2 червня о 18:00Вебінар: Оцінювання, само- та взаємооцінювання в умовах дистанційного навчання і не тільки

Презентація на тему: "Пантеон римських богів".

Про матеріал
План уроку: 1. Давньоримська релігія. Боги. Жерці. 2. Лари і пенати. 3. Потойбічне життя і духи предків. 4. Міфи та легенди стародавніх римлян.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Пантеон римських богів

Номер слайду 2

План уроку:1. Давньоримська релігія. Боги. Жерці. 2. Лари і пенати.3. Потойбічне життя і духи предків. 4. Міфи та легенди стародавніх римлян.

Номер слайду 3

Давньоримська релігія. Релігія (від латинського дієслова “зв´язувати”) – зв’язок богів і людей. Спочатку боги уявлялися в безособовій формі, ідолів і скульптур для них не встановлювали, пізніше боги набули людської подоби.

Номер слайду 4

Давньоримські божества. Поклонялися під час публічних церемоній. Поклонялися в кожному домі

Номер слайду 5

Сатурн – володар часу. За уявленнями римлян він веде відлік життя, завдяки йому росте все живе, змінюються пори року. Спочатку поклонялися Сатурну як єдиному богу. Сатурналії – свята, під час яких римляни влаштовували святкові вечері, обмінювалися подарунками. У цей час школярі звільнялися від занять, заборонялося карати злочинців, раби могли не працювати та їли за одним столом з господарями.

Номер слайду 6

Завдання: Заповніть таблицю. За розповіддю учителя визначте імена римських богів, що відповідають аналогічним давньогрецьким божествам.{5940675 A-B579-460 E-94 D1-54222 C63 F5 DA}Грецькі боги. Римські боги. Зевс Гера Афіна Артеміда Посейдон Аїд Деметра Персефона Афродіта Арес Діоніс

Номер слайду 7

Юпітер – бог неба, володар блискавок та грому, цар богів. Головним римським святилищем був храм Юпітера Капітолійського.

Номер слайду 8

Юнона – богиня неба та шлюбу. Храм Юнони-порадниці (латиною - Монети) розташовувався на Капітолійському пагорбі. При ньому був двір, де карбували металеві гроші.

Номер слайду 9

Плутон – володар підземного світу. Нептун – володар морів.

Номер слайду 10

Мінерва – богиня мудрості й ремесла.

Номер слайду 11

Марс – бог війни. Римляни вважали себе народом Марса – бога війни. У глибоку давнину рік у Римі починався з березня – місяця, присвяченого Марсу. У березні під час священної церемонії по Риму проносили 12 щитів свого божественного покровителя.

Номер слайду 12

Венера – богиня весни та садів, потім - богиня кохання та краси. Діана – богиня Місяця, богиня-мисливиця, покровителька простих людей.

Номер слайду 13

Церера – богиня родючості та хліборобства. Лібера – богиня родючості, покровителька виноробів. Лібер – спочатку бог родючості, пізніше – виноробства.

Номер слайду 14

Флора – богиня квітів. Фауна – богиня родючості й материнства. Фортуна – богиня щастя та успіху.

Номер слайду 15

Янус – бог входу і виходу, дверей і воріт, минулого і майбутнього.Італійський бог, якого сприйняли римляни. Зображувався з двома обличчями: одне спрямоване вперед, інше – назад. На честь Януса названий місяць січень.

Номер слайду 16

Боги, запозичені зі Сходу:

Номер слайду 17

Пантеон – “храм усіх богів” у Римі.ІІ ст н. е.

Номер слайду 18

Жерці

Номер слайду 19

Весталки Жриці богині Вести. Головним завданням було підтримувати вогонь у храмі Вести.Їх обирали серед найбільш знатних родин Риму. Користувалися великою пошаною. Весталкам не можна було виходити заміж.

Номер слайду 20

Лари – духи-охоронці помешкання та господарів. Римляни вірили, що добрі люди після смерті стають ларами. Стежили за дотриманням традицій та карали тих, хто їх порушив. Захищали рабів від жорстоких господарів. Тричі на місяць їм робили підношення.

Номер слайду 21

Пенати – духи-охоронці домашнього вогнища. Фігурки зберігалися у шафках біля домашнього вогнища. Коли сім´я переселялась у інше місце, то забирала пенатів з собою.“Повернутись у рідні пенати”.

Номер слайду 22

Генії – духи-покровителі окремих місць, предметів та людей. Захищали від злих духів. Геній супроводжував людину від народження до смерті та допомагав їй у всьому.

Номер слайду 23

Потойбічне життя і духи предків. Римляни вважали, що після смерті душі померлих ставали манами – духами предків. На їх честь влаштовували святкування та робили підношення. Якщо померла людина за життя вчинила злочин, її душа перетворювалася на лемура – злого духа.

Номер слайду 24

Міфи та легенди стародавніх римлян.

Номер слайду 25

А. ван Дейк. “Гай Муцій Сцевола перед Ларсом”

Номер слайду 26

Закріплення нового матеріалу:1. Назвіть імена римських богів.2. Яких богів римляни запозичили в інших народів?3. Від якого бога, як вважали римляни, вони походять?4. Якими є основні теми міфів та легенд стародавніх римлян?5. Хто такі лари і пенати? Яким було їх призначення?

Номер слайду 27

Домашнє завдання:1. Опрацювати відповідний матеріал підручника.2. Скласти по два запитання за матеріалом уроку.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Окулов Олексій
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
26 березня
Переглядів
1107
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку