Презентація на тему " Колір як засіб створення образу в живописі. Створення засобами кольору певного за характером образу.Композиція "Мелодія осені", створена за допомогою інтернет-ресурсів в допомогу учителю до уроку.
Урок образотворчого мистецтва в 4 класіТема уроку: Колір як засіб створення образу в живописі. Створення засобами кольору певного за характером образу. Композиція « Мелодія осені». Вчитель: Філіпчук О. П. Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів №12 м. Бердичева
Номер слайду 2
Щоб здогадатися про що ми будемо зараз говорите, відгадай ребус,,,(колір)
Номер слайду 3
- Що таке колір? Світловий тон чого-небудь; забарвлення. В якому виді мистецтва він відіграє найважливішу роль? В живописі він відіграє найважливішу роль, там колір є виражальним засобом. - Чи можна кольором передати настрій? Колір - зображувальний і емоційний засіб живопису. За допомогою кольору, передається краса й багатство барв навколишнього світу. Подібно до музики кольори викликають у людей різні емоції, впливають на настрій та працездатність.
Номер слайду 4
Багатство кольорів, яке існує в довкіллі, кожен художник сприймає по-своєму, узагальнює та розкриває їх відповідно до власного творчого задуму, а іноді й суттєво трансформує, переосмислює. Картини А. Куїнджі
Номер слайду 5
Використовуючи знання з колористики та відомості про емоційні мож-ливості кольору, живописці можуть створювати певні за характером образи у будь-якому жанрі мистецтва. Художньо-образна характеристика твору зале-жить від колірної гами та живописного прийому роботи.
Номер слайду 6
Із власного досвіду ти знаєш, що один і той самий пейзаж виглядає по-різному залежно від пори року, погодних умов і навіть частини добі. Так, уранці переважають кольори холодних відтінків, увечері- теплих; опівдні кольори світлі й контрастні, уночі- наближені за тоном.
Номер слайду 7
Ви вже знаєте, що сприйняття кольору залежить від багатьох факторів, але головним чином – від освітлення. Різноманітні розжарені тіла (сонце, електрична лампочка, розпечений метал, багаття тощо) випромінює пряме світло, а всі навколишні предмети, на які воно потрапляє, стають джерелами відображення світла. Пряме світло – яскраве, інтенсивне, а відображене – м’яке, розсіяне.
Номер слайду 8
Запам’ятай! За допомогою кольору живописець не лише створює певний за характером і настроєм образ, а й виділяє композиційний центр, передає глибину простору та підсилює світлові ефекти.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Художньо- творча робота
Номер слайду 11
Полюбуємося осінніми фотографіями
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Художньо- творча робота. Творче завдання. За допомогою акварельних або гуашевих фарб створи живописну композицію « Мелодія осені». Продумай сюжет і добери гармонійні кольори для пейзажного мотиву з урахуванням частин доби (ранок, полудень, вечір). Намагайся передати у своїй роботі м’який ліризм і чарівність осінньої природи. Втілити творчій задум тобі допоможе вірш Дмитра Павличка.