Презентація на тему: "Робота з візуальними й писемними джерелами, які зберігають пам'ять про історію України: Княжа Русь –Україна : Володимир Великий і Данило Галицький"
Презентація на тему "Робота з візуальними й писемними джерелами, які зберігають пам'ять про історію України: Княжа Русь –Україна : Володимир Великий і Данило Галицький" до підручника Щупак Вступ до історії.
Робота з візуальними й писемними джерелами, які зберігають память про історію України: Княжа Русь –Україна : Володимир Великий і Данило Галицький
Номер слайду 2
Мета: ознайомити учнів із візуальними і писемними джерелами, які зберігають пам’ять про княжу Русь-Україну, дати уявлення про пам’ятки як джерело історико-культурної інформації, розкрити основні події історії Київської Русі та Галицько-Волинського князівства; виховувати інтерес до історії та культури України, формувати ціннісне ставлення до держави та мистецтва.
Номер слайду 3
Основні дати і поняття: 988 р. – хрещення Русі; 1253 р. – коронація Данила Галицького; «пам’ятка історії», «пам’ятник». Очікувані результати: Наприкінці уроку учні зможуть: Розпізнавати історичні пам'ятки і пам'ятники;Описувати пам'ятку історії;Розповідати про події, життєвий шлях осіб, яким зведено пам'ятники.
Номер слайду 4
1)Археологіяв) Наука, що досліджує історію виготовлення, використання монет.2) Хронологіяб) Наука, що досліджує історію за матеріальними залишками життя й діяльності людей.3) Пам’ятник г) Установи, де зберігаються пам’ятки минулого людей.4) Музейд) Наука, що досліджує способи обчислення часу.5) Нумізматикае) Споруда для вшанування пам’яті про людей та події.6)Пам’ятка культури ж) Один з різновидів пам’яток культури, визначні місця, пов’язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів. 7)Пам’ятка історії і) Визначна споруда, археологічний об’єкт або витвір мистецтва, що є частиною культурного надбання (культурної спадщини) країни, людства загалом (пам’ятка історії, літератури, мистецтва, мови, права тощо) й охороняється законом.
Номер слайду 5
Актуалізація опорних знань Пам'ятки історії це…( співвіднести фото до відповідного виду)Музейні експонати. Пам'ятки архітектури Пам’ятні місця. Пам’ятники відомим особистостям Твори художньої культури
Номер слайду 6
Історія – свідок минулого, світло істини, жива пам’ять.
Номер слайду 7
Мотивація навчальної діяльності- Чому люди зберігають історичну пам’ять? Якби вам запропонували, що б ви зберегли в історичній пам'яті із сучасної історії України?
Номер слайду 8
Вивчення нового матеріалу. Робота в групах. Опрацюйте текст, дайте відповіді на запитання. Об’єднайтеся у групи. На основі аналізу ілюстрацій та тексту виконайте поставлене завдання.
Номер слайду 9
Група 1. - Кого зобразив скульптор? - Що вам відомо про засновників Києва? - Чому братів зображено саме у човні? Що це може означати?
Номер слайду 10
Група 2. - Де розташований пам’ятник? - Кому присвячений пам’ятник? - Поміркуйте: до якого виду пам’ятників він належить.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Християнство — світова релігія, віра в Ісуса Христа. Язичництво — обожнювання сил природи, віра в багатьох богів.
Номер слайду 13
Кирилиця і Глаголиця. Кирило і Мефодій
Номер слайду 14
Група 3. - Хто зображений на пам’ятнику? - Про яку подію свідчить пам’ятник? - Коли вона сталася?
Номер слайду 15
988р. Хрещення Русі..
Номер слайду 16
Будівництво Десятинної церкви
Номер слайду 17
Нестор - літописець«Повість минулих літ» - основне писемне історичне джерело-літопис часів Київської Русів.
Номер слайду 18
Робота з історичним джерелом. Підручник с. 99 Запитання1. Уважно прочитайте уривок з «Повісті минулих літ» і поміркуйте, чи всі жителі держави одразу погодилися прийняти нову віру?2. Які позитивні наслідки хрещення Русі описує автор літопису?
Номер слайду 19
«Руська Правда» - збірник законів стародавнього руського права. Ярослав Мудрий
Номер слайду 20
Група 4.-Хто побудував Софійський собор?-Коли він був побудований?-Поміркуйте: собор є пам’яткою чи пам’ятником історії.
Номер слайду 21
Київська Софія ХІ ст.
Номер слайду 22
Мозаїки Богоматері Оранти та Христа Вседержителя в Софійському соборі
Номер слайду 23
Група 5.- Хто зображений на ілюстрації? - Ким був Данило Галицький?- Чим прославився князь?- Які риси характеру намагався зобразити автор пам’ятника ?
Номер слайду 24
Львів 1617-1618рр.
Номер слайду 25
Вправа «Обміркуймо» Чим цінні, на вашу думку, історико-культурні пам’ятки? - Про які події з історії Київської Русі ви дізнались? Що вас вразило? Про кого ви хотіли б дізнатись більше. Як ви думаєте, чи потрібно оберігати пам'ятки?
Номер слайду 26
Підсумки уроку. Бесіда за запитаннями.- Яку тему ми вивчали сьогодні на уроці?Які візуальні та письмові пам’ятки, які зберігають пам’ять про княжу Русь-Україну, ви знаєте?Що таке пам’ятник? Для чого і кому встановлюють пам’ятник?Домашнє завдання. Опрацювати § 18 пункт 1-2 с.98-102 підручника. Виконати завдання № 1 с. 105