16 червня о 18:00Вебінар: Збереження здоров’я дітей з особливими освітніми потребами

Презентація на тему: "Диктатура Юлія Цезаря".

Про матеріал
План уроку: 1. Перший тріумвірат. 2. Громадянська війна (49 – 45 рр. до н. е.). 3. Диктатура Гая Юлія Цезаря.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Диктатура Юлія Цезаря.

Номер слайду 2

План уроку:1. Перший тріумвірат.2. Громадянська війна (49 – 45 рр. до н. е.). 3. Диктатура Гая Юлія Цезаря.

Номер слайду 3

Перший тріумвірат. В 60 р. до н. е. Цезар уклав угоду з Помпеєм та Крассом про захоплення та розподіл влади і боротьбу з сенатом. Гней Помпей. Марк Красс. Юлій Цезар

Номер слайду 4

Гай Юлій Цезар. Близько 100 – 44 р. до н. е. Походив із старовинного патриціанського роду. З установленням диктатури Сулли, Цезаря позбавили майна, відлучили від посади жерця, і лише заступництво родичів врятувало його від смерті. Цезар приєднався до армії, але зі смертю Сулли повернувся до Риму, щоб розпочати політичну кар´єру.

Номер слайду 5

Це цікаво!Зазвичай знатні римляни мали два або три імені. Наприклад, Гай – особисте ім´я, Юлій – родове ім´я (прізвище), Цезар – прізвисько. Прізвисько Цезар у давнину звучало як Кесар, що в перекладі означає “слон”. Воно було дане одному із членів роду Юліїв за те, що він у Другій Пунічній війні під час бою убив слона.

Номер слайду 6

59 р. до н. е. Цезаря було обрано консулом. Намагався провести аграрну реформу. Цезар провів через народні збори закон про вимагання та хабарництво намісників. Це цікаво!Юлій Цезар мав надзвичайні здібності, міг одночасно робити кілька справ: писати листа, читати, слухати донесення гінця.

Номер слайду 7

58 р. до н. е. Цезар став проконсулом (намісником) провінції Галлія. Значно розширив володіння Риму в Іспанії, Галлії, вторгся на територію Британії. В 56 р. до н. е. тріумвіри дали згоду на те, щоб Цезар ще 5 років лишався намісником Галлії.

Номер слайду 8

Плутарх про Цезаря. Він користувався такою повагою та відданістю своїх воїнів, що навіть ті люди, які в інших війнах нічим не вирізнялися, з непереборною відвагою йшли у бій заради Цезаря. Мужність і любов до слави Цезар виховав у своїх воїнах перш за все тим, що щедро роздавав почесті і подарунки…Іншим засобом виховання військ було те, що він сам добровільно кидався назустріч будь-якій небезпеці і не відмовлявся від будь-яких труднощів.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Громадянська війна у Римі (49 – 45 рр. до н. е.)Гней Помпей. Юлій Цезар. В 53 р. до н. е. загинув Марк Красс і триумвірат розпався. Зростання популярності Цезаря.

Номер слайду 11

49 р. до н. е. Він захопив Рим і проголосив себе диктатором. Сенат наказав Цезарю з´явитися у Римі зі звітом, розпустивши легіони. Цезар зі своїм легіоном перетнув кордон Галлії та Італії – річку Рубікон, - сказавши історичну фразу: “Жереб кинуто!”

Номер слайду 12

48 р. до н. е. Цезар переміг військо Помпея у Греції біля м. Ферсал. Помпей утік до Єгипту де пізніше і загинув.

Номер слайду 13

48 - 47 рр. до н. е. Цезар здобув перемогу в Африці. Цар Єгипту Птолемей ХІV був позбавлений влади. Його сестра Клеопатра VІІ стала дружиною Цезаря і правителькою Єгипту. У шлюбі Цезаря та Клеопатри народився син – Цезаріон (Птолемей XV Цезар Філопатор Філометор).

Номер слайду 14

“Прийшов. Побачив. Переміг.”

Номер слайду 15

45 р. до н. е. Цезарю довелося зіткнутися з синами Помпея, які зібрали велику армію та виступили проти нього. Остання битва громадянської війни відбулася біля міста Мунд, де Цезар здобув чергову перемогу.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Правління Цезаря

Номер слайду 18

Реформи Цезаря: Прямі податки стягувалися тільки державою. Обмежено зловживання намісників у провінціях. До складу Сенату включено прихильників з числа воєнних командирів, мешканців провінцій; чисельність Сенату зросла до 900 чоловік. Збільшено кількість магістратур (роздавалися прихильникам). Видано закони про устрій міст і провінцій, закони проти розкоші.

Номер слайду 19

Юліанський календар. Запроваджений 1 січня 45 р. до н. е. В основу покладено сонячний календар, в якому тривалість року становила 365,25 діб. Тобто три роки прийнято рахувати по 365 діб, а кожний четвертий рік – 366 діб.

Номер слайду 20

“І ти, Бруте!...”15 березня 44 р. до н. е. проти Цезаря було організовано змову, яку очолили Марк Юній Брут та Кассій Лонгін. Його убили прямо на засіданні Сенату.

Номер слайду 21

Цікаво знати. Напередодні загибелі Цезаря нібито відбувалися дивні речі, які римляни вважали знаменням наближення смерті правителя: табуни коней, які він присвятив богам і відпустив під час переходу через Рубікон, відмовлялися від їжі і проливали сльози; до приміщення, де відбувалося засідання Сенату, влетіла невелика пташка із лавровою гілочкою в дзьобі, а за нею – зграя птахів, які, наздогнавши її, роздерли на шматки.

Номер слайду 22

Закріплення нового матеріалу:1. Хто утворив перший тріумвірат?2. Які військові походи здійснив Цезар? Яке значення для Риму вони мали?3. Укажіть хронологічні межі громадянської війни у Римі?4. Якими титулами римляни нагородили Цезаря? Скільки тріумфів відсвяткував Цезар?5. Хто очолив змову проти Цезаря?6. Чому змовники убили Цезаря?

Номер слайду 23

Домашнє завдання:1. Опрацювати відповідний матеріал підручника. 2. Дайте відповідь на запитання: Чому римляни поступилися своєю свободою на користь диктатури Цезаря?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Срібняк Олена
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Волкова Вікторія Анатоліївна
  Дуже добре! Дякую за Вашу презентацію!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
15 березня
Переглядів
8889
Оцінка розробки
4.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку