Молодіжний сленг. Горбенко Л. О., учитель української мови і літератури Чорнобаївського ліцею Чорнобаївської сільської ради Херсонського району Херсонської області
Номер слайду 2
Молодіжний сленг. Молодіжний сленг — це сукупність неформальних слів і виразів, які використовуються молоддю в повсякденному спілкуванні.
Номер слайду 3
Молодіжний сленг Мовознавці називають молодіжний сленг соціолектом – тобто мовленнєвою особливістю, характерною для певної групи – людей у віці 12-22 років. Цікаво, що молодіжний сленг виник із протиставлення себе не стільки старшому поколінню, скільки офіційній системі. Як правило, сленг не використовується в офіційній розмовній і писемній мові. Він виникає при необхідності зробити мову більш невимушеною й емоційно забарвленою, особливо у «своїй» компанії. Завдяки сленговим виразам в розмову вкраплюється частка гумору, грубості або шоку. Сленгові слова та вирази, які вживають підлітки, є досить різноманітними і відмінними в різних групах. Часто сленгові вислови набувають широкої популярності і поширюються по всьому світу. Прикладом цього є слово «ОК», яке стало зрозумілим знаком згоди для більшості людей на планеті.
Номер слайду 4
Причини вживання сленгу
Номер слайду 5
Молодіжний сленг. Анкетування Чому ви вживаєте ці слова?Учні5-7кл. Просто так (20%)Для веселощів (60%)- Час такий, сучасне (20%)Учні9-11 кл.- Просто так (5%)- Для веселощів (10%)- Незрозуміла причина (15%)- Час такий, сучасне (70%)
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Що впливає на молодіжний сленг?
Номер слайду 8
Битва поколінь
Номер слайду 9
Битва поколінь. Зрозумій мене
Номер слайду 10
Битва поколінь. Зрозумій мене Бумери (Бебі-бумери) — це покоління людей, які народилися у післявоєнний період збільшення народжуваності, що тривав приблизно від 1946 до 1964 року. Старше покоління.
Номер слайду 11
Битва поколінь. Зрозумій мене Жиза - життєвий випадок.
Номер слайду 12
Битва поколінь. Зрозумій мене Войсити - записувати голосові повідомлення.
Номер слайду 13
Битва поколінь. Зрозумій мене Треш – сильні негативні емоції на подію чи вчинки.
Номер слайду 14
Битва поколінь. Зрозумій мене Дедлайн — кінцевий термін.
Номер слайду 15
Битва поколінь. Зрозумій мене Вайб - атмосфера, відчуття.
Номер слайду 16
Битва поколінь. Зрозумій мене Токсик – токсична людина, яка постійно скаржиться, ниє і псує іншим настрій.
Номер слайду 17
Битва поколінь. Зрозумій мене Факап — невдача.
Номер слайду 18
Битва поколінь. Зрозумій мене Рофл
Номер слайду 19
Битва поколінь. Зрозумій мене Кріпово – страшно, лячно, жахливо.
Номер слайду 20
Битва поколінь. Зрозумій мене Свайпати - ковзати пальцем по екрану. Свайпати
Номер слайду 21
Битва поколінь. Зрозумій мене Інфа соткаІнфа́со́тка— у підлітківце абсолютно достовірна інформація.
Номер слайду 22
Битва поколінь. Зрозумій мене Тян – гарна дівчина. Тян
Номер слайду 23
Битва поколінь. Зрозумій мене Крінж. Крінж – почуття, близьке до "іспанського сорому", коли людина відчуває незручність і сором за свої або чужі дії.
Номер слайду 24
Битва поколінь. Зрозумій мене Френдзо́на — різновид дружби між хлопцем і дівчиною з певними умовами. Так зазвичай один з друзів є закоханим в іншого (як правило, на цьому місці виявляються хлопці), водночас як інший — ігнорує всі натяки на любов (найчастіше це — дівчата).
Номер слайду 25
Битва поколінь. Зрозумій мене Хе́йтер Хе́йтер — це той, хто відчуває ненависть до чогось або когось і ділиться своєю неприязню в Інтернеті. Наприклад, пише злі коментарі під фотографіямив соцмережах.
Номер слайду 26
Битва поколінь. Зрозумій мене Краш – об’єкт безмірного захоплення, таємного кохання.
Номер слайду 27
Битва поколінь. Зрозумій мене Слей – означає подобається або викликає захват.
Номер слайду 28
Битва поколінь. Зрозумій мене Бро – товариш, брат. Бро
Номер слайду 29
Битва поколінь. Зрозумій мене Ізі — вживається в разі вираження легкості виконання тої чи іншої задачі, тобто такої яка не завдала вам жодних труднощів.
Номер слайду 30
Битва поколінь. Зрозумій мене Стрі́мити — передавати дані (відео, звук) у реальному часі. Стрі́мити
Номер слайду 31
Битва поколінь. Зрозумій мене Рандомно - випадково, будь-як, довільно.
Номер слайду 32
Битва поколінь. Зрозумій мене Зумери. Зумери – молодь, підлітки.
Номер слайду 33
Тест: як добре ви розумієте молодіжний сленг?https://osvita.ua/news/lifelonglearn/85357/Пройдіть тестування
Уживання сленгу приваблює наступними його особливостями й можливостями, а також окремими психологічними причинами підліткового рівня: сленг зближує групу підлітків; підкреслює підліткову індивідуальність, полегшує спілкування; - яскравіше виражає натуру; - сленг робить мовлення більш емоційним, образним; надає мові своєрідності, оригінальності; - сленг – данина моді. Але!!!
Номер слайду 36
Номер слайду 37
Шануйте рідну українську мову!
Номер слайду 38
Зрозумій мене Класифікація сленгу: https://studfile.net/preview/7230877/Молодіжний сленг: або як зрозуміти підлітка?: http://surl.li/robpuf. Молодіжний сленг: http://surl.li/ayihdz. Словник молодіжного сленгу: https://tsn.ua/tsikavinki/zashkvar-rofl-i-krinzh-poyasnyuyemo-molodizhniy-sleng-prostimi-slovami-1974112.html. Сучасний словник молодіжного сленгу: що означають популярні слова: https://spec-rental.com.ua/slovnik-molodizhnogo-slengu/Що таке молодіжні сленги та чому діти їх використовують? : https://akhmetovfoundation.org/rinat-ahmetov-dityam/advice/molodizhnyy-sleng-scho-oznachayut-modni-pidlitkovi-slovechka. Як зрозуміти підлітка: словник молодіжного сленгу: https://arbook.info/yak-zrozumity-pidlitka-slovnyk-molodizhnogo-slengu/Використані джерела: