Презентація "Минулий час дієслів"

Про матеріал
Презентація містить теоретичну частину та практичні завдання на усвідомлення вивченого про дієслова минулого часу. На закріплення запропоновано тести. Матеріали презентації виховують почуття любові до природи рідного краю, зокрема чарівної осені, у якої стільки жовтизни, що від неї ясніє навіть похмура днина. То листя золотиться дякою до життя, до сонця й численними дукатами лягає на землю.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Епіграф уроку У природу входить осінь урочисто. Хворостовська Е.В.

Номер слайду 6

Тема уроку: Минулий час дієслів

Номер слайду 7

Вправа - дослідження Вишиває осінь на канві зеленій золоті квітки (О. Олесь). Листя, кружляючи, ще довго буде падати (Д. Луценко). А над землею з висоти схилилося осіннє небо (В. Сосюра).

Номер слайду 8

Дієслова минулого часу означають дію або стан, які відбувалися чи вже відбулися до моменту мовлення про них. Запитання що робив? що зробив? що робила? що зробила? що робило?що зробило? що робили? що зробили? Змінюються за родами (в однині) та числами. Бувають недоконаного та доконаного виду.

Номер слайду 9

Вибіркова вправа Осінь уже торкнулася лісу. Розкішними червоними гніздами обвисла горобина, горить рясний свербиус. Восковим оксамитом взявся липовий лист, пожовтіли на ньому гострі зубчики. А незабаром почорніють у суцвітті дрібні горішки насіння. Ще довго пахнутиме білий деревій. (За М. Стельмахом)

Номер слайду 10

Число Рід Суфікси Закінчення Приклади Однина Чоловічий Жіночий Середній - в - л - л - - а - о посіяв, ріс посіяла, росла посіяло, росло Множина - - л - и посіяли, росли

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Вправа-сортування Записати дієслова минулого часу в три стовпчики за родами. Умилося, ускочив, казала, горіло, осипав, увінчала, пофарбував, уявляла, славила, малював, журилося, затихло, накинула, позолотила, зірвав, зітхнуло.

Номер слайду 14

Вправа «Третій зайвий» 1. Одягла, принесла, впали. 2. Потривожив, ходить, робиш. 3. Зітхали, колисали, підсинило.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Вправа - тест 1. Дієслова минулого часу змінюються за А особами Б родами В відмінками. 2. Час, який означає дію, що відбулася до моменту мовлення про неї А минулий Б теперішній В майбутній. 3. У дієслові могти при творенні форми минулого часу чоловічого роду однини А буде суфікс в Б суфікс л В суфікса не буде.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Домашнє завдання Вивчити матеріал підручника на с.47-48. Завдання І та ІІ на вибір, ІІІ виконують усі учні. І. Написати діалог (6-8 реплік) про осінній ліс, використовуючи дієслова минулого часу. ІІ. Скласти 4 речення про осінь у лісі, використовуючи дієслова минулого часу. ІІІ. Зробити світлини на тему «Я та осінь» та надіслати в групу «Українська мова. 7-Б клас».

ppt
До підручника
Українська мова 7 клас (Горошкіна О.М., Попова Л.О.)
Додано
15 жовтня
Переглядів
477
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку