Презентація "Мозаїка з паперу. Основні прийоми роботи й послідовність виконання мозаїки. Виготовлення мозаїки з паперу."

Про матеріал
Мета: поглибити знання учнів про мозаїку; розкрити основні прийоми роботи й послідовність виконання мозаїки; навчити виготовляти мозаїку з паперу; виховувати старанність, точність, акуратність у роботі; розвивати образне мислення, уяву, образну пам'ять.
Зміст архіву
Зміст слайдів
Номер слайду 1

УРОК-ПОДОРОЖПідготувала: Вчитель початкових класів Нерубайської зош №2 Сергеєва Олександра Юріївна

Номер слайду 2

І станція«Підготовча»

Номер слайду 3

ІІ станція«Загадкова»

Номер слайду 4

МОЗАЇКА

Номер слайду 5

ІІІ станція«Теоретична»

Номер слайду 6

Мозаїка - це один з видів декоративно-прикладного та монументального мистецтва. Мистецтво мозаїки представлено ​​різними жанрами і є зображенням, створеним за допомогою компонування, набору та закріплення на поверхні різнокольорових каменів, керамічних плиток, смальти і інших матеріалів.

Номер слайду 7

Мозаїка - один з видів монументального мистецтва. У мозаїці зображення і орнамент складаються зі шматочків різнокольорових натуральних каменів, скла, кераміки (керамічна мозаїка), дерева та інших матеріалів. Красива і оригінальна керамічна мозаїка - Дуже древній матеріал, але вона не втратила своєї популярності і в наші дні. Пояснюється це тим, що мозаїка має ряд незаперечних переваг. Її легко укладати, нею можна облицьовувати криволінійні поверхні.

Номер слайду 8

Історія мозаїки - історія людства. Свій початок мозаїка бере на Сході. Невеликими мозаїками прикрашалися жіночі скриньки. Стародавні греки, а за ними й давні римляни перейняли і розвинули це мистецтво, досягнувши в ньому великих висот. На початку для мозаїки використовували кольорову гальку. Викладалися подібні візерунки тільки на підлозі. Пізніше стародавні римляни почали використовувати дорогоцінні й полудрагоцінні камені, а так само смальту (спеціальним чином оброблене скло). На стінах будинків і громадських споруд з'являються не тільки вишукані візерункові композиції, але і справжні картини. Візантійська мозаїка - це верх творіння людства. Майстри Візантії домоглися особливої витонченості в роботі, а їх панно досі здаються живими та об'ємними за рахунок використання в роботі півтонів. У Середньовіччі мозаїка продовжує свій урочистий хід по храмах світу, але от християнство починає все більш і більш використовувати фреску, а мозаїкою обробляють мінарети і мусульманські мечеті.

Номер слайду 9

Види мозаїки. Паркетрі Інтарсія Інкрустація

Номер слайду 10

ПаркетріПри укладанні використовуються шматочки мозаїки правильних геометричних форм, в основному прямокутних. Виходить дуже простий малюнок. Малюнки, які виходить на мозаїчному полотні, представляє візерунок або абстракції. Заздалегідь на папері чи іншому матеріалі наноситься малюнок. Спеціально підібрані шматочки, склеюються бічними поверхнями. Якщо шматочки мають власну структуру, то потрібно одночасно враховувати фон і малюнок, щоб орнаментне набір був граціозний. Найбільш часто з матеріалів використовують, смальту, і дерево, звичайно з дуже дорогих порід (червоне дерево, рожеве дерево, фіолетове дерево, пальму, лимонне дерево). У таких картинах, дуже часто вживають вставки металів (міді, латуні), слонової кістки, черепашачих панцирів. 

Номер слайду 11

Інтарсія При інтарсії мозаїчна картина приймає вигляд фігурного зображення, візерунки з різних матеріалом і форм укладаються. Особливістю укладання є те, що окремі платівки підганяються один до одного по кромках, склеюють і вкладають в підлогу або стіну, де ріжучими інструментами спочатку вирізують контур. Лицьові сторони пластиною шліфують і полірують, все в залежності від бажаного ефекту. Розквіт інтарсії був в епоху відродження в Італії. Мозаїчні панно прикрашали меблі, стіни, начиння. З матеріалів використовували слонову кістку, дерево, каміння, перламутр, але основним все, ж є дерево. Орнаменти за формою нагадували екзотичні рослини або геометричні орнаменти. Фон вибирався зазвичай темний, а малюнок світлий. 

Номер слайду 12

ІнкрустаціяІнкрустація спосіб укладання мозаїки здійснюється врізання в поверхню різних пластин. Головною особливістю є те, що пластини врізаються на одному рівні з поверхнею. Існує також імітація інкрустації. Вона здійснюється заповненням невеликих заглиблень кольоровими пластинами, для імітації слонової кістка, малахіту. Метод у сучасності застосовується дуже рідко, через свою великої складності й трудомісткості. Блочна мозаїка Блочна мозаїка - це вид мозаїки, коли малюнок або орнамент складається зі шматочків (блоків). Що б уявити собі, можна просто збільшити блоки мозаїки до розмірів плитки. Настінний малюнок з плитки представляє собою блочний малюнок. Так і в мозаїці, тільки блоки маленькі. Даний вид мозаїки зародився на Стародавньому сході, вона отримала розвиток в Італії, де називався чертозіанская.

Номер слайду 13

ІV станція«Безпечна»

Номер слайду 14

Працюйте з клеєм акуратно. Використовуйте підкладний аркуш паперу. Наносіть клей пензликом. Під час роботи стежте, щоб клей не потрапив до рота та до очей. Ви­користовуйте серветку. Після закінчення роботи клей щільно закрийте, пензлики вимийте. Правила роботи з клеєм

Номер слайду 15

V станція«Творча»

Номер слайду 16

Технологія виготовлення виробу.1. Підготуйте контурне зображення на картоні-основі.2. Приготуйте рвані смужки паперу відповідних кольорів згідно із задумом.3. Нанесіть клей на картон і прикладіть шматочок смужки, притисніть її зво-ротним боком олівця. Продовжуйте заповнювати контур, залишаючи між шматочками паперу невеличкі проміжки.4. Готову мозаїку просушіть під пресом.

Номер слайду 17

VІ станція«Цікавинка»

Номер слайду 18

Цікаві факти про яблука. Цікаво - археологи знайшли докази, що люди вирощували яблуні 6500 років до н.е.7 500 сортів яблук вирощені у всьому світі. Яблука містять: 80-85% води, приблизно 5% білку або азотного матеріалу, 10 - 15%  вуглеводів, включаючи крохмаль і цукор, і 1-1.5% кислот і солей. Середнє яблуко містить приблизно 80 калорій. Китай робить більше яблук, ніж будь-яка інша країна. Цікавий факт, більшість корисних елементів містяться в яблучній шкірці. Зелені Яблука хороші для зміцнення кісток і зубів і профілактики раку. Жовті Яблука потрібні для серця і очей, імунної системи, зменшують ризик  ракових утворень. Червоні Яблука - хороші для серця, функції пам'яті, знижують ризик  ракових утворень і хвороби сечових шляхів. Яблуко - офіційні державні фрукти Род-Айленда, Нью-Йорка, Вашингтону, і Західної Вірджинії. А найбільший, офіційно зареєстрований, плід яблука важив майже 1,5 кілограма.

Номер слайду 19

VІІ станція«Урожайна»

zip
Пов’язані теми
Трудове навчання, 4 клас, Презентації
НУШ
Додано
9 лютого
Переглядів
431
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку