Навколо так багато цікавого, але такого небезпечного
Номер слайду 2
Обережно- снюс!
Номер слайду 3
Все більше людей відмовляються від паління. Відтак, популярними стали альтернативні способи споживання нікотину. Снюс – жувальний тютюн, одна з таких небезпечних альтернатив. Жувальний тютюн містить щонайменше 2500 різних хімікатів (велика частина яких відбувається з тютюну). Крім отрут і подразників, до складу жувального тютюну входять і канцерогени (алкалоїди, алкани, нітрати, металеві з'єднання та ін.).
Номер слайду 4
Снюс — один із видів бездимного тютюну. Продукт, виготовлений зі зволоженого або висушеного подрібненого тютюну, оброблений розчином солі й соди, з додаванням ароматичних і смакових домішок. На відміну від жувального тютюну вживається шляхом його розміщення між яснами та губою. Продукт пропонує задоволення від тютюну без супутнього диму. Таким чином людина отримує певну дозу нікотину без диму. Снюс – що це?
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Снюс – по факту, це суміш соди, солі, води й подрібненого листя тютюну. Соду додають для того, аби нікотин краще й швидше проникав у кров. Снюс закладають між верхньою чи нижньою губою і яснами на 30-60 хвилин. Саме за цей час тютюн проникає в організм.
Номер слайду 7
Прихильники такого споживання тютюну вважають, що таким чином нікотин є безпечнішим для організму, ніж сигарети, адже процес горіння виключений, диму немає, а відтак – шкода менша. Дійсно, більшість захворювань, які провокує тютюн, викликані димом. Однак, вважати жувальний тютюн безпечним для організму – помилково.
Номер слайду 8
Численні дослідження підтверджують, що снюс в жодному разі не є заміною звичайним сигаретам, і тим більше не є способом кинути палити – це лише позиція виробників. Якщо тримати в роті пакетик довше запропонованого часу, може наступити серйозна інтоксикація.
Номер слайду 9
Споживання снюсу майже в 100% випадків призводить до виникнення пошкоджень слизової порожнини рота. Крім того, може виникнути рецесія ясен (зміщення рівня ясен з оголенням кореня зуба). У любителів снюсу часто спостерігають ерозію ясен та стоматит. Зуби псуються швидше. Чим шкідливий снюс – наслідки вживання жувального тютюну
Номер слайду 10
Можливі захворювання гортані, а також виразки чи ерозії ротової порожнини. Нерідко страждають стравохід та кишківник. Серед ймовірних наслідків споживання снюсу – виразки та гастрит, адже нікотин потрапляє в шлунково-кишковий тракт і стравохід. Основна шкода снюсу в тому, що нікотину в ньому в рази більше, ніж у звичайній цигарці. Більше нікотину – швидше настає звикання, швидше з'являються негативні наслідки від нікотину – серцево-судинні захворювання. Шкода снюсу для організму суттєва
Номер слайду 11
Бездимні тютюнові вироби містять нейротоксин нікотин, який легко викликає як фізичну і поведінкову залежність, так і соціальну. Якщо в найміцнішій сигареті міститься до 1,5 мг нікотину, то подушечка снюсу має до 22 мг нікотину.
Номер слайду 12
з'являється дратівливість;швидка стомлюваність;виникають проблеми зі сном;погіршується апетит;у чоловіків знижується потенція. Відтак, зрозуміло, що навіть відсутність диму не рятує від згубного впливу тютюну. Він проникає в усі органи, стає причиною розвитку різних патологічних процесів. Як змінюється поведінка людини, яка вживає снюс:
Номер слайду 13
Снюс негативно відбивається на потенції. При прийомі смоктального тютюну кровоносні судини звужуються, як наслідок порушується кровотік до чоловічого статевого органу. Регулярне і часте вживання тютюнових виробів підвищує ризик розвитку імпотенції на 65%. Крім цього, страждає і якість сперми, ризик розвитку проблем з зачаттям зростає на 75%. Снюс: вплив на чоловіче та жіноче здоров’я
Номер слайду 14
Снюс може сприяти розвитку раку молочної залози у жінок до 55 років. Прийом смоктального тютюну під час вагітності категорично забороняється, оскільки він може викликати передчасні пологи і негативно відбивається на розвитку плоду. Варто відзначити, що снюс в Україні заборонений. Снюс: вплив на чоловіче та жіноче здоров’я