Про матеріал
Мозок - надзвичайно складний орган, що складається з мільярдів взаємопов'язаних нейронів і глій. Це двостороння, або двостороння, структура, яку можна розділити на окремі частки. Кожна частка пов'язана з певними типами функцій, але, врешті-решт, всі ділянки мозку взаємодіють один з одним, щоб забезпечити основу для наших думок та поведінки. У цьому розділі ми обговорюємо загальну організацію головного мозку та функції, пов'язані з різними ділянками мозку, починаючи з того, що можна розглядати як розширення головного мозку, спинного мозку.
Центральна нервова система (ЦНС) складається зі спинного та головного мозку.
Спинний мозок людини міститься у каналі хребта. Він починається від краю потиличного отвору і закінчується на рівні першого або другого поперекових хребців. У дорослої людини спинний мозок являє собою циліндричний тяж (канат) довжиною 43 - 45 см, діаметром 0,8 - 1,4 см і масою близько 35 - 40 г.
Головний мозок є головним регулятором усіх функцій організму, забезпечує вищу нервову діяльність людини.
Головний мозок міститься у мозковій частині черепа. Маса головного мозку дорослої людини у середньому становить 1250 — 1400 г (у жінок — 1275 г, у чоловіків — 1375, що складає близько 2 % до загальної маси тіла).
Головний мозок складається з п'яти відділів:
довгастий мозок;
середній мозок;
задній мозок (міст і мозочок);
проміжний мозок;
кінцевий мозок (великі півкулі мозку).