Презентація на тему "Соціальна стабільність та безпека"

Про матеріал

Стабільність — характеристика стану політичного життя всередині держави, а також у системі міжнародних відносин. Незалежно від існуючого режиму важливою функцією політичного керівництва є створення умов для нормального функціонування суспільних інститутів. Це передбачає більш-менш стабільний стан (лат. stabilis — постійність) суспільства без втрати здатності до динамічності, адаптації до змін внутрішніх і зовнішніх умов його функціонування. Стабільність стосується всіх сфер життя. Це явище зумовлене структуризацією суспільства — горизонтальною і вертикальною, його диференціацією — утворенням відповідних спільнот, соціальних груп і верств з властивими їм інтересами, відображенням цих інтересів різними політичними організаціями. Йдеться по суті про інтеграцію людей для досягнення певних цілей, розв'язання тих або інших завдань на основі поділу праці і обов'язків, а отже, і відповідної ієрархічної структури суспільства, окремих груп та індивідів на ґрунті спільних. Можливі різні підходи до аналізу політичної стабільності. На відміну від традиції, яка наголошувала на вивченні класових суперечностей як джерела соціальних змін (за недостатньої уваги до питань функціонування суспільства, що вже склалося), політологія США та інших країн Заходу акцентує увагу не на з'ясуванні природи конфліктів. Головне її спрямування — збереження стабільності і цілісності суспільної системи. Наука передбачає пошуки шляхів згуртування цінностей та інтересів. Теорія ставить за мету вивчення еволюційних змін у суспільних пріоритетах і поведінці, а не ідеологічне розхитування і вибух суспільних емоцій. Звідси і відповідні концепції. Так, згідно з концепцією «соціальної інтеграції», в основі стабільності лежить інтеграція суспільства. Мається на увазі стан зв'язаності окремих диференційованих частин суспільства в ціле, а також процеси, які ведуть до цього. Погляди щодо факторів інтеграції існують різні. Наприклад, Е. Дюркгейм, М. Вебер, В. Парето вважали, що інтеграція відбувається на ґрунті спільних для всіх членів суспільства цінностей і норм. Сучасні функціоналісти, зокрема Т. Парсонс, вважають, що інтеграція забезпечується такими механізмами, як універсалістська правова система, добровільні асоціації, розширення прав членів суспільства та ін.


Зміст слайдів
Номер слайду 1

Соціальна стабільність та безпека

Номер слайду 2

Суспільна безпека. Суспільна безпека – стан захищеності життєво важливих інтересів особи, суспільства та держави від внутрішніх і зовнішніх загроз . Залежить від рівня життя її населення, від потенціалу для покращення умов життя майбутніх поколінь. Головні суб'єкти суспільної безпеки : 1) Громадянин ( його права та свободи )2) Суспільство ( його духовні та матеріальні цінності3) Держава ( її конституційний лад , суверенітет , територіальна цілісність та недоторканість кордонів )

Номер слайду 3

Характеристика суспільної безпекиЇї характеризують рівень безробіття , відсоток осіб , які опинилися за межею бідності , співвідношення середньої заробітної плати і вартості споживчого кошика , індекс розвитку людського потенціалу . Важливим показником є якість життя та середній клас . Середній клас зумовлює стабільність , добробут та відкритість суспільства . Він є основним творцем інститутів і норм громадського суспільства.

Номер слайду 4

Суспільна стабільність. Головний фактор суспільної безпеки є молодь. Незадоволення молоді існуючим станом речей у країні може призвести до значних суспільних змін. Суспільна стабільність залежить від : Ефективної соціальної державної політики ;Переважання в суспільстві середнього класу ;Міжнаціональної толерантності ;Міжконфесійної толерантності ; подолання бідності ;Створення нових робочих місць , скорочення безробіття ; Залучення молоді до конструктивної діяльності .

Номер слайду 5

Соціальні проблеми Соціальних небезпек існує дві групи : Перша група – пов'язана із взаєминами всередині людського співтовариства. До неї належать зростання тероризму і злочинності , військові конфлікти , наркоманія , відсталість економічного розвитку окремих регіонів та країн. Друга група – відображення кризи у відносинах між суспільством і природою. До неї належать демографічні , продовольчі , енергетичні кризові явища.

Номер слайду 6

Бідність Бідність — соціальні відносини, що характеризуються відсутністю необхідних матеріальних засобів для того, щоб провадити «нормальне» (відповідно до норм прийнятих суспільством) життя, наприклад, неможливість прогодувати свою родину, дати освіту дітям чи забезпечити сім'ю якісним медичним обслуговуванням.

Номер слайду 7

Причини бідностіНизький рівень домагань ( соціологи констатують , що рівень домагань українців – нижче нікуди , а якщо людина не може стати багатою навіть в мріях,в реальності зробити це буде ще важче) . Відсутність перспектив ( наприклад молода людина, здобувши гідну вищу освіту , вийшла на ринок праці . Ознайомившись з рівнем своєї зарплати , і наприклад , цінами на ринок житла , зрозуміла , що квартира їй недоступна) . Консервативне мислення ( бідним людям властиво прибіднюватися , тоді як багаті завжди готові йти вперед і справедливо оцінюють свої можливості). Жалість до себе (жалість по відношенню до себе – вірний спосіб отримати низькооплачувальну роботу )Неправильне відношення до грошей. Створення міфів (бідні люди у всіх проблемах звинувачують , тих , що оточують , а частіше -обставини. Вони придумують собі численні міфи ) . Жадність

Номер слайду 8

Поширення бідності обумовлює негативні демографічні тенденції , низький рівень народжуваності ,погіршення здоров'я , неможливість отримання якісної освіти, масову еміграцію.

Номер слайду 9

Старіння населення Старіння населення – зсув розподілу населення за віком у бік більшого віку. Старіння населення в сучасному світі – масове явище. Кожен день близько 200 тис. чоловік на планеті долають 60- річний рубіж . Суспільство , порушене процесом старіння , подається змінам не тільки демографічного , але й соціального , економічного и психологічного характеру.

Номер слайду 10

У доповіді ООН зазначено , що через десять років кількість жителів планети старше 60 років перевищить мільярд осіб. До 2050 року людей за “ шістдесят ” в світі буде більш , ніж 15 – річних підлітків. Японія на сьогодні є єдиною країною , де вік 30 % жителів перевищує 60 років. Однак , до 2050 року в аналогічній демографічній країні опиниться ще не менш 50 країн , втому числі Албанія , Канада і Китай.

Номер слайду 11

В даний час дві третини світу старше 60 років , за даними фонду населення ООН , проживають в країнах , що розвиваються. У ряді держав , наприклад , на Кіпрі і Латвії , більше половини тих , чий вік перевищує 60 років , проживають в умовах бідності .

Номер слайду 12

Війни. Війна – складне суспільно - політичне явище , пов'язане з розв'язанням протиріч між державами , народами , національними та соціальними групами з переходом до застування засобів збройної боротьби , що відбувається у формі бойових дій між їх збройними силами . Війни становлять потенційну загрозу соціальній безпеці.

Номер слайду 13

Війни спричиняють величезні втрати серед мирного населення , значні фінансові витрати , знищення культурних та природних ресурсів.

Номер слайду 14

Тероризм. Тероризм – насильницькі дії проти мирного населення , здебільшого з політичною метою. Він є частиною підпільної боротьби , має насильницькі цілеспрямовані , може бути керованим на ідеологічному ґрунті.

Номер слайду 15

Сьогодні жертвами вчинків терористів стають не лише ті , на кого спрямовано саму дію , а й ті , хто випадково опинився поруч . Тероризм становить загрозу для всього людства , навіть коли терористичні акти відбуваються у віддалених куточках планети.

pptx
Додав(-ла)
Тукіла Каріна
Додано
26 квітня 2018
Переглядів
7205
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку