8 грудня о 18:00Вебінар: Як провести гарний урок, коли маєш лише Google Chrome

Презентація на тему "Правопорушення: поняття, склад, види" до уроку з правознавства у 9 класі

Про матеріал
Презентація до уроку з правознавства для учнів 9 класу на тему "Правопорушення: поняття, склад, види". Містить елементи актуалізації знань, вивчення нового матеріалу та закріплення нових знань.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: Правопорушення: поняття, склад, види. Основи правознавства 9 клас

Номер слайду 2

Актуалізація опорних знань:1. Що таке правовідносини?2. Назвіть ознаки правовідносин.3. Поясніть поняття “склад правовідносин”, “юридичний факт”.4. Наведіть приклади юридичних фактів.

Номер слайду 3

Актуалізація опорних знань: Порівняйте пари понять. Суб´єкти правовідносин. Дії Правоутворюючий юридичний факт. Об´єкти правовідносин. Події Правоприпиняючий юридичний факт

Номер слайду 4

Актуалізація опорних знань: самостійна робота за картками. Аналіз життєвих ситуацій:1. Визначити наявність правовідносин.2. Визначити склад правовідносин.3. Визначити наявний юридичний факт.

Номер слайду 5

План: 1. Поняття правопорушення та його склад. 2. Види правопорушень. 3. Злочин.

Номер слайду 6

І. Поняття правопорушення та його склад. Правопорушення – це протиправне, винне, суспільно небезпечне діяння (дія чи бездіяльність) деліктоздатного суб´єкта , яке тягне за собою юридично визначені для правопорушника негативні наслідки.

Номер слайду 7

Ознаки правопорушення

Номер слайду 8

Склад правопорушення: Склад правопорушення – це сукупність передбачених законом об´єктивних і суб´єктивних ознак суспільно небезпечного діяння, за вчинення якого винна особа несе юридичну відповідальність.

Номер слайду 9

Елементи складу правопорушення:

Номер слайду 10

Елементи складу правопорушення:

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Міркуємо разом: Завдання. Визначити склад правопорушення .1. Громадянин П. під час бійки завдав гр. Д. легких тілесних ушкоджень.2. Учні, намагаючись зірвати контрольну роботу, зателефонували до школи і повідомили, що школа замінована.

Номер слайду 13

ІІ. Види правопорушень.

Номер слайду 14

Проступки: Порушення державного порядку, конституційної компетенції та повноважень глави держави, уряду та інших органів державної влади. Конституційні Правопорушення, яке посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян,суспільні відносини у сфері державного управління тощо. Адміністративні Вчинені у сфері майнових та особистих немайнових відносин. Цивільно-правовіДисциплінарні Завдають шкоди внутрішньому розпорядку діяльності підприємств, установ, організацій.

Номер слайду 15

1. Керівництво підприємства протягом трьох місяців не сплачувало робітникам заробітну платню.2. Учень спізнився на урок без поважної причини.3. Сім´я, повертаючись пізно увечері з театру, перейшла дорогу у невідповідному місці. Міркуємо разом: Завдання. Визначити вид правопорушення .

Номер слайду 16

ІІІ. Злочини.

Номер слайду 17

Закріплення нового матеріалу:2 . З´ясуйте форму вини в такій ситуації:“Водій маршрутного таксі, намагаючись обігнати вантажівку, яка повільно рухалась трасою, не розрахував відстань до зустрічного автомобіля, що призвело до аварії”.1. Визначте суб´єктивну сторону правопорушення:“Багатодітний Микола, не маючи коштів на те, щоб прикрасити домівку до Нового року, зрізав ялинку у сусідньому із селищем лісі”.

Номер слайду 18

Завдання. Доповнити схему.

Номер слайду 19

Домашнє завдання:1. Опрацювати § 7 підручника.2. Виконати завдання ІІ та ІІІ на ст. 55.

pptx
Додано
22 жовтня 2019
Переглядів
3365
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку