Презентація на тему "Роль туристичного бізнесу у формуванні економічної компетентності школярів"

Про матеріал
Роль туристичного бізнесу у формуванні економічної компетентності школярів. Підготувала Лобур Тетяна. Чому розуміння туристичного бізнесу є ключовим та важливим для сучасної молоді?
Перегляд файлу

image

image

image

Що таке туристичний бізнес?

imageТуристичний б знес — це галузь, яка об'єднує р зноман тн послуги, пов'язан з орган зац єю та проведенням подорожей, включаючи транспортування, розм щення, харчування, екскурс ї та розваги. Основними учасниками ринку є туристичн агентства, транспортн компан ї, готел , ресторани та розважальн заклади, як працюють разом, щоб забезпечити незабутн й досв д для мандр вник в.

Галузь в д грає значну роль у св тов й економ ц , сприяючи економ чному зростанню, створенню робочих м сць та розвитку нфраструктури. Туристичний б знес також є важливим каналом для культурного обм ну та взаєморозум ння м ж народами.

Економічна роль туристичного бізнесу

imageТуристичний б знес має великий вплив на економ ку країни, сприяючи зростанню валового внутр шнього продукту (ВВП) через прям та непрям витрати турист в. Ця галузь стимулює розвиток м сцевого б знесу, в д готельного господарства до роздр бної торг вл та послуг.

imageКрм економчного зростання, туристичний бзнес сприяє створенню робочих мсць, особливо у сферах обслуговування та гостинност , та залученню ноземних нвестицй, що веде до покращення нфраструктури та подальшого економчного розвитку.

Приклади країн, для яких туризм є ключовою галуззю економіки. Ефект мультиплікатора у туризмі.

 Для країн як-от Таїланд, Франц я, Іспан я

imageта Єгипет, туризм є ключовою галуззю, Ефект мультиплкатора в туризм посилює яка сприяє зростанню ВВП та його економчну цннсть, оскльки економ чн й стаб льност . Ц країни витрати туриств стимулюють рст нших використовують свої природн секторв економки, включаючи ландшафти, сторичну та культурну будвництво, транспорт, харчування, та спадщину для приваблення м льйон в роздрбнузбльшення торгвлю обсягв.  виробництваЦе призводить, до

турист в щороку, що забезпечує роботу створення нових робочих мсць для м сцевого населення та розвиток    пдвищення загального рвня добробуту малих та середн х п дприємств.  населення.

                                                        Що ж таке цей ефектмультиплікатора?                    +

imageВ контекст туризму, ефект мультипл катора описує явище, що грош , витрачен туристами, не лише приносять дох д безпосередньо на п дприємства, де вони роблять покупки, але й стимулюють подальш витрати в м сцев й економ ц , коли ц п дприємства та їхн прац вники витрачають отриманий дох д. Таким чином, одна гривня, витрачена туристом, може "примножитися" в м сцев й економ ц , створюючи додатковий економ чний вплив.

Вивчення туристичного б знесу в рамках економ чної осв ти має ключове значення

для формування економ чної компетентност учн в, надаючи їм практичн знання про

роботу галуз , її вплив на св тову та м сцеву економ ку. Інтеграц я знань про туризм у

шк льну програму сприяє розум нню учнями економ чних процес в, стимулює розвиток

imageанал тичних та критичних навичок, а також п дготовлює молодь до св домого вибору профес ї в майбутньому.

Вплив туризму на місцеву економіку

image Позитивн та негативн аспекти для мсцевих спльнот.

image Приклади з рзних регонв.


imageТуризм сприяє економ чному зростанню м сцевих громад, створюючи робоч м сця та п двищуючи доходи через залучення нвестиц й та витрат турист в. Це допомагає ф нансувати збереження культурної спадщини та покращувати нфраструктуру.

imageОднак, з ншого боку, туризм може призводити до негативних наслдкв, таких як перенаселення туристичних мсць, зростання цн на житло, та екологчн проблеми, що впливає на яксть життя мсцевих жителв.

imageПримром, Венеця стикається з викликами збереження сторичних пам'яток через масовий туризм, тод як Бал веде боротьбу з екологчними змнами, спричиненими масовими вдвдинами. Обидва приклади пдкреслюють необхднсть знаходження балансу мж розвитком туризму та захистом мсцевих ресурсв та спльнот.


image

Освітні програми та ініціативи

imageОсв тн програми, так як програми обм ну для школяр в та студент в, в д грають важливу роль у розвитку знань та навичок у сфер туризму та гостинност . Ц програми дозволяють молод з р зних країн отримати ц нний досв д, вивчаючи культурн та економ чн особливост туризму на м жнародному р вн . Воркшопи та лекц ї в д досв дчених профес онал в туристичного б знесу надають учням можлив сть зануритися в реальн ситуац ї та виклики, з якими стикається галузь. Це сприяє кращому розум нню теоретичних знань через практичний досв д та мотивує молодь розглядати кар'єру в ц й сфер .

Шк льн проєкти та досл дження, пов'язан з туризмом, дозволяють учням активно досл джувати туристичну ндустр ю, розвиваючи при цьому критичне мислення та навички розв'язання проблем. Вони можуть включати анал з туристичних тренд в, розробку нових туристичних продукт в або стратег й залучення турист в.

У висновку

imageп дсумовуючи значення туристичного б знесу у формуванн економ чної компетентност школяр в, треба п дкреслити, як глибоке розум ння ц єї галуз може в дкрити нов можливост для кар'єрного зростання. Важливо учням брати активну участь в досл дженн та розвитку туристичної ндустр ї, п дкр плюючи все це воркшопами, лекц ями та шк льними проектами. Це не т льки допоможе вам краще зрозум ти економ чн процеси, що лежать в основ туризму, але й в дкриє шляхи для нновац й та п дприємництва в майбутньому.

imageДжерелаimageimage

Під час виконання використовувались інтернет-медіа ресурси, академічні публікації, спеціалізовані вебсайти у сфері

туризму та гостинності, а також офіційні освітні ресурси.

pdf
Додав(-ла)
Лобурь Татьяна
Пов’язані теми
Географія, 11 клас, Презентації
Додано
27 лютого
Переглядів
84
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку