2 червня о 18:00Вебінар: Оцінювання, само- та взаємооцінювання в умовах дистанційного навчання і не тільки

Презентація на тему: "Октавіан Август" до уроку історії 6 класу.

Про матеріал
План уроку: 1. Другий тріумвірат. 2. Громадянська війна 33 – 30 рр. до н. е. 3. Римська держава за Октавіана Августа (30 р. до н. е. – 14 р. н. е.).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Октавіан Август. Всесвітня історія. Історія України (інтегрований курс).6 клас

Номер слайду 2

План уроку:1. Другий тріумвірат.2. Громадянська війна 33 – 30 рр. до н. е.3. Римська держава за Октавіана Августа (30 р. до н. е. – 14 р. н. е.).

Номер слайду 3

Другий тріумвірат43 р. до н. е. Прийомний син Цезаря та його спадкоємець. Консул, полководець. Після смерті Цезаря очолив армію. Прихильник Цезаря, командувач кінноти.

Номер слайду 4

Домовленості тріумвірів та їх наслідки{616 DA210-FB5 B-4158-B5 E0-FEB733 F419 BA}Об´єднати сили для війни з убивцями Цезаря. Упродовж наступних 5 років тріумвірату належатиме вища влада в РиміПровінції Римської держави розподілялися між тріумвірами. Оголошено політичні репресії щодо осіб, причетних до заколоту проти Цезаря. У 42 р. до н. е. армія Брута та Кассія була розбита у битві біля міста Філіппи (Македонія). На пропозицію народного трибуна Теція тріумвірат був визнаний Сенатом та затверджений Народними зборами. Лепіду дісталася Африка, Антонію – східні провінції (Мала Азія, Сирія, Єгипет, Балкани), Октавіану – Італія та західні провінції. У Римі встановлено диктатуру трьох полководців.

Номер слайду 5

Розпад Другого тріумвірату. У 36 р. до н. е. Октавіан позбавив влади та володінь Лепіда. Громадянська війна 33 – 30 рр. до н. е. Октавіан Антоній

Номер слайду 6

Привід до війни: Антоній, одружений з Октавією, сестрою Октавіана, оголосив про розлучення та шлюб з Клеопатрою, єгипетською царицею. Октавіан поширює чутки, начебто Клеопатра прагне оволодіти Римом через Антонія.

Номер слайду 7

32 р. до н. е. Сенат позбавив Антонія звання тріумвіра й оголосив війну Клеопатрі.31 р. до н. е. Римська армія, очолювана Октавіаном, рушила до Греції. Флот Октавіана розбив флот Антонія в битві біля мису Акцій.

Номер слайду 8

30 р. до н. е. Октавіан вторгся в Єгипет та захопив Александрію. Антоній та Клеопатра покінчили життя самогубством.

Номер слайду 9

Це цікаво!Наприкінці 28 р. до н. е. Октавіан оголосив, що він тяжко хворий, а після одужання зібрав у січні 27 р. до н. е. Сенат, на засіданні якого заявив, що відмовляється від влади. Сенатори, злякавшись відповідальності, стали благати його не відходити від управління державою. Тоді Октавіан продиктував розгубленому Сенату свої умови, які було прийнято.

Номер слайду 10

Гай Юлій Цезар Октавіан (30 р. до н. е. – 14 р. н. е.)Прийняв довічно титул принцепса. Прийняв звання Августа (“звеличений богами”). Октавіана проголосили  довічним  трибуном, консулом та  цензором. Став довічним командувачем усіх збройних сил – імператором.

Номер слайду 11

Римська держава за Октавіана Августа. Нова держава стала називатись Римською імперією. Рим формально залишався республікою. Всі вільні жителі Італії набули громадянських прав. Посадовці обиралися Народними зборами з числа осіб, запропонованих принцепсом. Прикордонні й найбагатші провінції підпорядковувалися особисто принцепсу, податки з них надходили до його особистої скарбниці.

Номер слайду 12

Більш ніж удвічі скорочено армію. Створено особисту охорону принцепса – преторіанську гвардію. Запровадив посаду префекта преторіанської гвардії – обирався з вершників та командував охороною імператора. Запровадив посаду префекта Риму – обирався з числа сенаторів і слідкував за порядком у місті.

Номер слайду 13

Уведено в обіг єдині для всієї держави золоті та срібні монети. Діяльність намісників у провінціях контролювалася спеціальними наглядачами, призначеними принцепсом. Принцепс мав право вето на рішення намісника. Посилено контроль за мораллю: несімейна людина не мала шансів зробити кар´єру, засуджувалися розлучення та подружні зради.

Номер слайду 14

“Він ніколи не починав битву або війну, якщо не був переконаний, що у разі перемоги виграє більше, ніж загубить у разі поразки. Тих, хто домагається малих надбань ціною великої небезпеки, він порівнював з рибалкою, який ловить рибу на золотий гачок”. Історик Светоній про Октавіана.

Номер слайду 15

Тевтонбурзька битва 9 р. н. е. У триденному бою германські племена на чолі з Армінієм повністю знищили три легіони Квінтілія Вара. В Римі ця поразка справила гнітюче враження. Імператор Август протягом тривалого часу носив траур і часто вранці вигукував: “Квінтілій Вар, поверни легіони!”

Номер слайду 16

Августів Мир. Октавіан започаткував культ божества мирного часу і побудував на Марсовому полі мармуровий Вівтар Миру.

Номер слайду 17

Форум Августа з храмом Марса-Месника

Номер слайду 18

Октавіан з допомогою свого заможного друга Мецената матеріально підтримував поетів. Гай Цильній Меценат

Номер слайду 19

Август дожив майже до 76 років. Похований він був у Римі в спеціально збудованому мавзолеї. Після смерті (у 14 р. н. е.) Октавіана оголосили богом.

Номер слайду 20

Закріплення нового матеріалу:1. Хто утворив Другий тріумвірат?2. Укажіть хронологічні межі Другої громадянської війни.3. Де відбулася вирішальна битва між Октавіаном та Антонієм?4. Що таке принципат?5. Що таке преторіанська гвардія?6. Хто такий Меценат?

Номер слайду 21

Домашнє завдання:1. Опрацювати відповідний матеріал підручника.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Сергієнко Марина Григорівна
  Дуже дякую за презентацію)
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
21 березня
Переглядів
3298
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку