Презентація на тему:"Державна служба України, принципи державної служби".

Про матеріал
В презентації представлені поняття державної служби, надана характеристика основних принципів державної служби
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презезентація на тему: «Державна служба України, принципи державної служби»Підготувала викладач історії і права Писарчук В. М.

Номер слайду 2

Державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави, зокрема щодо:аналізу державної політики на загальнодержавному, галузевому і регіональному рівнях та підготовки пропозицій стосовно її формування, у тому числі розроблення та проведення експертизи проектів програм, концепцій, стратегій, проектів законів та інших нормативно-правових актів, проектів міжнародних договорів;забезпечення реалізації державної політики, виконання загальнодержавних, галузевих і регіональних програм, виконання законів та інших нормативно-правових актів;забезпечення надання доступних і якісних адміністративних послуг;здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства;управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням;управління персоналом державних органів;реалізації інших повноважень державного органу, визначених законодавством.

Номер слайду 3

Державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби. (стаття 1 Закону України «Про державну службу»).

Номер слайду 4

Принципи державної служби. Державна служба здійснюється з дотриманням таких принципів:верховенства права - забезпечення пріоритету прав і свобод людини і громадянина відповідно до Конституції України, що визначають зміст та спрямованість діяльності державного службовця під час виконання завдань і функцій держави;законності - обов’язок державного службовця діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;професіоналізму - компетентне, об’єктивне і неупереджене виконання посадових обов’язків, постійне підвищення державним службовцем рівня своєї професійної компетентності, вільне володіння державною мовою і, за потреби, регіональною мовою або мовою національних меншин, визначеною відповідно до закону;патріотизму - відданість та вірне служіння Українському народові;

Номер слайду 5

доброчесності - спрямованість дій державного службовця на захист публічних інтересів та відмова державного службовця від превалювання приватного інтересу під час здійснення наданих йому повноважень;ефективності - раціональне і результативне використання ресурсів для досягнення цілей державної політики;забезпечення рівного доступу до державної служби - заборона всіх форм та проявів дискримінації, відсутність необґрунтованих обмежень або надання необґрунтованих переваг певним категоріям громадян під час вступу на державну службу та її проходження;політичної неупередженості - недопущення впливу політичних поглядів на дії та рішення державного службовця, а також утримання від демонстрації свого ставлення до політичних партій, демонстрації власних політичних поглядів під час виконання посадових обов’язків;

Номер слайду 6

прозорості - відкритість інформації про діяльність державного службовця, крім випадків, визначених Конституцією та законами України;стабільності - призначення державних службовців безстроково, крім випадків, визначених законом, незалежність персонального складу державної служби від змін політичного керівництва держави та державних органів. (стаття 4 Закону України «Про державну службу»).

Номер слайду 7

Система управління державною службою. Система управління державною службою включає: Кабінет Міністрів України;центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби;Комісію з питань вищого корпусу державної служби та відповідні конкурсні комісії;керівників державної служби;служби управління персоналом.(стаття 12 Закону України «Про державну службу»).

Номер слайду 8

Право на державну службу1. Право на державну службу мають повнолітні громадяни України, які вільно володіють державною мовою та яким присвоєно ступінь вищої освіти ненижче:магістра - для посад категорій "А" і "Б";бакалавра, молодшого бакалавра - для посад категорії "В".

Номер слайду 9

 На державну службу не може вступити особа, яка:в установленому законом порядку визнана недієздатною або дієздатність якої обмежена;має судимість за вчинення умисного кримінального правопорушення, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;відповідно до рішення суду позбавлена права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави, або займати відповідні посади;піддавалася адміністративному стягненню за правопорушення, пов’язане з корупцією, - протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;має громадянство іншої держави;не пройшла спеціальну перевірку або не надала згоду на її проведення;підпадає під заборону, встановлену Законом України "Про очищення влади".

Номер слайду 10

Продовження строку перебування на державній службіУ зв’язку з потребами служби державний службовець за рішенням суб’єкта призначення може бути залишений на державній службі післядосягнення 65-річного віку за його згодою. Рішення про продовження строку перебування на державній службі приймається суб’єктом призначення щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку.

Номер слайду 11

Вимоги до осіб, які претендують на вступ на державну службу1. Вимогами до осіб, які претендують на вступ на державну службу, є вимоги до їхньої професійної компетентності, які складаються із загальних та спеціальних вимог.2. Особа, яка претендує на зайняття посади державної служби, повинна відповідати таким загальним вимогам:

Номер слайду 12

для посад категорії "Б" у державному органі, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, та його апараті - досвід роботи напосадах державної служби категорій "Б" чи "В" або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років, вільне володіння державною мовою;для посад категорії "Б" у державному органі, юрисдикція якого поширюється на територію однієї або кількох областей, міста Києва або Севастополя, та його апараті - досвід роботи на посадах державної служби категорій "Б" чи "В" або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років, вільне володіння державною мовою;

Номер слайду 13

для посад категорії "Б" в іншому державному органі, крім тих, що зазначені у пунктах 2 і 3 цієї частини, - досвід роботи на посадах державної служби категорій "Б" чи "В" або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше одного року, вільне володіння державною мовою;для посад категорії "В" - наявність вищої освіти ступеня не нижче молодшого бакалавра або бакалавра за рішенням суб’єкта призначення, вільне володіння державною мовою.

Номер слайду 14

3. Спеціальні вимоги до осіб, які претендують на зайняття посад державної служби категорій "Б" і "В", визначаються суб’єктом призначення з урахуванням рекомендацій, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.4. Спеціальні вимоги до осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, також можуть визначатися суб’єктом призначення у контракті про проходження державної служби (у разі укладення) у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.(Стаття 20 Закону України «Про державну службу»)

Номер слайду 15

Обмеження щодо прийняття на державну службу1. Не допускається призначення на посаду державної служби особи, яка буде прямо підпорядкована близькій особі або якій будуть прямопідпорядковані близькі особи.2. У разі виникнення обставин, що призводять до порушення вимог частини першої цієї статті, відповідні особи, близькі їм особи зобов’язані повідомитипро це керівника державної служби та вжити заходів до усунення таких обставин у 15-денний строк.

Номер слайду 16

Якщо в зазначений строк такі обставини добровільно не усунуто, керівник державної служби повинен вжити у місячний строк заходів до їх усунення. Дляцього керівник державної служби може перевести державного службовця за його згодою на іншу рівнозначну вакантну посаду державної служби в цьомудержавному органі або дати згоду на переведення до іншого державного органу. У такому разі переведення державного службовця здійснюється безобов’язкового проведення конкурсу. У разі неможливості переведення особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади.

Номер слайду 17

3. У разі порушення вимоги, зазначеної в абзаці другому частини другої цієї статті, керівник державної служби несе відповідальність, встановлену законом.4. Особи, які не повідомили керівника державної служби про обставини, зазначені у частині першій цієї статті, несуть відповідальність, встановлену законом.5. На державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України "Про запобігання корупції".(Стаття 32 Закону України «Про державну службу»)

Номер слайду 18

Як взяти участь у конкурсі на заміщення вакантної посади. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. № 246 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняттяпосад державної служби» особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають до конкурсної комісії державного органу або відповідного територіальногооргану, в якому проводиться конкурс, такі документи:

Номер слайду 19

Документи для участі у конкурсі: Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, подає Комісії або конкурсній комісії через Єдиний портал вакансій державної служби таку інформацію:1) заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади;2) резюме, в якому обов’язково зазначається така інформація:- прізвище, ім’я, по батькові кандидата;- реквізити документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;- підтвердження наявності відповідного ступеня вищої освіти;- підтвердження рівня вільного володіння державною мовою;- відомості про стаж роботи, стаж державної служби (за наявності), досвід роботи на відповідних посадах у відповідній сфері, визначеній в умовахконкурсу, та на керівних посадах (за наявності відповідних вимог);

Номер слайду 20

3) заяву, в якій повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Проочищення влади”, та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону. Подача додатків до заяви не є обов’язковою;4) у разі проведення закритого конкурсу - іншу інформацію для підтвердження відповідності умовам конкурсу;5) у разі проведення конкурсу на посаду державної служби категорії “А” - підтвердження подання декларації особи, уповноваженої на виконання функційдержави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Номер слайду 21

Від особи, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, не вимагається підтвердження подання декларації особи, уповноваженої на виконання функційдержави або місцевого самоврядування, за минулий рік, крім випадку, передбаченого підпунктом 5 цього пункту. Якщо особою, яка бажає взяти участь у конкурсі, незалежно від обставин подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави абомісцевого самоврядування, за минулий рік, її повторне подання не вимагається. Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, може подавати додаткову інформацію, яка підтверджує відповідність встановленим вимогам,зокрема стосовно попередніх результатів тестування, досвіду роботи, професійних компетентностей, репутації (характеристики, рекомендації,наукові публікації тощо).

Номер слайду 22

На електронні документи, що подаються для участі у конкурсі, накладається кваліфікований електронний підпис кандидата. Державні службовці державного органу, в якому проводиться конкурс, які бажають взяти участь у конкурсі, подають лише заяву про участь у конкурсі.(пункт 19 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби)

Номер слайду 23

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

pptx
До підручника
Правознавство (профільний рівень) 11 клас (Наровлянський О.Д.)
Додано
29 січня 2024
Переглядів
1511
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку