Презентацію розроблено в цікавому і доступному форматі для ефективного сприйняття інформації учнями. Дана презентація допоможе вчителеві швидко та якісно підготуватися до уроку.
1. Вступ; 2.Назви хімічних елементів та відкриття таблиці; 3. Вимова назв хімічних елементів; 4. Структура періодичної системи; 5. Символи елементів;
Номер слайду 3
Ще античні вчені знали, що все в природі складається з елементів. В історії нової хімії перший список елементів створив в 1789 році французький хімік Антуан Лоран Лавуазьє. Величезну роль у вивченні хімічних елементів зіграв і великий вчений Дмитро Іванович Менделєєв. Більше цікавого про сукупність атомів, з яких складається все у Всесвіті, розкажуть цікаві факти про хімічні елементи...
Номер слайду 4
Назви хімічних елементів Щоб зрозуміти, як правильно вимовляти назви елементів, потрібно знати декілька важливих правил:
Номер слайду 5
Правило №1 Хімічні елементи в періодичній таблиці які позначаються однією буквою, читаються по першій букві з латинської назви, наприклад, хімічний елемент "Карбон", хімічний знак якого літера "С", значить і читатися буде по цій букві, а саме »Це»
Номер слайду 6
Правило № 1 Винятком в даному правилі є хімічні елементи: Бор (B), Флуор (F), Калій (K) і Йод (I), які відповідають назві хімічного елемента українською мовою.
Номер слайду 7
Правило №2 Деякі хімічні елементи, що позначаються двома буквами, читаються відповідно до назви хімічного елемента на латинській мові, наприклад, неорганічна речовина сульфат срібла AgSO4, читається як: "аргентум ес о 4".
Номер слайду 8
Відкриття закону Головна справа Дмитра Менделєєва, яка навіки внесла його ім’я в історію — це створення ним періодичної системи хімічних елементів. Дане геніальне відкриття узагальнило весь емпіричний хімічний матеріал. Раніше відкритий періодичний закон показав закономірний зв’язок між усіма хімічними елементами.
Номер слайду 9
Відкриття закону Дмитро Менделєєв розташував всі елементи у послідовності атомної ваги і виявив, що вони через деякі проміжки виявляють подібні властивості. Своєю таблицею вчений вперше показав, що існуюче різноманіття хімічних сполук і елементів утворює в природі струнку систему.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Періодична система Групи Періоди Головні та побічні Великі та малі