Основні принципи міжнародних відносинповага до державного суверенітету і суверенної рівності;незастосування сили чи погрози силою;непорушність кордонів і територіальної цілісності;мирне врегулювання спорів;невтручання у внутрішні справи;повага прав і основних свобод людини;рівноправність і право народів розпоряджатися своєю долею;співробітництво між державами;сумлінне виконання міжнародних зобов’язань.
Ознаки міжнародних організацій: членство 3-х і більше країн;наявність установчого міжнародного договору;постійні органи і штаб-квартира;повага суверенітету членів-держав;невтручання організації у внутрішні справи країн - членів організації;встановлення порядку, прийняття рішень і їх юридичної сили;
Функції міжнародних організацій1) вони є інструментами зовнішньої політики окремих держав;2) арена для дискусій членів організації;3) у межах своєї компетенції беруть участь у створенні юридичних норм;4) слугують одним з найважливіших каналів міжнародної соціалізації для держав, що прагнуть вступити до них;5) беруть участь у регулюванні тієї чи іншої форми світогосподарських зв'язків.
Генеральна Асамблея ООН - головний дорадчий, директивний та представницький орган Організації Об'єднаних Націй, створений у 1945 р. згідно зі статутом ООН. Генеральна асамблея складається з 193 членів ООН і є форумом для багатостороннього обговорення всього спектру міжнародних питань, викладених у Статуті. Вона також грає велику роль в процесі встановлення та кодифікації норм міжнародного права.
Рада безпеки ООН - постійно діючий орган Організації Об'єднаних Націй, на який, відповідно до статті 24 Статуту ООН, покладено відповідальність за підтримку міжнародного миру та безпеки. Рада Безпеки входить до 6 «головних органів» ООН. На відміну від інших органів ООН, тільки Рада Безпеки має право ухвалювати рішення, обов'язкові для виконання всіма членами ООН.
Міжнародний суд - головний судовий орган ООН, до юрисдикції якого входять усі питання, що передаються йому державами, і всі питання, передбачені Статутом ООН і чинними договорами і конвенціями. Цей орган складається з 15 суддів, яких окремо обирають Генеральна Асамблея і Рада Безпеки на дев'ять років. Судді обираються за рівнем кваліфікації, а не за національною ознакою. Проте не може бути обрано двоє суддів з однієї країни. Суд міститься у місті Гаага (Нідерланди).
Колективна безпека —система колективних дій держав і товариств з метою захисту від внутрішніх і зовнішніх загроз. Колективна безпека держав учасниць системи базується на таких принципах:неподільність безпеки: агресія проти однієї держави учасника розглядається, як агресія проти всіх держав учасниць;рівна відповідальність держав учасниць за збереження безпеки;невтручання у внутрішні справи один одного і врахування інтересів один одного;колективна оборона;можливість розміщення окремих військових баз і об'єктів одних держав-учасниць на території інших;прийняття рішень із принципових питань забезпечення колективної безпеки на основі консенсусу;відповідність складу і готовності збройних сил і фінансових зобов'язань учасників масштабам військової загрози.