і навичок в різноманітних ситуаціях; Учитель в рамках проєкту: організатор, експерт, консультант, фасилітатор, координатор

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Етапи виконання проєкту «П’ять П»: проблема планування пошук продукт презентація

Номер слайду 16

інформаційні матеріали; теоретичне розв’язання проблеми, діюча модель, плакат, буклет, стіннівка, план дій, мультимедійна презентація тощо. Форми представлення міні-проєкту:

Номер слайду 17

Номер слайду 18

самостійність роботи над проєктом; повнота розкриття теми; оригінальність форми презентації проєкту; виразність виступу під час захисту проєкту; використання засобів наочності, технічних засобів. Критерії оцінювання:

Номер слайду 19

Презентація досвіду роботи вчителів

Номер слайду 20

II. Практична частина Міні-проєкт «Великодній кошик»

Номер слайду 21

III. Рефлексія

ppt
Додано
16 лютого
Переглядів
242
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку