Презентація на тему: "Рослини – символи України".

Про матеріал
Презентація на тему: "Рослини – символи України". Формувати в учнів поняття про рослини — символи України; українську національну культуру; збагачувати й розширювати знання про рослинний світ нашого краю.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Рослини – символи України. Презентацію підготувала вчитель початкових класівм. Маріуполь, ЗОШ№ 64 Стернард Інна Леонідівна

Номер слайду 2

Красивий, щедрий рідний крайІ мова наша солов’їна. Люби, шануй, оберігай. Усе, що зветься Україна. Ігор Січовик

Номер слайду 3

Кожен народ має народні символи. Народні символи – це те, що найбільше любить і шанує даний народ. Називаючи народний символ, можна дізнатися, про яку країну йде мова. Народні символи України є рослинні і тваринні. Рослинні народні символи українці вважали святинями свого народу. До рослинних символів відносяться калина, верба, дуб, тополя, барвінок, чорнобривці, вишня, соняшник, мальва. Вони здавна уособлюють красу нашої України, духовну міць народу, засвідчують любов до рідної землі.

Номер слайду 4

За віруваннями українців верба – це священне дерево життя. Освяченою гілочкою верби вперше виганяли худобу на випас. З верби робили колиски. Вважалося, що дитина буде мати гарний сон і злі духи їй не вважатимуться. «Без верби і калини – нема України», – говориться в народній приказці.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Дуб означав мужність, витривалість, довголіття, силу, родючість, вірність. Коли в родині народжувався хлопчик – господар біля хати саджав дуба.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Вишня за віруваннями українців - дерево взаємної любові, весни, краси, ніжності.

Номер слайду 9

ВИШНЯ

Номер слайду 10

Соняшник - символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Він - чи не найсильніший серед квітів, що знайшов своє місце під Сонцем.

Номер слайду 11

СОНЯШНИК

Номер слайду 12

Калина – дерево нашого українського роду. Прислів’я: «Ягідки калини - символ України, це краса дівоча ніжна й непорочна...» Наші предки вважали, що калина уособлювала народження Всесвіту, вважали її символом вогняної трійці: Сонця, Місяця і Зорі.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Цю рослину назвали так на честь кохання юнака Бара і дівчини Вінки. Барвінком прикрашають весільний коровай, його садять біля хати. Він зеленіє навіть під снігом. Барвінок є символом кохання.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Дякую за увагу!

pptx
Додано
28 липня
Переглядів
71
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку