Презентація містить матеріали про особливості нагрівальних приладів, їх класифікаю та технніку поводження у разі виникнення пожежі. Також в кінці презентації є цікаві питання для перевірки засвоєного учнями матеріалу.
Одна із причин виникнення пожеж – зилишені без нагляду нагрівальні прилади
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Нагрівальні прилади
Номер слайду 5
Нагрівальні елементи мають витримувати нагрівання до дуже високої температури, тому їх виготовляють із тугоплавких матеріалів, тобто з матеріалів, що мають високу температуру плавлення.
Номер слайду 6
На корпусі електроприладу є технічний паспорт – металева пластинка, на якій зазначено робочу напругу, потужність, номер стандарту, дату випуску і завод-виготовлювач. До кожного електроприладу додається інструкція-паспорт, де зазначаються технічні характеристики, будова та принцип роботи.
Номер слайду 7
Неприпустимо заповнювати водою чайник, увімкнутий у мережу.
Номер слайду 8
Електронагрівальні прилади мають велику споживчу потужність, тому не можна одночасно підключати кілька таких пристроїв до однієї розетки: це може викликати надмірний перегрів проводів, руйнуванні їх ізоляції, розплавленні і загоряння розеток.
Номер слайду 9
Небезпечно користуватися пошкодженими електроприладами, вмикати їх у розетку при порушенні елктропроводки.
Номер слайду 10
Одна із найчастіших причин виникнення пожеж – залишені без догляду ввімкнені прилади. Одним із небезпечних електроприладів є праска. З нею треба поводитися особливо обережно. Вона повинна стояти на металевій чи керамічній підставці, її не слід перегрівати і не забувати вимикати з розетки після закінчення прасування. Не можна вимикати за шнур, братися за вилку мокрими руками.
Номер слайду 11
При користуванні нагрівальними електричними приладами не можна:- залишати без догляду ввімкнені прилади;- ставити під розеткою електронагрівальні прилади, бо контакти розетки можуть перегрітися;- вмикати у розетку декілька приладів одночасно;- торкатися оголених місць при порушенні електропроводки або оголенні електричного проводу, поломці розетки;- вмикати несправні електричні праски, самовари тощо;- стукати по екрану телевізора, що згас, він може зайнятися або вибухнути; телевізор необхідно негайно вимкнути. При користуванні нагрівальними приладами не можна:- вмикати їх через трійник та розміщати під розетками;- накривати, адже прилад перегрівається;- використовувати у тривалому режимі.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Запам’ятайте!!! Ні в якому разі полум’я від вогню, що спричинили електроприлади , не можна гасити водою. Вода є провідником електричного струму і тому може сприяти поширенню лиха. В першу чергу слід висмикнути вилку з розетки, бажано в гумових рукавицях. Далі джерело вогню засипати піском або перекрити доступ повітря до вогню, накинувши на нього ковдру.
Номер слайду 14
Завдання. Чим ні в якому разі не можна гасити пожежу, викликану електроприладами? Чим рекомендовано гасити пожежу, викликану електроприладами ? Що може статися, коли електронагрівальний прилад залишити на тривалий час увімкненим ? Чи можна вмикати у розетку декілька приладів одночасно?Професія людини, яка веде боротьбу з вогнем?