Голубина пошта — це використання свійських голубів для доставки повідомлень. Голуби завжди були ефективні як посланці завдяки своїй природній здатності швидко знаходити найкоротший шлях додому. Птахів зазвичай транспортували до місця призначення у клітках, а там — за потреби, прив'язували до лапок компактно складений папірець з написаним повідомленням, і відпускали на волю. Голуб, звичайно, летів назад додому, де його власник міг прочитати отриманого листа.
Номер слайду 3
? Як правильно підписати поштовий конверт
Номер слайду 4
?
Номер слайду 5
• Адресу отримувача листа потрібно вказувати у правому нижньому куті. Вашу адресу, тобто адресу відправника – у лівому верхньому куті конверта. При написанні адрес відправника та одержувача на конверті потрібно вирівнювати текст по лівому краю. • Для того, щоб лист знайшов свого адресата, інформація про відправника та одержувача повинна бути написана розбірливим почерком. • При заповненні конверта не можна допускати орфографічних помилок та наносити написи, наклейки або знаки, які не стосуються адрес відправника та одержувача. • При написанні адреси на конверті не можна скорочувати назви вулиць і населених пунктів, інакше лист взагалі може не дійти до одержувача. • Конверт заповнюється українською або російською мовою (при відправленні в межах України). Якщо конверт відправляється за кордон в далеке зарубіжжя, то писати адресу потрібно англійською мовою або мовою країни одержувача. • Заповнювати дані на конверті можна будь-якими чорнилами, окрім червоного, жовтого та зеленого.
Номер слайду 6
Словникова робота Лист Інтернет Поштова скринька Листоноша Листоноша Адресант Адресат
Номер слайду 7
Частини тексту листа Приклади Зачин обов'язково вживається звертання Шановна Світлано Анатоліївно! Дорога сестричко! Любий друже! Основний зміст листа - повідомлення про новини подяка, передача вітань Напишу тобі, що у мене нового в школі (вдома) … Я хочу розповісти Вам… Кінцівка прощання, підпис Дата і місце написання До побачення… Міцно цілую і обнімаю… Ваш онук (онучка)… Твій друг (твоя подруга)… 6 грудня 2011р. Артемівськ
Номер слайду 8
Правила листування 1. Вчасно відповідати на листи . 2. Писати на якісному папері. 3. Дбати про почерк, охайність в оформленні листа . 4. Писати ввічливо, з повагою до адресата. 5.Дотримуватися композиції листа (початку, основної частини, закінчення). 6.Домагатися стислості, конкретності та виразності. 7. Ставити розбірливий підпис, число. Не забувайте про культуру спілкування, вживання в листах ввічливі слова.
Номер слайду 9
Пишіть листи і надсилайте вчасно, Коли їх ждуть далекі адресати. Коли є час, коли немає часу І коли навіть ні про що писати. Ліна Костенко
Номер слайду 10
Домашнє завдання: Написати електронного листа вчителю і чекати на відповідь.